App Store Google Play

Єврейська молодь за підтримки влади розчистить балку

07.11.2012 09:28
З 7 по 9 листопада 2012 р. з ініціативи студентів Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара відбудеться масштабна акція з прибирання та упорядкування території Червоноповстанської (Розстрільної) балки, що розташована між просп. Гагаріна та вул. Героїв Сталінграда. Основна частина заходів акції пройде 8 листопада з 11.00 до 15.00 неподалік стадіону ДНУ ім. О. Гончара.

Організатор акції: громадська організація «Аджутор» спільно з Дніпропетровським національним університетом імені Олеся Гончара.

Втім, організатори не приховують, що акція відбувається за підтримки: Дніпропетровської облради та обладміністрації, Дніпропетровської міськради, Дніпропетровського відділення Федерації іудейських релігійних громад України, єврейської студентської організації «Гілель», Дніпропетровської організації «Молоді регіони», об'єднання національних громад і організацій «Єдність».

Територія балки вже довгий час є стихійною звалищем побутового та будівельного сміття. Силами волонтерів з числа студентів університету та членів національних громад міста (120 осіб) планується прибирання самої балки, прилеглої до неї території, а також висадка 200 дерев, що стане основою для нового парку в студентському містечку ДНУ імені О. Гончара.

Червоноповстанська або Розстрільна балка (раніше - Жандармська) - одна з найбільших і найцікавіших за ландшафтом і флорою балок міста. Крім того, балка має сумне історичне минуле. У жовтні 1941 р. німецькими окупантами тут було розстріляно близько 14 тис. осіб, в основному єврейської національності. Засмічення цього важливого ландшафтного та історичного об'єкта почалося ще в 2004 р. і за минулі роки набуло масштабів екологічної проблеми, оскільки вже кілька разів призводило до обвалів і зсувів грунту схилів.

Ініціаторами акції розробляється програма подальшого благоустрою балки. У найближчих планах - облаштування на місці звалища багатофункціонального студентського парку, назву для якого придумають самі студенти - волонтери акції в інтерактивному конкурсі.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Марія СОЛОМОНОВА

Боже, нам ЄДНІСТЬ подай!

«Боже, нам ЄДНІСТЬ подай!», - так закінчуються богослужіння у Православній Церкві України.І ці слова не просто протокольне звернення до вірян згідно церковних канонів. Це те, до чого закли...
Без усякої скромності скажу, але правду.Дуже часто, особливо після чергового мого спітчу про наших політиків, мене питають:"Ну от, кого! Кого! Ти! Ти, особисто, ти! Бачиш гідним посади Президента?"Від...
Соборність - один з наріжних каменів фундаменту Держави, головна державотворча цінність і якість.І в смислі об‘єднання у національній державі всіх земель, населених народом.І в смислі панування...
Днями завдяки щасливому збігу обставин (спочатку в інтелектуальних іграх, а потім в робочому колективі) став глядачем вистави "Дульсинея Тобосская" в Дніпровському театрі Театр "Верим" /// Theatr...