App Store Google Play

Вінд оф чендж

11.12.2011 12:10
Саме в останню суботу в сусідній Російській Федерації стало на 50 чи то 80 тисяч друзів України більше. Ні, це лише в одній Москві, а сумарно по інших містах іще більше. Раптом нізвідки з'явилися москвичі із настроями і навіть гаслами київського Майдану 2004 року.

Це не технології Гілларі Клінтон (за наказом Обами), як в істериці видав Путін "намєдні". Це не українсько-грузинський десант прибув потягами на Київський вокзал червонозоряної і білокам'яної столиці. Самі росіяни впевнено заявили "фальсифікаціям - ні, ні - брехні".

Саме це сказав колись середній клас української столиці совковій системі Кучми, штабу виборчих професіоналів Януковича. Дежа-вю почалося ще декілька днів тому, коли кричалку "міліція з народом" нові громадяни Росії, яких заламували перейменовані поліцаї режиму, повністю повторили - "полиция с народом".

Напевно існують якісь універсальні і спільні закони відродження людини із совкового раба системи. Тому стільки подібних і знайомих нот у російській пісні прокидання людської природи.

Так от, друзів в українців таки побільшало, бо останніх шість років усі пропагандисти Кремля, усі телевізійні й газетні рупори вбивали в голови росіян тезу, що українці з помаранчевого Майдану - це русофоби-вороги, які на американських технологіях замахнулися на "совково-русскій мір".

Але ці "неопомаранчеві" мають московську прописку. Починається відродження громадянської солідарності і в столицях, і в містах федерації. Перші десятки тисяч нових громадян майбутньої Росії вперше декларують свою людську гідність ( "ми не бидло - ми не козли") і у них з'являються такі самі щемливі почуття, як і в українських протестувальників зимового 2004-го.

Це не ейфорія - це гордість і самоповага, це вібруюча у повітрі нота солідарності, це щастя братання - "разом нас багато". Тепер наші почуття тих днів стають їм зрозумілими і ближчими.

Очевидно, що російська весна, яка почалася в російську зиму 2011 року, має суттєві історичні, соціальні та політичні особливості й відмінності. Опозиція поки що поза виборами. Присутній фактор нацболів, комуністів, нацистів та неоімперіалістів. Тут ніхто не буде скандувати "ю-щен-ко-ю-щен-ко" на російський манер.

Не ті вибори - не ті обставини. Це швидше "кучмугеть-кучмугеть", що у перекладі лунає багатотисячним "Россия без Путина". Це лише початок. Нагадує "Україну без Кучми", яка передувала Майдану.

Російський Підрахуй з ЦВК вже оголосив, що фальсифікацій не було. А перед тим встиг усі відео-свідчення брутальних фальсифікацій назвати відео-кліпами, знятими на приватних антипутінських квартирних студіях. Так, це ще не агонія путінської хунти, але це вже істерика.

Те, що було відомо лише українським політтехнологам в партійних штабах 2004-го року тепер стало очевидним і зрозумілим простим українським виборцям - технології фальсифікацій мають чітку кремлівську прописку. Ні, не Made in Russia, а саме Made in Kremlin.

Те, чим дурили наших виборців у 2004-му з легкої руки кремлівських технологів-консультантів, один в один повторили на цих російських перегонах. Каруселі із відкріпними талонами і каруселі із винесеними з кабінок бланками для голосування, автобуси гопоти та бомжів, яких організовано возять від дільниці до дільниці, "печення" - вкидання заповнених пачок бюлетенів, чорнила, які зникають, комп'ютерний сервер, який в останні години починає раптово накручувати явку виборців.

Дані екзитполів так само суттєво розійшлися від цифр "підрахуїв". І вершина цинізму - коли кількість тих, хто проголосували у Ростовській області сягнула офіційно 146% від 100 мешканців ростовщини, а в багатьох інших регіонах коливалася від 102 до 128 %. Цей експортний продукт "кидалова" добре відомий українським виборцям. У нас тепер спільна брехня і споріднені емоції із дистанцією 7 років.

Мало віриться, що ось так із першого разу новим громадянам Росії вдасться примусити режим визнати свою брехню і піти на повторні вибори. Але, як кажуть: "Москва нє сразу строілась". Принаймні в дрімучому російському самодержавстві вперше за багато років з'явився шанс на зміни. Легкий, ледь вловимий запах свободи.

У Москві ще не має духу Майдану, але у росіян є й суттєві переваги - трагічний досвід помилок українців, які дозволили свій цивілізаційний шанс розтоптати "не зрадь-майданівцям".

Росіянам хочеться подякувати за те, що українським "строітєлям розвиненого путінізму" дають урок - жити і правити вічно не вдасться. І побажати їм "скорпіонівського" вітру змін та Цоєвих "пєрємєн", яких потребують серця громадян нової Росії і так очікують сусіди із "сфєри жизнєнних інтєрєсов Крємля".

ТСН

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

12 вересня Тимура Тумгоєва відправили до Росії. Генеральна прокуратура блискавично зреагувала на запит агресора, навіть незважаючи на рішення Комітету ООН з прав людини про призупинення екстрадиції Ту...
Пару слів про багатостраждалий Дніпровський аеропорт, про скоре мурування-будування якого неодноразово повідомляли по всіх фейсбуках Філатов із Корбаном.Як народний депутат, який просуває питання приє...
Анастасія ГОРЯЧА

Хто такий журналіст?

Із розвитком технологій у сучасному світі стає все важче визначити термін "журналіст". Звичка ділитися у соцмережах своїми спостереженнями стала нормою у побуті багатьох родин. У більш завзятих є наві...
Вчера шестилетний мальчик выпал из окна третьего этажа 147 школы, и лишь спустя сутки эта информация стала публичной.Администрация учебного заведения не сочла нужным заявить в полицию, ограничившись в...