App Store Google Play

У Дніпрі підбили підсумки й обговорили наслідки виборів

05.11.2012 08:58
1 листопада в прес-клубі Дніпропетровської обласної організації НСЖУ відбувся «круглий стіл» на тему: «Парламентські вибори 2012 року на Дніпропетровщині: короткострокові результати та довготерміновий прогноз».

На думку координатора проектів Дніпровського центру соціальних досліджень Анни Колохіної, низька явка виборців на Дніпропетровщині - це відображення загальнонаціональної тенденції.

«За 10 років явка в нашому регіоні впала на 10%, - підкреслила Анна Сергіївна. - Якщо в 2002 році голосувати прийшло 63% мешканців області, то в цьому - лише 53% (причому є округи, де цей показник склав 48%!). До того ж 63% - це скоріше показник не явки, а пропускної здатності тих ділянок - тоді разом проводилися парламентські й місцеві вибори, було багато бюлетенів, велика давка й плутанина, і наведена цифра відображає кількість людей, що зуміли перебороти всі ці обставини і дійти до виборчих урн».

А. Колохіна відзначила тенденцію зниження підтримки Партії регіонів на Дніпропетровщині (в 2007 році ПР одержала підтримку 48% мешканців області, а в цьому - лише 35,8%), а також радикалізацію настроїв виборців, про що свідчить результат КПУ (19,4%) і «Свободи» (5,34%). Втім, на думку координатора проектів ДЦСД, такий показник маємо, у тому числі, і завдяки виключенню з бюлетенів графи «Проти всіх», що збирала голоси протестного електорату.

На думку директора інформаційно-аналітичного агентства «Придніпров'я», кандидата історичних наук Владислава Романова, за результатами виборів-2012 Україна отримає вкрай нестійкий парламент.

«Самовисуванці стануть «кормовою базою» для міжфракційних утворень - для цього їх туди й заводили. Відбудеться переформатування опозиційних партій і поява нової політичної сили, до якої увійдуть «Батьківщина», «Фронт змін» і деякі мажоритарники. Можлива навіть поява трьох центрів впливу - у це гратимуть комуністи і, можливо, УДАР або його частина», - прогнозує Владислав Євгенович.

Що стосується Дніпропетровщини, «з усіх «синіх» областей «регіон-лідер» виявився лише на 5 місці, а в прохідній частині Партії регіонів не виявилося жодного дніпропетровця, - констатує Владислав Романов. - Таким чином область йде або її виводять із зони впливу ПР».

Щодо взаємин України з ЄС, зокрема встановлення з нашою країною безвізового режиму, на думку політичного оглядача Юрія Райхеля, не варто чекати санкцій з боку Євросоюзу.

«У Європі дуже сильні «мюнхенські» настрої, - вважає Юрій Борисович. - Там дуже сильний фактор Росії. І Європа пожертвує Україною, аби тільки не псувати з нею відносини, як у 1938 році пожертвували Чехословаччиною».

Ю. Райхель прогнозує, що на найближчому засіданні міністрів закордонних справ країн ЄС рішення про санкції прийнято не буде, але процес асоціації з Україною та введення безвізового режиму буде заморожено.

Голова ДОГО «Народний контроль», керівник проекту «Громадський моніторинг виборів-2012 та просвіта виборців з метою їх усвідомленого вибору» Галина Кучеренко навела приклади фальсифікацій, які були виявлені активістами проекту.

«У Дніпропетровську біля ПК Машинобудівників нами була зафіксована «карусель», яку «крутив» непримітний дідусь, - розповідає Галина Василівна. - На 25-му окрузі один кандидат організував підвезення бабусь до дільниць. Примітно, що пенсіонерів везли лише в одному напрямку - коли вони виходили з дільниць, то зі здивуванням дізнавалися, що транспорт уже поїхав. А в лікарні №9 було зафіксовано вкидання бюлетенів».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Наслідки Першої Світової для України оформилися у конкретний факт та конкретну дату 14-го листопада 1918-го року.У цей день гетьман Павло Скоропадський видав грамоту про воз'єднання на федеративних на...
Юрій Фоменко

Птаха війни

Птаха війни. Вона над моєю хатою в Діброві літає на схід і повертається на Кодак.    В уяві, замість звуку її двигуна я чую стогін поранених, голоси лікарів і тиху молитву піл...
 Не дивлячись на певний застій українського кінематографу в “нульових” роках, сьогодні чи не щотижня на екрани кінотеатрів виходять нові вітчизняні стрічки, які без сумніву виводять н...
Марія СОЛОМОНОВА

Чергове шкільне отруєння

Дніпро. Чергове шкільне отруєння. І з вчорашнього дня жодного коментарію з боку відповідного департаменту міськради.Минулого разу, коли було масове отруєння дітей 62-ї школи, мер міста принаймні напри...