App Store Google Play

У Дніпропетровську знайшлися противники українського фестивалю свині

06.10.2011 16:18

Здавалося б, що може бути для українця логічніше й етнічніше, ніж осінній фестиваль свинини, який цього року вирішила започаткувати Миргородська районна адміністрація на Полтавщині. У програмі фестивалю, що має розпочатися за два тижні під Полтавою: конкурс рестораторів, майстерня та розваги для дітей від Миргородського центру дитячої творчості, виступ фольклорних колективів, розіграш призів, поросячі перегони, майстер-класи з приготування страв зі свинини, конкурс караоке на краще виконання пісень про свиней та багато іншого. Але і в цієї приємної ініціативи знайшлися супротивники.

Кілька активістів із Інтернет-спільноти Дніпропетровська, вочевидь, просякнуті ідеями вегетаріанства, мають намір організувати акцію протесту проти фестивалю «Свято свині» у Миргороді. Вони вважають, що фестиваль, що через два тижні пройде під Полтавою - антигуманний та жорстокий.

Приводом для протесту стало те, що на «Святі свині» м'ясники будуть змагатися в обробленні туш, а глядачі - у поїданні блюд зі свинини. Наголошують протестувальники на тому, що свиней будуть забивати й білувати на очах у відвідувачів фестивалю.

- Можна зрозуміти представників сільради, під егідою яких буде проходити фестиваль, - говорить одна з ініціаторів акції, дніпропетровська блогерша Тетяна Гонченко. - Розвиток свинарства - це економічно вигідно для села. Але в погоні за фінансовою вигодою ми не повинні втрачати людські якості!

За словами активістки та її неназваних однодумців, конкурс по розбиранню свинячих туш може негативно вплинути на психіку дітей, які стануть свідками цієї події. Вони закликають мешканців мегаполісів не сприяти жорстокості й проголосувати проти антигуманного способу заробітку ігноруванням цього свята. "Організатори фестивалю перетворюють убивство в цирк", - вважає Тетяна. - "Коли насильство стає приводом для веселощів - це деградація суспільства".

Реакція блогерів дещо дивна, адже ані в програмі фестивалю, ані в численних інтерв'ю його організаторів ні слова не йдеться про "масове вбивство свиней на очах у глядачів". Вочевидь, туші будуть доставлятися на місце фестивалю митими й охолодженими, як у будь-який супермаркет того ж таки Дніпропетровська. Що ж до розробки туш, яка може негативно вплинути на "не окріплі дитячі мізки", то, за логікою протестувальників, слід заборонити м'ясні ринки та ятки, а усіх сільських дітей на день, коли в родині ріжуть свиню, евакуйовувати в інше село - аби не бачила й не розуміла, звідки береться смакота.

Ігнорувати фестиваль, тим не менш, самі активісти не збираються, адже обіцяний у подарунок організаторами кожному гостю куліш та дешеве пиво, вочевидь, більш привабливі, ніж свинофільські переживання. Тож, як анонсують противники "свинячого фестивалю", ігнорування полягатиме у мітингу з можливим пікетуванням відкриття фестивалю.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Чому ми програємо інформаційну війну країні-агресора? Тому що професійно працюють одиниці, а до рівня пропаганди Росії нам як до Сонця на гвинтокрилі…Без лірикиМене вивів із душевної та професі...
Вихідними пройшов гучний фестиваль блогерів. Подія незвична, проводиться тільки у Дніпрі. Розпіарена, розрекламована - здається не було такої людини в місті, яка не знала, що до нас приїхали блогери....
ФейсБог - це не тільки світила політології, а ще й медицини!- Рік від року адепти і противники (навіть, поважні лікарі) не можуть дійти згоди щодо щеплення - у ХХІ столітті!- Смертність від комаря (ма...
Зайшов нині у воєнторг, - не скажу який, - прикупить підсумок під магазини. Обрав такий, щоб не дуже дорогий і підходящий, підходжу до каси. Хлопці-продавці впізнали мене:- Доброго дня, Наче ж, в...