App Store Google Play

Самарська влада відпрацьовує технології виборів?

26.03.2012 11:43

Чим ближче осінні вибори 2012 року до Верховної Ради, тим більш неадекватно, як це не дивно, починає поводити себе влада. В минулі роки напередодні виборів влада завжди намагалась сподобатись електорату, готова була заглядати кожному в рота, аби почути кожного. Але цього разу напередодні виборчих перегонів і змагань відбувається щось дивне - влада відмовляється слухати виборців. Чи може тому, що впевнена, що гарантовано «переможе» на виборах і їй за це нічого не буде? Останні події наводять на ці думки.

5 березня цього року громадська активістка С.Я. Кленіна, відома в Самарському районі і в Дніпропетровську тим, що разом з ініціативною групою перемогла металургійний гігант олігарха В.Пінчука «Інтерпайп» і змусила його дотримуватись закону і змінити маршрут проходження кабелю високої напруги, минаючи житлові масиви Самарського району, подала до голови Самарської районної у місті Дніпропетровську ради листа про скликання зборів громадян Рибальського житлового масиву на підставі протоколу квартального комітету. Привід для скликання зборів був більш ніж поважний - мешканці чи не найбільшого кварталу не були представлені в територіальному комітеті Рибальського житлового масиву і намагались через загальні збори потрапити до територіального комітету аби представляти в ньому інтереси мешканців свого кварталу та приймати безпосередню участь в місцевому самоврядуванні у вирішенні питань місцевого значення та проблем свого житлового масиву.

Через 10 днів С.Кленіна отримала листа від Самарської районної ради, в якому їй повідомлялось про вирішення питання та призначення зборів громадян житлового масиву на 24 березня. Одразу ж активісти кварталу розмістили об'яви про збори у всіх громадських місцях, згодом в кожну поштову скриньку вкинули повідомлення про збори. Небайдужі мешканці Рибальська почали будувати плани по покращенню життя свого житлового масиву.

Та не сталося, як гадалося. Коли 24 березня мешканці прибули на збори то були і здивовані і одночасно засмучені. Здивовані активністю рибальчан - зала Будинку культури була заповнена до останнього стільця, майже 2оо жителів Рибальська прийшли у вихідний день, щоб прийняти безпосередню участь в управлінні місцевими справами, а не покладатись на чиновників влади, взяти на себе відповідальність. Серед присутніх були різні за віком, за освітою і жоден з присутніх не прийшов «за гроші», це були дійсно небайдужі громадяни, які вже стомились очікувати «покращення життя» від влади. І саме це пояснює те, що сталося пізніше, до чого влада була не готова.

А збентежило учасників зборів те, як з ними поводився представник місцевої влади, заступник голови Самарської районної у місті Дніпропетровську ради Фаезханов А.Б. Не зважаючи на наполегливі вимоги присутніх почати збори громадян виходячи із усталеної практики проведення будь-яких зборів з обрання голови зборів, представник влади вперто не чув збурень громади, та ніяк не бажав передати керівництво зборами представнику громади, на якому наполягала більшість присутніх. Поведінка чиновника на вимоги громади настільки була зневажлива і провокативна, що ситуація почала виходити з-під контролю. Люди почали висловлювати своє обурення не тільки ним особисто, а й всією сьогоднішньою владою. Більше того, містечковий чиновник вдався навіть до фальсифікації підстав скликання зборів. Принаймні жоден з присутніх не повірив його аргументам. Можливо, в нього було завдання зірвати збори громадян? Тоді хто поставив йому це завдання?

Тільки після втручання в хід зібрання голови комітету з прав людини Громадської ради при Дніпропетровській облдержадміністрації, координатора ГРАДу Василя Сухова почалась нормальна робота зборів: одностайно було обрано головуючого, затверджено порядок денний та розглянуті всі питання. Збори одноголосно дообрали до складу територіального комітету Рибальського житлового масиву 7 активістів (замість одного, як наполягав Фаезханов А.Б.), обрали комітет з утримання закритого кладовища та прийняли інші рішення.

Мешканці Рибальського, як невід'ємна частина територіальної громади міста Дніпропетровська, продемонстрували місцевим чиновникам свою здатність і відповідальність не тільки відстояти, а і реалізувати своє конституційне право самостійно вирішувати питання місцевого значення. Представники інших житлових масивів міста, що були присутні на зборах в якості гостей, отримали багатий практичний досвід по відстоюванню своїх прав на участь в місцевому самоврядуванні.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ярема ГАЛАЙДА

Нецікава правда війни

Знову завівся з хлопцями про «правду війни». Ну, в сенсі чи треба показувати в кіно цю саму правду.Треба!Але, якщо всю її показувати в кіно, то це буде фігня, повна заунивності і нудьги.Ну...
Для соціальних виплат від держави необхідно відкрити рахунок в національному Ощадбанку. Цікаво, як обличчя держави проявляється у фінансових установах.Заходжу у відділення банку в центрі Дніпра. Довго...
Максим Мірошниченко

Зрозумілість

Можливо, єдиний мотив, який може мобілізувати широкі кола виборців, який буде сприйматися як прогресивний та новий. Не легалайз, не легалізація проституції, гендерна політика і т.д.Поясню. У 2015-16 р...
У нас небезпідставно прийнято вважати, що українська влада використовує ситуацію з війною у внутрішніх політичних іграх, в тому числі і в узурпацію.Гомо політикус в усі часи було важко втриматися від...