App Store Google Play

Відкрито виставку графіки Григорія Іващенка й Олександра Нем'ятого

24.02.2012 15:53
24 ЛЮТОГО 17:00 Культурний Центр "Арт-Вертеп" (вул. Червона, 11) Вхід вільний!

«Nе у полі Мамай Nе воїн» - Виставка графіки Григорія Іващенка та Олександра Нем'ятого

Мамай сотні років тинявся степами-полями, втомився, заслужив право посидіти з вудкою над тихим плесом, потягти з келишка шампана, обняти чужу молодицю... Однак, сидить Мамай, попихує люлькою, мов бронепотяг під парами у тупику - пих-пих, дими пуска! Ось вирішить задачку з десятком невідомих, виповзе з тихого закутка і потягне Україну в майбутнє, у європъ!
(Григорій Іващенко-Дзвінковий)

Григорій Іващенко-Дзвінковий
представляє колекцію Мамаїв (графіка)

Народився вересневого понеділка 1954 року на Полтавщині.
Дипломований історик, працює за фахом у ДІІТі. Був членом Спілки журналістів та Українського геральдичного товариства.
Ідеолог, засновник, член Політбюро та Другий Генеральний секретар партії Гриців-Тезок (роз`єднаної).
Є наміри ввести його до лав ще й інших пристойних асоціацій. Кавалер п`яти Орденів-хрестиків.
Автор багатьох публікацій та історико-культурологічного есею «Нехай козириться!
Гральні карти у історичному та культурному контекстах» (2004), автор проектів українських гральних карт «Козацькі» та «Писанка».
У творчому доробку десяток книжкових обкладинок, афіші театру «Крик», проект «Світлиця» (ДІІТ, 2000), графічні серії «Мамай не у полі не воїн» (2001), «Старці», «Сліпі та зрячі», «Українська флора і фауна», «Українська кухня» (1999, 2001), «Дума про козака Микиту Оковитого та його побратима Біса» (1998), шрифтограми тощо.

Олександр Нем`ятий
представляє роботи з серії «Мамаї» (графіка)

1954 - народився 27 липня 1954 року в місті Беслан, Північна Осетія
1975 - закінчив Дніпропетровське художнє училище
1982 - закінчив Харківський художньо-промисловий інститут, відділення «станкова графіка»
1989 - початок викладацької діяльності в Дніпропетровському театрально-художньому коледжі
1991 - персональна виставка в Львівській картинній галереї западно-европейского мистецтва
1998 - персональна виставка в Дніпропетровському художньому музеї
2001 - персональна виставка в музеї Літературне Придніпров'я
2000 - виставка групи «Коло» в Дніпропетровському художньому музеї
2004 - виставка групи «Коло» в Дніпропетровському художньому музеї
2011 - Виставка картин О. Нем'ятого присвячена 110-річниці з дня народження Валеріана Підмогильного в музеї Літературне Придніпров'я.

Будучи далеким от желания сравнивать несравнимое и сопоставлять несопоставимое, я уверен, что если есть сегодня украинский художник, по одному взгляду на работы которого становится понятно, что он украинский и никакой другой - это Александр Немятый. Есть, еще, конечно, и другие. Но те декларируют свое украинство изо всех сил. Немятый чужд вообще каких бы то ни было деклараций. При этом его картины можно выставлять где угодно, хоть в Европе, хоть в Америке, хоть в Австралии. Они впишутся в любой культурный контекст, поскольку они сами и есть этот контекст. Несмотря на свою украинскую сущность (если хотите, украинскую душу), даже намека на шаровары Немятый не допускает. И говорит он больше по-русски (Днепропетровск - город сильно русифицированный, ничего не поделаешь), а все равно художник он украинский.
Да, шароварщины у Немятого нет. Зато у него есть пейзажи. Год назад пейзажи стали приобретать какую-то трагичность. Особенно городские.
Одну акацию он рисовал двадцать лет. Теперь ее нет. Была буря, и старая акация не выдержала, рухнула, перегородив своим телом всю улицу. С тех пор он пишет место, где росла акация. Место с ее отсутствием сильно изменилось, не в лучшую сторону. А картинки хуже не стали. Нет, не стали.
«Картинки» - это его слово. Он никогда не говорит о своих работах «картины». Не говорит «пишу», и даже «рисую» не говорит. Только - «крашу». «Накрасил пять картинок», «пора уже красить, а то тоска».
(Олександр Хургин про Олександра Нем'ятого)

Сергій Алієв-Ковика
представляє «Листівки-Мамайки»

Народився 29 жовтня1956 року в селі Бабайківка на Дніпропетровщині. Закінчив Московський поліграфічний інститут,  майстерня Мая Мітурича. Живе в місті Дніпропетровську. Працює в галузі книжкового дизайну.
Персональні виставки:
- виставка фотографії  «Йдучи» - музей «ЛітературнеПридніпров'я», 2001 р.,
- виставка гравюри та малюнку - Дніпропетровський художній музей, 2006 р.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Блог у депутата та лайки на проекти рішення – фантастика чи реальність? У містах Львів та Київ наприклад для міського депутата – це буденність, а для Кривого Рогу – фантастика. Які і...
7 грудня відбулася прем’єра фільму українського виробництва “Кіборги”. Допрем’єрний показ пройшов 28 листопада, на нього завітали військовослужбовці, реальні кіборги та їх сімї...
Вчора мій друг Андрій Денисенко ризикнув використати щодо наших політиків таке давно поховане у пісках забуття поняття, як моральність. Точніше: аморальність. Чим викликав у мене глибокий подив.У нашо...
Юрій Фоменко

Лютий 2015 року

Лютий 2015 року. Заграви і канонади на Дебальцевській стороні.З сторони Глодосово, степом на блокпост, вийшла літня жіночка з хлопчиком років чотирьох-п'яти. Ледь одягнені,тремтячи від холода, стояли...