App Store Google Play

Свідки кінця світу

11.12.2012 09:51
У столичній кав'ярні як заведено грала лаунж-музичка, а в телевізорі на стіні крутилися новини. "Усе тим арабам не подобається!". Якщо прибрати матюки, то приблизно так два "пацанчика" обговорювали побачене на телевізійній плазмі в кафе. Там саме показували бунтівний Єгипет. Головне, що сказав диктор, пацанчики вже не почули: президент Мухаммед Мурсі скасував власний декрет, яким він збільшував собі повноваження. І єгиптянам це не сподобалося - вони замутили нову революцію в Каїрі. Нашим пацанчикам "етіх арабов" не зрозуміти, адже коли Янукович змінював українську конституцію під свої повноваження - вони цим навіть "не парилися". Такою лексикою, і таким понятійним рядом і сприймають навколишній світ "реальні пацанчики України". Тому, у формулі усякий народ достойний своєї влади, цілковита гармонія: пацанчикам - пацанячу владу з пацанськими правилами.

Народ у нас витривалий і такими дурницями, як конституційні повноваження президента чи законом про держбюджет перейматися не буде. У чотирьохколісному громадському транспорті, де на відміну від метро фізична близькість пасажирів швидко переростає у багатоголосу дискусію, говорять про кінець світу. Говорять усі - одні виходять, а нові пасажири долучаються. Якийсь багатоголосий круглий стіл на колесах. Спочатку видається на те, що хтось прихованою камерою знімає черговий сюжет для "камеді-клаб". Але ні - люди зважено, логічно і головне дуже серйозно обговорюють той "кінець світу" 21 грудня. Точна година самого "кінця", як тема другорядна, завершилася на варіанті 12 години ночі і більше цікавості не становила. Найзапекліша тема - створення домашнього стратегічного запасу з продуктів, сірників та свічок.

Найрозумніше, що можна зробити у такій ситуації, коли тебе дяді-тьоті в зимовому одязі затиснули в епіцентр суспільно-транспортної дискусії - натягнути навушники і врубати музику з мобільного. Як назло їх з собою не було. Найдурніше - відповісти на перше ж питання, яким тебе ніби добровільно (але наполегливо) затягують у цей автобусний водограй суспільної думки.

Без навушників довелося вибрати найдурніше рішення у такій ситуації. Для початку на той "кінець майя" спробував віджартуватися найновішим анекдотом про два сценарії розвитку подій. Один - оптимістичний, а другий - песимістичний. За оптимістичним має 21 грудня нарешті настати той кінець світу, а за песимістичним - до 21 грудня затвердять вдруге Азарова на прем'єр-міністра. Гумор оцінили двоє молодиків студентського віку, але їх "ха-ха" лише розпалило цілком серйозних та обурених моєю легковажністю пасажирів. Пристойного вигляду тітонька з ознаками найманого працівника середньої офісної ланки почала мені скорочено переказувати Апокаліпсис. Її розповідь була по-театральному запальна і нагадувала прокльони "атца Павла" у Печерській Лаврі на адресу журналістів.

Але щоб остаточно перейти у категорію ворогів народу - не достатньо було піддати сумніву сам факт кінця світу. Коротка довідка про календар народів майя і все - ти автоматично здобуваєш титул головного Антихриста маршрутного автобуса. Щось знаєш - скажи і мовчки слухай, що інші скажуть, а краще - мовчи. Ті, хто зайшли в автобус раніше - завжди знають більше.

малюнки майя малюнки майя

Остання фатальна помилка - запитання вголос: якщо майя визначили дату кінця світу на 21 грудня, то чи усі автобусні свідки апокаліпсису вірять у верховного бога Іцамна чи в бога Маїсу - бога кукурудзи, який був одним із півтора сотні в пантеоні божеств майя? Адже це він дав майя і решті українців всеохопні знання про 21 грудня! Чи усі у цьому автобусі, переповненому галасливими православними, готові принести криваву жертву богу Маїсу чи богині самогубць Іш-Таб? Чи усі київські нащадки Тецкатлипока (бога ночі, темряви, магів та жерців) все ще вірять, що світ є плоским і має чотири рівні кольорові кути, які символізують досконалість сил природи? Чи усі читали книгу "Пополь Вуг", священну книгу майя? Чи підтримують у своїх сім'ях культ близнюків Хунахпу та Ішбаланке?

малюнки майя малюнки майя

Дофіга умний?! Бурхлива реакція автобусного клубу, аж водій озирнувся на галас. А й справді таких дурнуватих, що вимахуються своїми уламками знань, вичитаних з якоїсь Вікіпедії, треба з автобуса находу викидати! І бажано під колеса зустрічного "апокаліптичного хюндаю". Кожен такий "батанік в ачках" може своїми "кніжнимі драчілкамі" підірвати віру у колективну програму виходу з кризи і підготовки індивідуальних запасів до дня "грудневого кінця".

Рецепт. Якщо влада не прибирає вулиці від снігу та криги, а Яндекс фіксує автомобільні затори на 8 балів - пересувайтеся лише в метро. Там гармонійне, безлике полі-байдуже суспільство - біо-натовп, який поспішає ескалаторами та поїздами. І тут нікому ні до кого немає діла. Тут навіть бог Маїсу з кукурудзою у роті не викличе жодного здивування.

малюнки майя

А в маршрутних автобусах їздять вони - активні громадяни, свідки щоденного "кінця світу". Володарі абсолютних знань і відповідей на усі питання, гуру готових політичних рецептів та суспільних рішень. І таким народом будь-хто ж не покерує. Це вам не якісь єгиптяни! З такими пасажирами справитися під силу лише людині-реформі - доктору геолого-мінералогічних наук, професору, члену-кореспонденту Національної академії наук України, почесному кардіологу та Великому командору ордена православних хрестоносців святого храму гробу Господня з врученням золотого хреста, корони, вінка і зірки - Миколі Яновичу Азарову. Його президент вдруге подав кандидатом на прем'єра. Календар майя скасовано. Кінець світу вкотре відміняється - попереду лише добробут. Але пару пачок мила, солі і свічок прикупити таки не завадить.

малюнки майя

ТСН

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Максим Мірошниченко

Шпіль Солсберійського собору

Приходить до нас, у Mediaprostir поважного віку чоловік. Каже, що хоче провести захід на багато людей на два дні. Показуємо йому приміщення, чекаємо від нього більш детальної інформації. Під...
Анастасія ГОРЯЧА

Про Укрзалізницю хороше?

Сумнозвісне ПАТ Укрзалізниця не завжди надає погані послуги. Потяг непопулярного напрямку Київ – Маріуполь оснащений такими бажаними функціями, яких українці чекають вже багато років і на відсут...
Люди вже давно на межі. Колись давно це вже було. І сталася революція. Кривава.Але зараз люди змінилися. Вони чекають щось нового. Того, що стане силою, яка втілить їхні мрії про сильну і успішну Укра...
Анастасія ГОРЯЧА

З Днем народження, Дніпро!

А в Дніпрі нічого не змінюється.  Попри обіцянки міської влади почистити і привести до ладу ливневі колектори, після першого ж дощу цієї осені місто знову по коліна у болоті. І стосується не тіль...