App Store Google Play

Презентація творів Донцова в Січеславі

10.12.2012 10:37
Січеслав познайомився з великою науковою працею - антологією найповнішого зібрання творів Дмитра Донцова, першого ідеолога українського націоналізму.

Дмитро Донцов - видатний український суспільний діяч, філософ та публіцист. Батько ідеології націоналізму. Його праці викликають жваві історично-ідеологічні суперечки і у наш час. Саме тому студенти-патріоти Січеслава не оминули такий цікавий захід, як презентація десятитомної збірки праць Донцова, що є найбільшим зібранням його доробків та дописів. Надвечір у одній з конференц-залі місцевого Будинку профспілок зібрались українські патріоти, журналісти, небайдужа молодь.

Захоплюючу лекцію вів пан Олег Баган. Він і є редактором та упорядником цієї монументальної збірки.

Автор розповів, що представники української діаспори, яких прийнято вважати вкрай націоналістично налаштованими, стримані до постаті Донцова, бо є більш ліберальними націоналістами.

Пан Олег розвіяв міф про інтегральність донцовського націоналізму. На його думку, Донцов не сприймав українців по крові, а сприймав по духу. Це є основоположною відмінністю між націоналізмом Донцова і інтегральним націоналізмом у інших державах. Крім того, українські націоналісти ніколи не називали себе інтегральними націоналістами.

Основна теза автора збірки: Донцов показав нам дух українства, його величність, та здатність на боротьбу. Це залишатиметься фундаментом для розвитку націоналізму в Україні ще протягом багатьох років.

Монолог пана Багана плавно перетік у дискусію, в ході якої усі присутні мали змогу задати будь-яке питання. Обговорювались біографічні відомості з життя Дмитра Донцова, його життя за кордоном, його діяльність в дореволюційний час та багато інших аспектів.

"Якщо не ти, то хто?"Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Історія індустріальних парків в Європі налічує більше ста років. Їх початкова концепція - створення оптимальних умов для роботи промислових підприємств - актуальна до сих пір. В Європі індустріал...
Тимур Желдак

Про лемінгів

Вони живуть з нами в одному місті, їздять з нами в трамваї і - в більшості - живуть на наші податки.Щоранку вони вишиковуються в черги - символ щасливої радянської молодості - за краплиною ворожої про...
Кривий Ріг найбільше з міст України, котре не є обласним центром. Населення міста - 637 550 мешканців, а бюджет понад 5 мільярдів гривень. Однак у виконавчому комітеті Кривого Рогу немає жодного...
Ігор КУЛІКОВСЬКИЙ

Мир дому твоему

Вчора відкрився 91-й сезон "Дніпропетровського Академічного Театру драми і комедії".Традиційно - "Мир дому твоему".І від тих бійців (та бійчинь)) АТО, добровольців та польових медиків, їх супутників,...