App Store Google Play

Презентація творів Донцова в Січеславі

10.12.2012 10:37
Січеслав познайомився з великою науковою працею - антологією найповнішого зібрання творів Дмитра Донцова, першого ідеолога українського націоналізму.

Дмитро Донцов - видатний український суспільний діяч, філософ та публіцист. Батько ідеології націоналізму. Його праці викликають жваві історично-ідеологічні суперечки і у наш час. Саме тому студенти-патріоти Січеслава не оминули такий цікавий захід, як презентація десятитомної збірки праць Донцова, що є найбільшим зібранням його доробків та дописів. Надвечір у одній з конференц-залі місцевого Будинку профспілок зібрались українські патріоти, журналісти, небайдужа молодь.

Захоплюючу лекцію вів пан Олег Баган. Він і є редактором та упорядником цієї монументальної збірки.

Автор розповів, що представники української діаспори, яких прийнято вважати вкрай націоналістично налаштованими, стримані до постаті Донцова, бо є більш ліберальними націоналістами.

Пан Олег розвіяв міф про інтегральність донцовського націоналізму. На його думку, Донцов не сприймав українців по крові, а сприймав по духу. Це є основоположною відмінністю між націоналізмом Донцова і інтегральним націоналізмом у інших державах. Крім того, українські націоналісти ніколи не називали себе інтегральними націоналістами.

Основна теза автора збірки: Донцов показав нам дух українства, його величність, та здатність на боротьбу. Це залишатиметься фундаментом для розвитку націоналізму в Україні ще протягом багатьох років.

Монолог пана Багана плавно перетік у дискусію, в ході якої усі присутні мали змогу задати будь-яке питання. Обговорювались біографічні відомості з життя Дмитра Донцова, його життя за кордоном, його діяльність в дореволюційний час та багато інших аспектів.

"Якщо не ти, то хто?"

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Багато чую останнім часом про геройство, мотивованість та крутість, як необхідні якості для солдата. Скажу чесно: фігня це все, як на мене.Герої затикають подвигами чужі або ж свої помилки.Найкраще пр...
Всі журналісти у Дніпрі знають, що я завжди відкритий для співпраці. Незважаючи у владі я, або ні. І жодного разу я не пошкодував про співпрацю. Бо завжди витримувались ази журналістської етики. Тобто...
Ярема ГАЛАЙДА

Про акції і провокації

Вчора не зміг прийти на мітинг «Свободу полоненим», бо приїхав до міста лише сьогодні рано вранці.Але, дякувати Кирилл Дороленко, сьогодні акція продовжилась біля «парку ракет»...
Антон МОРОЗ

Футбол поза спортом

Великий футбол, як і будь-який великий спорт, був, є і буде частиною політичних ігор. Варто лише зануритися у події минулого століття і побачити, що переважна частина масштабних змагань перетворювался...