App Store Google Play

Дніпропетровськ залишився без лікарень

19.10.2011 17:28

Всі лікарняні заклади міста віднині належать області. Всіма будівлями та майном лікарень тепер розпоряджатиметься обласна влада. Зроблено це в рамках експериментальної реформи, яка стартувала у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та у Києві.

Дніпропетровські депутати прийняли це в буквальному сенсі доленосне рішення досить спокійно. На відміну від сусіднього Дніпродзержинська, де в день вирішальної сесії біля будівлі міської ради зібрались аж два мітинги - опозиційний та провладний - Дніпропетровськ ухвалив передачу своїх лікарень швидко і безболісно.

Опозиційні сили в місцевому "парламенті" вирішили не влаштовувати мітинги - кому ж до вподоби мерзнути надворі, коли можна висловити свою незгоду сидячи в зручному кріслі в теплій залі?

Так, на початку засідання очільник фракції Фронту змін в міськраді Дніпропетровська Андрій Павелко здійснив спробу зняти питання передачі лікарень з порядку денного. Втім, зроблено це було радше для проформи: Павелко зачитав прохання, а головуючий на засідання секретар міськради Максим Романенко поставив питання на голосування. Андрій Васильович з рішенням колег змирився і далі не наполягав.

Всім було зрозуміло, що ані ввічливий виступ опозиційного за кольором прапорця на столі Павелка, ані більш полум'яні вимоги Батьківщинців та представників України Майбутнього не зачеплять потаємних струн в душі провладної більшості, яка отримала чітку установку голосувати "за". Виступи Курячого та Салкоча були для флегматичної більшості на чолі з не менш флегматичним головуючим як слону дробина, а їх заклики до совісті та відповідальності депутатів - як мертвому припарки.

Отож, з 43 лікарнями та поліклініками дніпропетровці попрощаються. Теоретично анонсована медична реформа має принести лише покращення - збільшення фінансування (незрозуміло лише, чому область не могла фінансувати медичні заклади раніше), покращення якості послуг та інші блага.

Після сесії чиновники бадьоро змальовували журналістам майбутні райдужні перспективи. А керівник департаменту охорони здоров'я міської ради Олександр Рудяк навіть похизувався, що лікарня швидкої допомоги замість 3,5 грн на одне ліжкомісце отримуватиме від області щонайменше 50, а то й 150 грн. Втім, сенс реформи, залишився незрозумілим як депутатам, так і медикам. Про простих дніпропетровців - годі й говорити. А фантастичні цифри додавали обіцянкам влади відтінку нереальності і нагадували про загальне "покращення", яке відбувається наразі в країні.

Опозиція ж, крім гучних слів, в свою чергу також не змогла пояснити, чим може загрожувати кожному дніпропетровцю втрата примарного контролю над лікарняними закладами. Сергій Жуков, пам'ятаючи про конфуз із трамваями (тоді УМ так і не зміг довести причетність дніпропетровських чиновників до корупційних схем із закупівлею б/в вагонів), не поспішав звинувачувати владу в корупції та корисливих планах, обмежившись цитуванням Конституції. Батьківщинець Курячий, натомість, натякнув на те, що прийняте рішення покликане не на реформування медицини, а на банальне захоплення власності територіальної громади - себто будівель та приміщень лікарень. Замість звичних лікарняних закладів, припускають в Батьківщині, з'являться приватні структури. Про наслідки такого "реформування" годі й говорити.

Прикметно, що ані Вінниця, ані Донецьк, які також беруть участь в "експерименті", не поспішають приймати такі рішення. Дія закону про пілотне реформування медичної системи закінчується аж 31 грудня 2014 року, тож час подумати і зважити всі "за" та "проти" депутати мають. Однак наші, дніпропетровські обранці, вирішили залізти поперед батька в пекло і довести відданість курсу правлячої партії злагодженим голосуванням. Дяка мешканцям Дніпра - своїм голосуванням минулої осені вони дали регіоналам "карт-бланш" на будь-які експерименти з Дніпропетровськом. Додали води на млин Партії регіонів і місцеві сильно українці під проводом Євгена Жадана, які підсилили позиції правлячої партії аж на 11 пунктів. Тепер міськрада Дніпропетровська більше, ніж на 75% складається з провладних політичних сил.

 Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Максим Мірошниченко

Зневага

Йшов додому пішки. Якийсь херовий та невдалий день видався. Потім вирішив поїхати у трамваї. Так і швидше і людей поруч буде мало. А в мене ж ще є привілей - УБД. Ця фігня робить мені розкішну насправ...
Водитель-наркоман на нелегальном маршруте. В 10:00 утра.Отвратительней всего в этой ситуации то, что этот маршрут работает уже полтора года. Получил от полиции десятки протоколов, несколько водителей...
Максим Мірошниченко

Нащадки слави Січових Стрільців

Дзвонить пан Юрій Фоменко, каже шо поки одні петлюрівці-дезертири сплять або чубляться в інтернеті, інші петлюрівці саджають на Соборній площі ялівець (можжевєльнік) біля пам'ятного хреста воякам...
Максим Мірошниченко

Моя країна

Взагалі знаєте, президент моєї країни - це президент закинутої на заднє подвір'я історії країни, яку хочуть розколоти та розвалити. Значній масі населення якої на це начхати. Суди якої виправдовують р...