App Store Google Play

Регіонал намагався поборотися з українською церквою

05.12.2012 13:02
Чи не єдиним рішенням 29 сесії Дніпропетровської міськради, яке викликало дискусію в залі (загалом депутати з порядком денним впоралися за 32 хвилини), стало рішення «про надання згоди на передачу з комунальної власності територіальної громади міста у власність Дніпропетровської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату будівель по проспекту Свободи 89 та вулиці Рилєєва 36».

Один з відомих дніпропетровських «регіоналів», не перший рік задіяний у депутатській комісії з розвитку торгівлі та підприємництва (ще донедавна - начальник департаменту торгівлі) Олександр Дорошенко встав стіною проти такого проекту рішення.

«На якій підставі комунальне майно передається церковній організації, яка була зареєстрована у 1992 і не визнана жодною помісною православною церквою, яка не підпадає під указ Президента Кравчука «Про передачу культових споруд Православній церкві й іншим церковним організаціям?» - обурювався депутат.

За словами регіонала, ці споруди, у яких віряни своїм коштом облаштували храми, ніколи не були у власності церкви, а зараз перебувають в оренді у «церковної організації». Тому він закликав депутатів й міського голову рішення не приймати й залишити «статус кво», тобто будівлі у власності міста, а в оренді - у православних.

Дещо здивований Іван Куліченко зауважив, що пану Дорошенку має бути прекрасно відомо, що згадані будівлі давно вже знаходилися у напівзруйнованому стані і міськрада не знала, що з ним робити.

«Українська православна церква взялася цю будівлю (проспект Свободи, 89 - ред.) відновити й здійснює ремонт. Те ж саме з Рилєєва, 36. В зв'язку з тим, що вони взяли аварійне, непридатне для використання майно, вклали кошти, відновили, і тепер звернулися з проханням передати їм як церкві, всі комісії розглянули - питань не було. Рішення є законним: майно, яке було втрачене, зараз збережено,» - пояснив міський голова і додав: «Можете поступати як хочете».

Дорошенко й поступив як хотів: єдиний у залі проголосував «проти».

Нагадаємо, що за адресою проспект Свободи 89 знаходиться окраса й головна святиня дніпропетровських православних - Кафедральний собор Петра і Павла. За часів СРСР у будівлі собору розміщувався кінотеатр ім. Григорія Петровського. Після розпаду імперії, а саме 1995 року, кінотеатр було закрито, будівля прийшла в занепад. У цей же час в Україні відроджується рух за автокефалію церкви. На початку 90-х постає УПЦ КП, що мала тоді 2 парафії на Дніпропетровщині.

У другій половині 90-х років місцева влада передала вірянам Київського патріархату колишній кінотеатр в оренду. Зусиллями тоді ще архиєпископа Дніпропетровського і Криворізького, Богородського та Московського Адріана (Старини) будівлю почали реставрувати, вона ставала поступово схожою на храм.

Кафедральний собор Петра і Павла - один з найбільших та найгарніших у єпархії. Відбудовували його як коштом архиєрея та парафіян, так і коштом української діаспори. На території собору збудовано двоповерхову недільну школу, духовне церковно-хорове училище, актову залу і трапезну, бібліотеку, гуртожиток.

Слід відзначити, що міський голова Іван Куліченко неодноразово підкреслював рівність усіх національних, етнічних та релігійних громад у Дніпропетровську.

Персонально для Олександра Дорошенка Дніпроград нагадує, що Православна церква Московського патріархату, пізніше самопроголошена Російська православна церква відокремилася від Київського патріархату лише у 1448 році. На момент Хрещення Русі, зокрема, у місті Києві, ані міста Москва, ані тим більше московського патріархату не було й в проекті.

Більше того, ухвалою Архієрейського Собору РПЦ 25-27 жовтня 1990 року, у відповідь на звернення українського єпископату до Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Алексія II і всього єпископату РПЦ, за Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Філарета (саме такий титул було надано Митрополитові України 1990 року), Українській Православній Церкві було надано незалежність і самостійність в урядуванні та права широкої автономії.

Лише 1992 року внаслідок заколоту і за його відсутності Митрополита Київського і всієї України Філарета (Денисенка) було усунуто з посади. Замість нього предстоятелем УПЦ (МП) було обрано Володимира (Сабодана), що був на той час митрополитом Ростовським і Новочеркаським (РПЦ).

За чисельністю вірян станом на кінець 2011 року УПЦ КП - найбільша в Україні

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Багато чую останнім часом про геройство, мотивованість та крутість, як необхідні якості для солдата. Скажу чесно: фігня це все, як на мене.Герої затикають подвигами чужі або ж свої помилки.Найкраще пр...
Всі журналісти у Дніпрі знають, що я завжди відкритий для співпраці. Незважаючи у владі я, або ні. І жодного разу я не пошкодував про співпрацю. Бо завжди витримувались ази журналістської етики. Тобто...
Ярема ГАЛАЙДА

Про акції і провокації

Вчора не зміг прийти на мітинг «Свободу полоненим», бо приїхав до міста лише сьогодні рано вранці.Але, дякувати Кирилл Дороленко, сьогодні акція продовжилась біля «парку ракет»...
Антон МОРОЗ

Футбол поза спортом

Великий футбол, як і будь-який великий спорт, був, є і буде частиною політичних ігор. Варто лише зануритися у події минулого століття і побачити, що переважна частина масштабних змагань перетворювался...