App Store Google Play

Міська рада Дніпропетровська свідомо голосує за незаконні рішення

21.10.2011 16:27

Міська рада Дніпропетровська ухвалює рішення всупереч власному регламенту та Закону України «Про доступ до публічної інформації».

На вересневій сесії депутати власноруч ухвалили зміни до Регламенту, за яким працює міська рада: тепер він приведений до норм діючого законодавства і передбачає оприлюднення на офіційному сайті міської ради проектів рішень, що прийматимуться на черговій сесії, за 20 днів до засідання. Якщо ж проект рішення змінювався - він має бути оприлюднений на сайті із зазначенням дати оновлення інформації.

Наразі ж лише незначна частина проектів рішень розміщується на створеному на офіційному сайті міської ради файловому архіві. Максимум, що можна дізнатись - це заголовки питань, що розглядатимуться. Зміст їх міська влада розкривати не поспішає.

Особливою таємницею, традиційно, обгорнуті земельні питання. Віддавна дорогоцінні земельні сотки є предметом корупції, маніпуляцій та великих грошей.

Відповідальний за виконання прийнятого на минулій сесії рішення про оприлюднення прийнятих депутатами "місцевих законів" секретар міськради Максим Романенко закиди у саботуванні закону спростовує. Мовляв, практично є неможливим оприлюднювати всі зазначені документи на сайті, та ще й за 20 днів.

"Ви невірно трактуєте закон", - відрубав Романенко,  припиняючи ініційовану представниками опозиції дискусію щодо дотримання Регламенту та законів. Провладна більшість, представником якої є й сам Романенко, підтримала головуючого, цинічно відмовившись проголосувати за депутатський запит Сергія Жукова, який стосувався саме цієї проблеми.

Між тим, прийняті з порушенням регламенту рішення можуть бути оскаржені та скасовані. На це неодноразово звертали увагу представники опозиції. Звернутись до прокуратури з вимогою скасувати прийняте міськрадою без попереднього оприлюднення рішення може будь-який громадянин міста.

Втім, сама опозиція далі заяв поки що не йде і не поспішає звертатись до прокуратури. Лідер фракції Фронту Змін у міськраді пообіцяв Дніпрограду "бути поруч", якщо представники видання, або ж громадської організації "ГРАД" ініціюють таке звернення. Пообіцяли влаштувати "показове скасування" і в Україні майбутнього. Однак наразі про жодні звернення до прокуратури з приводу скасування прийнятих міською радою всупереч регламенту рішень не відомо.

Опозиційна "Батьківщина" про порушення Регламенту на минулій сесії не заявляла. Обурення їх стосувалось лише передачі лікарень на баланс області, кредитної політики влади та ситуації на Курчатівському ринку. Зрештою, навряд чи батьківщинцям буде на руку оприлюднення тих самих земельних питань, адже прізвища представників фракції раз-по-разі мелькають в переліку, який зазвичай ухвалюються блоками - по кілька десятків проектів рішень одразу.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Антон МОРОЗ

Fiat justitia et pereat mundus

Ніщо так не загартовує людину, як українські суди. Ви бували колись в українському суді? Чи відчували ви праведні страждання від очікування чергового засідання? Якщо ні, то ви - щаслива людина. Або ж...
Чому ми програємо інформаційну війну країні-агресора? Тому що професійно працюють одиниці, а до рівня пропаганди Росії нам як до Сонця на гвинтокрилі…Без лірикиМене вивів із душевної та професі...
Вихідними пройшов гучний фестиваль блогерів. Подія незвична, проводиться тільки у Дніпрі. Розпіарена, розрекламована - здається не було такої людини в місті, яка не знала, що до нас приїхали блогери....
ФейсБог - це не тільки світила політології, а ще й медицини!- Рік від року адепти і противники (навіть, поважні лікарі) не можуть дійти згоди щодо щеплення - у ХХІ столітті!- Смертність від комаря (ма...