App Store Google Play

Як фанера над Гаваною

24.10.2011 17:34
А якщо ви не хочете нам, демократам з Макіївки та Єнакієво, дати перспективу членства у себе в Євросоюзі - то я полечу собі далі. Так відповів Гарант територіальної цілісності Межигір'я керівникам ЄС. Сильно, мужньо, по-путінськи строго.

Випустити Юльку на вибори - це і є по-вашому демократія? Усі ці європейські розмови про незалежне судочинство, про презумпцію невинуватості, про роль слідства й обвинувачення, про адвокатуру і можливість захисту у процесі, про відкритість судів, про змагальність сторін, про мотивацію і персональну користь у міждержавних угодах, або її відсутність.

Многа букаф! Ви думаєте, що такі просунуті юзери бюджету як клюєви-бойки-тігіпки, за плечима яких стоять лицарі прав і свобод пшонки-хорошковські-могильови, і уся ця могуча кучка, підперта законотворчим генієм чечетових-богослоських-колесніченків повірять у ваш лохотрон "європейські цінності"?!

От реконструйований стадіон на пів-мільярда чи дві нафтові платформи за ціною чотирьох - оце цінності. І взагалі - багато хочете від нас: і Юльку випустити у час обвалу рейтингів влади, і закон про вибори правильних пацанів до Ради за прикупленими округами не приймати. Може вам ще й судову реформу знову перереформувати? Карочє...перспективу дайош?! А ні - полечу далі... І полетів. На Кубу.

На сторінці президента скупе, як сльоза Че Гевари, повідомлення: «"Президент України Віктор Янукович провів зустріч з Фіделем Кастро. Зустріч у форматі "віч-на-віч" тривала понад дві години". І жодної фотки. Самі кубинці вже більше року Фіделя не бачили.

А чи є ще такий? Їм хоча б якісь фотки малюють в комуністичних газетах. А нас і цієї радості позбавили. З ким була зустріч? З фотографією? А може зустрічі взагалі не було? Один Рауль знає і ще декілька раулів з адміністрації, але ж хіба скажуть?! І навіть, якщо після пляшки кубинського рому таки уявити теплу зустріч, то про що з Фіделем наш єврогарант міг говорити дві години поспіль? Не розповідав же він революціонеру-маразматику про успішну пенсійну реформу на Вкраїні далекій.

На "Острові Свободи для родини Кастро", де цивілізація завмерла на зламі 60-их минулого століття, існують дві кубинські цінності: перша - народ за 20 баксів зарплати підтримує спадкових вождів Кастрів, не бунтує і друга - Фіделя навіть ЦРУ не змогло скинути. Може поділяться досвідом, бо дивитися озвірілий ролик з Каддафі страшно. Навіть в Мубарака істерика сталася.

Отже про істинні кубинські цінності. Кругом пальми і розруха. Крім сільського господарства, яке завдячує не так марксизму-лєнінізм, як карибському клімату - нічого не виробляється. Але медицина тут хороша, така що навіть демократ Уво Чавес лікується на Кубі. З такою медициною, яка знає секрети, можна жити вічно і думати про четвертий-п'ятий терміни.

Як звітують офіційні рупори Банкової: по медицині таки домовилися - кубинці не будуть перебирати українськими продуктами при своїй острівній ізольованості. Від часів Карибської кризи бартерна схема економіки острова незмінна - усе мінялося з СРСР та комуністичним Китаєм. Побартерують тепер з Україною.

Те, що більше українських дітей зможуть підлікувати на Кубі надірване українською екологією, знищеною комбінатами вітчизняних олігархів-імперіалістів, своє юне здоров'я - добре. Більше кубинських сигар, рому і фруктів - теж не зле.

Але по суті своїй - увесь цей візит, як фанера над Гаваною. Бо декларувався як контр-відповідь на вимоги з Брюсселю. Протиставити європейським цінностям кубинські?

Ну є одна кубинська цінність - опозиції на острові вже півстоліття не має. Уся на загниваючо-капіталістичній Флориді загорає. Ляпота і повна "шпонка".

Велика гаванська тайна: при двадцяти доларах по-кубинськи народ радісний і щасливий, а українці з мінімалкою в сто баксів - незадоволені життям. Усе їм мало. Як з українців зробити вічно-щасливих і всім вдоволених кубинців? Де ця магічна кнопка, Кастро? Це ж питання цивілізаційної ваги і спільних цінностей. І як зробити безопозиційний навколишній простір? Ні Чавесу, ні бацькові Лукашені таке не вдалося, а Фіделю з Раулем вже пів століття - повна лафа.

Хоча секрет спокою і добробуту комуністичних диктаторів простий. Ще у 1959-м були заборонені усі партії та громадські рухи. Мільйон "поганих" кубинців емігрував, а кращі лишилися. Основи й цінності треба закріплювати одразу, ще на початку «всенародних реформ». Так вчить досвід великого Фіделя. Навіть у Вікіпедії можна цей рецепт прочитати.

Був у братів Кастро такий собі Че Гевара. "Той був призначений командиром тюрми в фортеці La Cabaña, і протягом п'яти місяців 1959-1960 років перебування на посту він наглядав за судовими процесами та стратами багатьох людей, серед яких були колишні службовці режиму Батисти. Хосе Веласусо, юрист, що працював під керівництвом Гевари в Ла Кабанья над підготовкою обвинувачень, розповідав, що це були беззаконні процедури, в яких «факти оцінювались без будь-якої поваги до загальних юридичних принципів», і докази були підтасовані Геварою. Приблизно від 156 до 550 чоловік було страчено за спеціальними судовими наказами Гевари протягом цього часу". Ось це - практичний досвід й історична традиція.

Але є одна незборима "загвоздочка" - і Че, і Фідель завжди були антиімперіалістами і за їх мірками нинішній уряд України - ну чисто імперіалістичний. Та й Лук'янівське СІЗО цим пострадянським імперіалістам перетворити на Ла Кабанью не вдасться, партії усі не заборониш, усіх в еміграцію не випхаєш. І навіть якщо методи владарювання скопіюють - природу ж свою загарбницько-олігархічну їм не змінити.

Че Гевара, якби був на цій двогодинній зустрічі поряд з комараде Фіделем, нашому точно би сказав: пора робити соціальну революцію і гнати усіх цих імперіалістів з вкраїнського уряду в темниці Ла Кабанья. А так, щоб навпаки, імперіалісти свій народ і в хвіст, і в гриву - не буває вічно.

"Ми дуже хочемо, щоб ті реформи, які почалися на Кубі, були успішними і привели її до процвітання та покращення життя Кубинського народу" побажав наш реформатор їхньому реформатору Раулю і полетів до Бразилії. Позаду лишилася прекрасна й злиденна Куба...

ТСНHoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Максим Мірошниченко

Зневага

Йшов додому пішки. Якийсь херовий та невдалий день видався. Потім вирішив поїхати у трамваї. Так і швидше і людей поруч буде мало. А в мене ж ще є привілей - УБД. Ця фігня робить мені розкішну насправ...
Водитель-наркоман на нелегальном маршруте. В 10:00 утра.Отвратительней всего в этой ситуации то, что этот маршрут работает уже полтора года. Получил от полиции десятки протоколов, несколько водителей...
Максим Мірошниченко

Нащадки слави Січових Стрільців

Дзвонить пан Юрій Фоменко, каже шо поки одні петлюрівці-дезертири сплять або чубляться в інтернеті, інші петлюрівці саджають на Соборній площі ялівець (можжевєльнік) біля пам'ятного хреста воякам...
Максим Мірошниченко

Моя країна

Взагалі знаєте, президент моєї країни - це президент закинутої на заднє подвір'я історії країни, яку хочуть розколоти та розвалити. Значній масі населення якої на це начхати. Суди якої виправдовують р...