App Store Google Play

У дніпропетровських регіоналів – податкова паніка

10.04.2012 12:02
Як відомо, з 1 січня 2012 року в Україні діє Закон «Про заходи запобігання і протидії корупції», згідно з яким, державні службовці й народні депутати, а також судді, кандидати на посади в Кабмін та органи місцевого самоврядування мають на додачу до податковою декларації оприлюднювати також майнову за встановленою формою.

Вищезгадану норму права дивним чином застосовують у Дніпропетровській області де всі без винятку депутати провладної більшості - від обласних до районних - за розпорядженням голови облдержадміністрації зобов'язані заповнити, подати й зареєструвати вищезгадані документи.

Громадськість задоволена, адже про статки деяких відомих регіоналів та їх джерела прості виборці хотіли б дізнатися дуже давно, бо ж, приміром, автопарк міської ради давно перегнав за вартістю аналогічні зібрання більшості комерційних структур. Та от з правової й логічної точок зору вся оборудка виглядає небездоганно.

Підозри у пересічних регіоналів з'явилися, коли їх колеги з опозиційних партій, які сидять поруч у депутатських кріслах, посміюючись, розповіли, що їх ніхто подавати й оприлюднювати майнові декларації не зобов'язує. Зовсім недобрі підозри почалися у однопартійців Віктора Федоровича, коли з'ясувалося, що за основним місцем роботи - а саме туди мають спрямовуватися згідно вимог Закону майнові декларації - їх ніхто не чекає.

Уважне вивчення Роз'яснень Кабінету Міністрів «Стосовно декларування майна, доходів, витрат і зобов'язань фінансового характеру особами, які займають посади, пов'язані з виконанням функцій держави чи місцевого самоврядування чи претендують на такі посади» (№2904/2/1-12 від 31.01.2012) підтвердило підозри скептиків. Майнові та податкові декларації мають подавати лише ті з народних обранців, хто ПРАЦЮЄ в органах держави або місцевого самоврядування. Ну, або претендує на таку роботу. У всіх інших - підприємців, службовців й інших місцевих депутатів, які працюють не у структурі обласної чи міської виконавчої влади - збирати майнові декларації Законом не передбачено. Ба більше - згадані норми й вимоги стосуються не депутатів взагалі (принаймні не депутатів районних та міської рад), а тих, хто якраз з депутатів ці декларації вимагає - наприклад, міського голови, голови облдержадміністрації та його заступників.

Партійна дисципліна - чи не єдиний фактор, який кардинально відрізняє регіоналів від представників інших політичних сил. Саме ходіння строєм і унеможливлення плюралізму думок забезпечили регіоналам останні успіхи на виборах 2010 року. Тому покірні місцеві депутати бурчать, але декларації заповнюють і несуть. Несуть формально - керівникам органів місцевого самоврядування, а фактично - безпосереднім партійним керівникам.

Сенс усього цього дійства, вочевидь, не хитрий - користуючись черговим законом і хронічною безграмотністю та слухняністю своїх пішаків, керівники Партії регіонів абсолютно легально розширюють досьє на своїх підконтрольних депутатів. Мета проста - поставити в стійло й прив'язати міцніше. Адже якщо ти вже сам задекларував таке-то майно і такі-то витрати, то й на партійну справу ти однозначно можеш поділитись, та й неочікувано втратити щось побоїшся. А як не задекларував - то воно мабуть і не твоє зовсім, відповідно можна взяти? Ти ж обурюватися не будеш, правда, дорогенький?

Наведений приклад вкотре доводить - у вовків немає друзів, є лише здобич і мисливці. І якщо на рівні керівництва держави родина почесного керівника партії дійшла до «відтискання» майна у старих однопартійців, то на рівні району чи міста годі сподіватися на людяність й чесність. Не «зарахується» вам, мовчазне стадо одноголосних кнопкодавів, біганина з синіми стрічками й солодкі слова про «підтримку Віктора Федоровича - мудрого керівника й грамотного господаря».

Табакі закінчив своє сповнене пригод життя в зубах одного з вовків. Цікаво, як воно буде з місцевими депутатами-регіоналами?

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

12 вересня Тимура Тумгоєва відправили до Росії. Генеральна прокуратура блискавично зреагувала на запит агресора, навіть незважаючи на рішення Комітету ООН з прав людини про призупинення екстрадиції Ту...
Пару слів про багатостраждалий Дніпровський аеропорт, про скоре мурування-будування якого неодноразово повідомляли по всіх фейсбуках Філатов із Корбаном.Як народний депутат, який просуває питання приє...
Анастасія ГОРЯЧА

Хто такий журналіст?

Із розвитком технологій у сучасному світі стає все важче визначити термін "журналіст". Звичка ділитися у соцмережах своїми спостереженнями стала нормою у побуті багатьох родин. У більш завзятих є наві...
Вчера шестилетний мальчик выпал из окна третьего этажа 147 школы, и лишь спустя сутки эта информация стала публичной.Администрация учебного заведения не сочла нужным заявить в полицию, ограничившись в...