App Store Google Play

У Дніпрі підбили підсумки й обговорили наслідки виборів

05.11.2012 08:58
1 листопада в прес-клубі Дніпропетровської обласної організації НСЖУ відбувся «круглий стіл» на тему: «Парламентські вибори 2012 року на Дніпропетровщині: короткострокові результати та довготерміновий прогноз».

На думку координатора проектів Дніпровського центру соціальних досліджень Анни Колохіної, низька явка виборців на Дніпропетровщині - це відображення загальнонаціональної тенденції.

«За 10 років явка в нашому регіоні впала на 10%, - підкреслила Анна Сергіївна. - Якщо в 2002 році голосувати прийшло 63% мешканців області, то в цьому - лише 53% (причому є округи, де цей показник склав 48%!). До того ж 63% - це скоріше показник не явки, а пропускної здатності тих ділянок - тоді разом проводилися парламентські й місцеві вибори, було багато бюлетенів, велика давка й плутанина, і наведена цифра відображає кількість людей, що зуміли перебороти всі ці обставини і дійти до виборчих урн».

А. Колохіна відзначила тенденцію зниження підтримки Партії регіонів на Дніпропетровщині (в 2007 році ПР одержала підтримку 48% мешканців області, а в цьому - лише 35,8%), а також радикалізацію настроїв виборців, про що свідчить результат КПУ (19,4%) і «Свободи» (5,34%). Втім, на думку координатора проектів ДЦСД, такий показник маємо, у тому числі, і завдяки виключенню з бюлетенів графи «Проти всіх», що збирала голоси протестного електорату.

На думку директора інформаційно-аналітичного агентства «Придніпров'я», кандидата історичних наук Владислава Романова, за результатами виборів-2012 Україна отримає вкрай нестійкий парламент.

«Самовисуванці стануть «кормовою базою» для міжфракційних утворень - для цього їх туди й заводили. Відбудеться переформатування опозиційних партій і поява нової політичної сили, до якої увійдуть «Батьківщина», «Фронт змін» і деякі мажоритарники. Можлива навіть поява трьох центрів впливу - у це гратимуть комуністи і, можливо, УДАР або його частина», - прогнозує Владислав Євгенович.

Що стосується Дніпропетровщини, «з усіх «синіх» областей «регіон-лідер» виявився лише на 5 місці, а в прохідній частині Партії регіонів не виявилося жодного дніпропетровця, - констатує Владислав Романов. - Таким чином область йде або її виводять із зони впливу ПР».

Щодо взаємин України з ЄС, зокрема встановлення з нашою країною безвізового режиму, на думку політичного оглядача Юрія Райхеля, не варто чекати санкцій з боку Євросоюзу.

«У Європі дуже сильні «мюнхенські» настрої, - вважає Юрій Борисович. - Там дуже сильний фактор Росії. І Європа пожертвує Україною, аби тільки не псувати з нею відносини, як у 1938 році пожертвували Чехословаччиною».

Ю. Райхель прогнозує, що на найближчому засіданні міністрів закордонних справ країн ЄС рішення про санкції прийнято не буде, але процес асоціації з Україною та введення безвізового режиму буде заморожено.

Голова ДОГО «Народний контроль», керівник проекту «Громадський моніторинг виборів-2012 та просвіта виборців з метою їх усвідомленого вибору» Галина Кучеренко навела приклади фальсифікацій, які були виявлені активістами проекту.

«У Дніпропетровську біля ПК Машинобудівників нами була зафіксована «карусель», яку «крутив» непримітний дідусь, - розповідає Галина Василівна. - На 25-му окрузі один кандидат організував підвезення бабусь до дільниць. Примітно, що пенсіонерів везли лише в одному напрямку - коли вони виходили з дільниць, то зі здивуванням дізнавалися, що транспорт уже поїхав. А в лікарні №9 було зафіксовано вкидання бюлетенів».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Антон МОРОЗ

До Дня Соборності

Початок ХХ століття приніс чимало горя українському народу. Перша світова війна, революція, більшовицький терор, внутрішня боротьба, перевороти, окупація - здавалося б все це мало зламати українців ра...
Нещодавно український провідник Дмитро Ярош поділився відео з російського каналу, де зазомбовані путінські шістки, так звані експерти, проводять «аналіз» інтерв’ю з командиром УДА.Хо...
Зараз хочу повернутися до теми назви нашої області, яку ганебно провалив «кум» всіх дніпровських «патріотів» з «великої дороги», а саме – мер Дніпра. Це той м...
Дніпро. Кам’яний хрест на Соборній площі. Біля нього поховано чотирнадцять січових стрільців.Межа 1918-1919-го ріку. Коли вони гинули за Україну, то хтось домовлявся з ворогами. Тільки січові ст...