App Store Google Play

Рейдерство по-павлоградськи

20.03.2012 09:23
Після відвідин мітингу підприємців у Павлограді не міг не спасти на думку вислів англійського філософа і природознавця Томаса Гоббса: «Людина людині вовк». Якщо зробити проекцію на павлоградські реалії, можемо сказати так: людина  чиновнику - їжа. Наприклад, сьогодні в меню Павлоградської мерії - дрібні підприємці.

Павлоградська місцева влада на чолі з мером Метелицею (на фото) збирається виставити на аукціон землю, яка знаходиться в центрі міста і на якій побудовано продуктові павільйони 12-ти підприємців. На цьому місці чиновники, нібито, планують побудувати «великий, прибутковий об'єкт». Супермаркет або торговий центр.

Цю інформацію в мерії до останнього заперечували. Але, в розмові з кореспондентом «Лиц» заступник міського голови Павлограду Анатолій Вершина фактично проговорився: великий бізнес зацікавлений у будівництві супермаркету в центрі міста.

Нагадаємо, що Метелиця Іван Сергійович, 1957 р.н., є міським головою Павлограду з 1994 року.

Будинок мера

15 років тому рішенням міської ради була виділена земля під павільйони підприємців на вулиці Карла Маркса. А з 2005 року їх павільйони знаходяться на перетині вулиць Карла Маркса та Інтернаціональної. На руках у багатьох з підприємців є затверджені проекти і акти введення в експлуатацію.

Втім, нині павлоградська влада готує аукціон з продажу землі. Починаючи з 2011 року міськрада відмовляється продовжувати оренду землі.

Підприємці зверталися до суду, але суди різних інстанцій кожного разу ставали на бік влади. Що вписується у вже звичну за останні два роки схему, згідно якої суди виносять надто багато ухвал на користь чиновників і проти малого бізнесу.

«Насправді, в Павлограді все робиться виключно в інтересах великого бізнесу», - вважають власники павільйонів.

«Більша частина міської ради - члени Партії регіонів - представники великого бізнесу, для яких рейдерство - звичайна справа. Від їх рук вже постраждали ряд інших підприємців міста, - розповідає один з підприємців Артем Гетьман. - Зовсім нещодавно на сусідній вулиці Озерній людям без будь-яких пояснень не дозволили реконструювати і розширити їх павільйони. Більше того, через початок будівельних робіт, торгівлю зупинено. Це все зроблено спеціально. Спочатку заступник міського голови Вершина змусив підприємців розпочати реконструкцію, а потім кидався під колеса будівельної техніки, зупиняючи роботи... А тепер же влада взялася за землю, на якій знаходяться наші магазини».

Ще один з нині опальних підприємців, Володимир Анікєєв, радить копати ще глибше. «В 2004 році на президентських виборах Іван Метелиця помилився у виборі. Він, будучи головою Павлоградської міської ради, активно підтримував Віктора Януковича, втім переміг Віктор Ющенко. І Метелиця вилетів зі свого крісла, але поклявся помститися всім винним у його (Метелиці - авт.) фіаско. В тому числі оцим «помаранчевим» підприємцям».

Володимир Анікєєв в 2004 році, як і чинний мер, активно підтримував «біло-голубих». А слова про помсту йому нібито говорив безпосередньо Іван Метелиця (на той момент - близький товариш Анікєєва).

«А другий мотив дій мера, безумовно, бізнесовий, - продовжує Анікєєв. - На місці, на якому зараз знаходиться квітковий ринок, раніше стояли наші майданчики. Метелиця попросив прибрати їх. Натомість, нам виділили оцю землю, по­обіцявши, що ніхто нас звідси не прибере».

Втім, пройшло декілька років і Володимир Анікєєв, разом з іншими підприємцями, опинився в ролі персонажа байки, якому вовк говорив наступне: «Ти винен лише в тому, що я хочу їсти».

Про апетити мера може свідчити хоча б майно, яке належить членам його родини. Згаданий нами квітковий ринок нині знаходиться у власності його рідної сестри Ірини Курченко.

Ринок, контрольований мером

Ті самі торгові павільйони

На квітковому ринку сестри мера

Директором фірми, яка займається ремонтом асфальтового покриття, є дружина мера Наталя. І за дивним збігом обставин саме  ця фірма виграє всі тендери на ремонт Павлоградських доріг!

Син мера Володимир (1983 р.н.) є власником одного з найбільших в місці АТП «Автодрайв».

Сам мер, як стверджує джерело в правоохоронних органах, є співвласником місцевого Промислово-господарчого ринку. Напевно, не соромно Івану Метелиці і за свій будинок. Вартість будинку місцеві спеціалісти з ринку нерухомості оцінюють не менше, як в 150 тисяч доларів.

Та підприємців обурюють не статки градоначальника, а те, в який спосіб він їх здобуває. Вони називають політичну команду Метелиці не інакше як рейдерами. І впевнені, що чиновники вже отримали кругленьку суму «откату» за землю в центрі міста.

В свою чергу, в розмові з кореспондентом «Лиц» перший заступник міського голови Павлограду Анатолій Вершина та начальник юридичного відділу Павлоградської міськради Олег Ялина, звинуватили власників павільйонів в нелегальній торгівлі горілкою та самовільному захопленні землі у центрі міста... Чиновники відповідали на наші питання разом, доповнюючи один одного.

- Як виник конфлікт?

- Депутатами минулого скликання було прийняте рішення звільнити центральну частину міста від таких от павільйонів. Тому що там відбувається торгівля незрозуміло якої якості продуктами. Але найважливішим є те, що ці торгові майданчики створювали проблеми для мешканців міста. Там часто-густо відбувалися бійки, які закінчувались поножовщиною.

І рішення щодо цього так званого п'ятачка приймалося збалансовано: в 2007 році торговцям була надана можливість продовжити термін оренди ще на декілька років - до кінця 2010-го.

Після чого сесія міської ради відмовилась продовжувати термін оренди землі. Минуло більше року, добровільно прибирати майданчики вони відмовились, тому ми вирішили звернутися до суду. Пройшли всі судові інстанції - є рішення судів на нашу користь,  включаючи останні рішення апеляційного суду. Тож з боку влади не зроблено жодного незаконного кроку. Зрозуміло, що ці підприємці дбають про свої власні інтереси, але скажіть: хто подбає про інтереси людей, будинки яких знаходяться біля цих торгових майданчиків? Постійні п'янки, бійки - це все вже багато років заважає жити тисячам павлоградців.

І не забувайте, що ця земля належить місту і її можна продати та поповнити міський бюджет.

- Але згідно законодавства, підприємці мають право на першочерговий викуп землі.

- Будь-ласка, нехай купляють. Але за умови, що у них є там нерухомість.

- У деяких з підприємців побудовано магазини з цегли, і вони, здається, оформлені на них?

- Справді, є така підприємець, на прізвище Савон. У неї є документ, який підтверджує введення магазину в експлуатацію, але в той же час земельну ділянку під будівництво виділено не було. Як це відбувалося в 99-му році, я не готовий говорити. Зараз її справа розглядається в апеляційному суді. Ніяких дій з боку влади щодо неї не вживається... У всіх інших випадках, після закінчення процедури оскарження міською прокуратурою в інтересах міської ради, подано позови щодо звільнення самовільно зайнятих земельних ділянок.

- А вони зайняті самовільно?

- З того моменту, коли сесія міської ради не продовжила термін оренди, земельні ділянки є самовільно зайнятими, згідно ст.212 земельного кодексу.

- Зрозуміло. А скажіть, підприємцям, з якими не продовжено договір оренди, плануєте надати якусь іншу землю?

- На сьогоднішній день - це не можливо. Бо навіть договір оренди тепер укладається за результатами конкурсу. Коли ж було прийнято рішення не продовжувати термін оренди, ми запрошували підприємців в мерію і по-доброму пропонували отримати будь-яку іншу землю в місті.

- Скажіть, будь-ласка, Анатолю Олексійовичу, а Ви не суперечите самі собі? Раніше ви говорили і про неякісні продукти, і що торгові павільйони підприємців заважають спокою мешканців міста, а в іншому місці вони вже не заважали б?

- Ні, не заважали б. Бо є такі райони в місті, де немає компактного проживання людей, немає супермаркетів, тож там вони необхідні, бо великий бізнес не зацікавлений будувати там супермаркети.

- Отже, ми можемо зробити висновок, що на місці спірних майданчиків буде побудовано супермаркет?

- У нас немає таких планів! Буде аукціон, і хто його виграє, той туди і зайде. Можливо - банк, можливо, - супермаркет, а можливо, якась фабрика там буде.

Виталий НЕПОМНЯЩИЙ, Лица

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Максим Мірошниченко

Зрозумілість

Можливо, єдиний мотив, який може мобілізувати широкі кола виборців, який буде сприйматися як прогресивний та новий. Не легалайз, не легалізація проституції, гендерна політика і т.д.Поясню. У 2015-16 р...
У нас небезпідставно прийнято вважати, що українська влада використовує ситуацію з війною у внутрішніх політичних іграх, в тому числі і в узурпацію.Гомо політикус в усі часи було важко втриматися від...
Суддю-сепаратиста з Криму на посаді не відновлено!Чергова судійська зрада не відбулася! Але, на жаль, це ще не перемога..Пам'ятаєте "вибухове" затримання відвертого сепаратиста, а за суміцниством судд...
Анастасія ГОРЯЧА

До Дня Збройних сил України

Сьогодні країна відзначає День Збройних сил України. На п’ятому році війни гостро відчувається необхідність віддати шану Героям, які врятували незалежність нашої країни у 2014 році і продовжують...