App Store Google Play

Чичен-Іца, або «єдиний народ»

19.03.2012 18:44

Зайшовши до крамниці й мигцем кинувши оком на етикетки, побачив у продажу «чичен-іцу» і, придивившись пильніше, розібрав, що там написано «чечевица».

Купуючи, почув від продавчині, що вона вперше бачить цей продукт, проте його купують, зокрема араби, які й сказали їй назву. Я зауважив, що по-нашому слід писати «сочевиця», а «чечевица» - це російською мовою. «Яка різниця?» - відповіли мені. Я: «Таж ми українці, а не росіяни». - Це одне й те саме. - Ні, ми різні народи. - Вони брати. - Та й араби - нам брати», - мовив я, і бідолаха, не знаючи, що казати далі, промимрила, мовляв, головне, щоб людина була добра.

«Яка різниця?» - ось результат багатовікової чужої пропаганди, яка прищеплювала нам, що ми «єдиний православний», потім «єдіний совєтский» та зрештою, щоб не було сумнівів, яка та «єдиність» - «єдіний русскій» народ, тож і маємо тепер замість народу овечу паству, якій «всьо бєз разніци», отару, котрій байдуже не лише до свого минулого, а й до майбутнього, байдуже, якою мовою розмовляти, до якої держави і якого світу належати, а московські пастирі на шпальтах газет із совєтськими назвами і у своїх опорних пунктах із хрестами ненастанно втовкмачують їм, що немає ніяких українців, а є лише відступники від «єдності».

Народ не даність, якій слід поклонятися, народ - результат виховання, а в нас, на жаль, замість вихователів і провідників нації - вчорашні лакеї совєтського режиму й іноземні гувернери, в обласних центрах сидять губернатори (таж губернії були в Росії!), а країну, звичайно, очолює генерал-губернатор.

То хіба народ із такими проводирями не може помилятися? Як напівосвічені маси, що їх і досі досить вправно тримають за мурами совєтського культурно-історичного гетто, можуть зробити правильний вибір? Як може розвиватися країна, якщо замість освіти є лише мракобісся?

Не так давно відбулися вибори в Єгипті. «Народ» (40% неписьменних і, мабуть, ще більший відсоток напівосвічених) обрав новий парламент. Чи мав він рацію? Як жінки могли проголосувати за «братів-мусульман» і салафітів - представників релігії, яка калічить їхню жіночість і обіцяє їхнім правовірним чоловікам сімдесят незайманок у раю? І що тепер, який морок чекає на цю давню країну? Весь Єгипет був націлений на подальший розвиток туризму, а тепер розважливі люди, недобудовані міжнародні аеропорти та широкі автошляхи й сотні кілометрів прибережних готелів - усі застигли в непевності. І який морок очікує на нас, коли після виборів сусіднього імператора і запобігливо виконаних нашою українською челяддю його і писаних, і таємних указів, можливо, навіть проведених серед отари референдумів, нашу країну затопить повінь хижої, нетерпимої та фанатичної російської православної ортодоксії, що, інколи виряджаючись в овечу хохлацьку шкуру й мекаючи «українскім нарєчієм», ревно служить путінському самодержавному єдиноросійству, а тим часом субординований керівник української квазідержави незмінно, як той фараон, ревніше поклонятиметься сонцю, яке справіку і довіку сходить у Кремлі, й дослухатиметься до вказівок московських «вищих сил» і вимог російського верховного жерця?

Як новий російський імператор, що живе лише минулим, захищає найреакційніші режими у світі (Чавеса, Каддафі, Лорана Гбагбо в Кот-д'Івуарі, а тепер Башара аль-Асада в Сирії, що суто по-російському розстрілює з танків свій народ) і анексує шматки територій сусідніх держав, може бути благословенням для України? Як чоловік, котрий до останнього обстоює святість будь-якої тоталітарної влади, а передусім особистої влади («Ми етого нікоґда не допустім», казав він з привожу антиурядових виступів у Сирії), а отже, готовий винищувати як «інородців», так і самих росіян, може бути тим «отцем небесним», якого пропонують нам тутешні московські гувернери?

Помилки не запізно виправляти. Відомо, хто помиляється двічі. Треба стати народом, позаяк темна юрба в руках проводирів-мракобісів може йти виключно до свого скону. Цілком реальною є загроза, що якийсь блискавично проведений референдум зробить вибори до «українського» парламенту непотрібними. Де ви, поети з палким словом, вожді, пророки і трибуни, озвіться нарешті, збагніть, що ваше мовчання - злочин.

УТ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ярема ГАЛАЙДА

Нецікава правда війни

Знову завівся з хлопцями про «правду війни». Ну, в сенсі чи треба показувати в кіно цю саму правду.Треба!Але, якщо всю її показувати в кіно, то це буде фігня, повна заунивності і нудьги.Ну...
Для соціальних виплат від держави необхідно відкрити рахунок в національному Ощадбанку. Цікаво, як обличчя держави проявляється у фінансових установах.Заходжу у відділення банку в центрі Дніпра. Довго...
Максим Мірошниченко

Зрозумілість

Можливо, єдиний мотив, який може мобілізувати широкі кола виборців, який буде сприйматися як прогресивний та новий. Не легалайз, не легалізація проституції, гендерна політика і т.д.Поясню. У 2015-16 р...
У нас небезпідставно прийнято вважати, що українська влада використовує ситуацію з війною у внутрішніх політичних іграх, в тому числі і в узурпацію.Гомо політикус в усі часи було важко втриматися від...