App Store Google Play

Примати і люди

14.10.2011 09:40

У нашому заповіднику, де колись були й Руська правда, й Статут Великого князівства Литовського, й Магдебургське право, й Пакти й Конституції прав і вольностей, та ще багато чого, тепер панують правила зграї, де є два різновиди особнів: круті та лохи.

Виголошення вироку Юлії Тимошенко забрало в судді Родіона Кірєєва менше ніж три з половиною години, не рахуючи перерв.Екс-прем'єрка повинна сім років відсидіти у в'язниці, три роки після того не обіймати державних посад і сплатити 1,516 млрд грн НАК «Нафтогаз України». Цей суд і цей вирок позбавляють змісту будь-які звинувачення на її адресу. По суті, влада своїми діями організувала головній опозиціонерці повне відпущення гріхів, справжніх чи уявних. Відтепер вона - політв'язень незалежно від того, як скоро буде й чи буде взагалі реалізована подальша комбінація з її помилування або виправдання в суді вищої інстанції на догоду Європі.

Те, що зробили біло-блакитні (той, хто вірить, що нервовий вундеркінд із Березані самостійно, без постійного керівництва згори, прийняв відповідне рішення, може далі не читати) істотно зіпсувало загальний клімат в Україні - як хочете: атмосферу, повітря, бо остаточно й очевидно звело всю складність стосунків у суспільстві до схеми взаємодії самців у зграї приматів. Серед приматів є лише сильні й слабкі. У нашому заповіднику, де колись були й Руська правда, й Статут Великого князівства Литовського, й Магдебурзьке право, й Пакти й Конституції прав і вольностей та ще багато чого, тепер панують інші правила. Віднині тут, як і в зграї, теж є два різновиди особнів: круті та лохи.

Як потрапляють до стану крутих, надійної інформації не маю. Треба запитати фахівців із поведінки тварин, кажуть, там є якісь ритуальні пози. Але якщо ти вже потрапив, далі одне з найголовніших твоїх завдань - доводити решті зграї, що вони лохи. Ось такий небагатий вибір: не хочеш бути крутим, погоджуйся бути лохом. Якщо ти не готовий об'їхати невеличкий затор по зустрічній, щоби потім закоркувати перехрестя, ти лох. Якщо ти не готовий вбудовуватися в стосунки й відстібати відповідний відсоток (з перспективою зростання, коли вже тобі почнуть відстібати), ти лох. Якщо ти визнаєш за іншими істотами своєї біологічної відміни ті самі права, що й за собою, ти тричі лох.

Ось що зробила влада на чолі з керманичем, який тепер зворушливо відхрещується від ухвали підлеглого примата: вона наочно спростила стосунки в суспільстві, які нарощувалися століттями. Інакше кажучи, культуру. Культура - це не Гайдн вечорами у філармонії, не Пруст у шезлонгу на вихідних (хоча й це також). Культура - це складність, яка здобувається досвідом поколінь. Складність означає правила, етику й етикет, а також непереборну звичку ними керуватися. Звісно, це вимагає певної організації особистості. Якщо складність тобі не по натурі, не по мізках, ти намагаєшся все спростити, так би мовити, «до основанья, а затєм»... А потім твої діти приречені знову вибудовувати піраміду стосунків майже з нуля. Тільки не розраховуй на їхню подяку.

Ні, тобі подобається мати запасні апартаменти в Лондоні чи на Лазуровому березі, як сурогат - маєток по старій Обухівській трасі, а це як мінімум означає, що ти цінуєш окремі вияви складності: чисті доріжки, безпечні вулиці, гарно підстрижені газони. І ти досі не втямив, що все це в масштабах країни, а не в межах, означених шлагбаумом із охоронцем, є похідним від тієї клятої культури, яка включає в себе і поділ влад, і панування закону, і чесний підрахунок голосів, і ще безліч дрібничок, які не так важко засвоїти, аби було бажання.

Так сталося, що купка вищих приматів, яка вважає нас лохами, півтора року нав'язувала нам своє вельми спрощене світобачення й нарешті влаштувала таку переконливу його демонстрацію, щоби ні в кого не залишилося найменших сумнівів.

Український тижденьHoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Максим Мірошниченко

Зневага

Йшов додому пішки. Якийсь херовий та невдалий день видався. Потім вирішив поїхати у трамваї. Так і швидше і людей поруч буде мало. А в мене ж ще є привілей - УБД. Ця фігня робить мені розкішну насправ...
Водитель-наркоман на нелегальном маршруте. В 10:00 утра.Отвратительней всего в этой ситуации то, что этот маршрут работает уже полтора года. Получил от полиции десятки протоколов, несколько водителей...
Максим Мірошниченко

Нащадки слави Січових Стрільців

Дзвонить пан Юрій Фоменко, каже шо поки одні петлюрівці-дезертири сплять або чубляться в інтернеті, інші петлюрівці саджають на Соборній площі ялівець (можжевєльнік) біля пам'ятного хреста воякам...
Максим Мірошниченко

Моя країна

Взагалі знаєте, президент моєї країни - це президент закинутої на заднє подвір'я історії країни, яку хочуть розколоти та розвалити. Значній масі населення якої на це начхати. Суди якої виправдовують р...