App Store Google Play

Доступ до публічної інформації як корупційна технологія

29.08.2011 17:07

Колишнього керуючого справами міського виконкому Дніпропетровська Віталія Мархасіна вже й слід охолонув, а його справи все не дають жити спокійно чиновникам міського та районного виконкомів. Як кажуть, велич особливо помітна звіддаля. От і оборудки Віталія Юхимовича стають зрозумілими лише в перспективі.

Ми вже повідомляли про грандіозний задум з організації Інформаційно-аналітичного управління, яке мало підім'яти всі засоби масової інформації в місті та встановити жорстку цензурну парасолю над діючою владою. На щастя, за такі свої плани пан Мархасін поплатився посадою. Але від розмаху іншої ідеї комбінатора зараз у шоці керівники комунальних підприємств міської ради та районних у місті рад.

Річ у тім, що з подачі пана Мархасіна міський голова Іван Куліченко своїм розпорядженням з символічним номером "600-р" від 12 серпня створив Веб-портал "Дніпропетровський інформаційно-ресурсний центр" (скорочено ДІРЦ). Як жваво протрубили всі міські ЗМІ, нарешті в місті з'явиться ресурс, на якому буде розміщено всю офіційну інформацію у відповідності до нового закону "Про доступ до публічної інформації". Все було б радісно, але диявол зазвичай ховається в деталях...

З самого початку було незрозуміло: чим не догодив міському голові та його заму (на той час) існуючий, до того ж офіційний портал www.dniprorada.gov.ua , розташований, як і годиться, на державному домені? Адже нове утворення "ДІРЦ" мало розташовуватись на ресурсах приватної організації - Закритого акціонерного Товариства „Міський інформаційно-аналітичний центр".

Останнє утворення - спадок ще Миколи Швеця - комерційна структура, яка щільно засіла в кабінетах міської ради і останні 15 років використовується в якості споживача бюджету на "всіляку інформатизацію", при цьому реально нічого не створюючи.

Вибір на користь прудкоруких комерсантів перед постійно діючими підрозділами міськради - прес-службою та офіційним веб-порталом - став зрозумілий лише зараз, коли всі без винятку комунальні підприємства міста, а також районні у місті ради отримали листи з вказівкою негайно - до 31 серпня - укласти договори з ЗАТ „Міський інформаційно-аналітичний центр" на обслуговування в проекті ДІРЦ. Ба більше - комунальні підприємства зобов'язуються (!) надавати ДІРЦ для обробки і контролю інформацію згідно із прейскурантом комерційної структури. За попереднім підрахунком витрати на обслуговування на новому порталі для пересічного "Теплокомуненерго" обійдуться у 4000 гривень на місяць, для районної у місті ради - 5000 гривень на місяць. Все це, зрозуміло, з відповідних бюджетів, тобто з кишень платників податків.

Таким чином, кілька міських чиновників на чолі з міським головою за мовчазної згоди обласної влади та на пару з комерційною структурою мають намір відмити 1,5-2 мільйони гривень на рік. Дрібниця, здавалося б, у сучасних умовах. Питання - навіщо бруднитися? Виявляється, гроші - не головне.

Як повідомив Дніпрограду співробітник однієї з юридичних фірм міста, головною метою авторів всього проекту є виведення міської ради, її виконкому та інших комунальних суб'єктів з під судового переслідування за будь-які свої рішення. Річ у тім, що інформація, розміщена на приватному інформаційному ресурсі приватною ж організацією, може бути приводом до судового позову лише за розповсюдження невірної або неправдивої інформації. До міськради ж, яка, наприклад, незаконно створює приватну охоронну фірму без затвердження її статуту на сесії, або ж затверджує тарифи на комунальні послуги "заднім числом" - жодних претензій. Написав такий собі міський голова розпорядження - і злив через приватну фірму... а навіщо оприлюднювати на офіційному сайті й надавати статус офіційного документу?

Розуміючи, що Іван Куліченко - "людина невільна", і як зазвичай, у підсумку виявиться, що "його змусили" підписати подібне розпорядження, адже "він не знав", Дніпроград сподівається на якнайскоріше "прозріння" дніпропетровського міського керівника. На зле було б, аби очі йому розкрили "старші товариші" та колеги по партії з обласної адміністрації або й з Адміністрації Президента. Це ж треба - Віктор Федорович вимагає від усіх суворого дотримання Законів України, а на місцях таке неподобство, та ще й від кого - від однопартійця-неофіта... А до виборів лише рік.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Антон МОРОЗ

Fiat justitia et pereat mundus

Ніщо так не загартовує людину, як українські суди. Ви бували колись в українському суді? Чи відчували ви праведні страждання від очікування чергового засідання? Якщо ні, то ви - щаслива людина. Або ж...
Чому ми програємо інформаційну війну країні-агресора? Тому що професійно працюють одиниці, а до рівня пропаганди Росії нам як до Сонця на гвинтокрилі…Без лірикиМене вивів із душевної та професі...
Вихідними пройшов гучний фестиваль блогерів. Подія незвична, проводиться тільки у Дніпрі. Розпіарена, розрекламована - здається не було такої людини в місті, яка не знала, що до нас приїхали блогери....
ФейсБог - це не тільки світила політології, а ще й медицини!- Рік від року адепти і противники (навіть, поважні лікарі) не можуть дійти згоди щодо щеплення - у ХХІ столітті!- Смертність від комаря (ма...