App Store Google Play

Єврейська молодь за підтримки влади розчистить балку

07.11.2012 09:28
З 7 по 9 листопада 2012 р. з ініціативи студентів Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара відбудеться масштабна акція з прибирання та упорядкування території Червоноповстанської (Розстрільної) балки, що розташована між просп. Гагаріна та вул. Героїв Сталінграда. Основна частина заходів акції пройде 8 листопада з 11.00 до 15.00 неподалік стадіону ДНУ ім. О. Гончара.

Організатор акції: громадська організація «Аджутор» спільно з Дніпропетровським національним університетом імені Олеся Гончара.

Втім, організатори не приховують, що акція відбувається за підтримки: Дніпропетровської облради та обладміністрації, Дніпропетровської міськради, Дніпропетровського відділення Федерації іудейських релігійних громад України, єврейської студентської організації «Гілель», Дніпропетровської організації «Молоді регіони», об'єднання національних громад і організацій «Єдність».

Територія балки вже довгий час є стихійною звалищем побутового та будівельного сміття. Силами волонтерів з числа студентів університету та членів національних громад міста (120 осіб) планується прибирання самої балки, прилеглої до неї території, а також висадка 200 дерев, що стане основою для нового парку в студентському містечку ДНУ імені О. Гончара.

Червоноповстанська або Розстрільна балка (раніше - Жандармська) - одна з найбільших і найцікавіших за ландшафтом і флорою балок міста. Крім того, балка має сумне історичне минуле. У жовтні 1941 р. німецькими окупантами тут було розстріляно близько 14 тис. осіб, в основному єврейської національності. Засмічення цього важливого ландшафтного та історичного об'єкта почалося ще в 2004 р. і за минулі роки набуло масштабів екологічної проблеми, оскільки вже кілька разів призводило до обвалів і зсувів грунту схилів.

Ініціаторами акції розробляється програма подальшого благоустрою балки. У найближчих планах - облаштування на місці звалища багатофункціонального студентського парку, назву для якого придумають самі студенти - волонтери акції в інтерактивному конкурсі.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Наслідки Першої Світової для України оформилися у конкретний факт та конкретну дату 14-го листопада 1918-го року.У цей день гетьман Павло Скоропадський видав грамоту про воз'єднання на федеративних на...
Юрій Фоменко

Птаха війни

Птаха війни. Вона над моєю хатою в Діброві літає на схід і повертається на Кодак.    В уяві, замість звуку її двигуна я чую стогін поранених, голоси лікарів і тиху молитву піл...
 Не дивлячись на певний застій українського кінематографу в “нульових” роках, сьогодні чи не щотижня на екрани кінотеатрів виходять нові вітчизняні стрічки, які без сумніву виводять н...
Марія СОЛОМОНОВА

Чергове шкільне отруєння

Дніпро. Чергове шкільне отруєння. І з вчорашнього дня жодного коментарію з боку відповідного департаменту міськради.Минулого разу, коли було масове отруєння дітей 62-ї школи, мер міста принаймні напри...