App Store Google Play

Дніпродзержинські посадовці збагачуються на смітниках

09.08.2011 10:27

Депутат міської ради Віталій Купрій повідомив нашу редакцію про черговий корупційний скандал в житлово-комунальній сфері Дніпродзержинська.

Так, за словами депутата, ще 13 серпня 2007 року  начальником управління охорони навколишнього природного середовища Дніпродзержинської міської ради Плєшаковим А.О. був укладений договір з директором Корпорації «Атомпроінвест» Бураковим О.В. з надання послуг з розробки проекту «Санування та дозавантаженння існуючого сміттєзвалища». Кінцевою датою виконання цього договору було встановлено 20 квітня 2008 року.

Згідно актів здачі-приймання науково-технічної продукції по зазначеному робочому проекту Плешаков А.О. впродовж 2007-2008 років перерахував виконавцю робіт 236 920 грн.  бюджетних коштів. А сам проект тільки нещодавно було передано комунальному підприємству «Комунальник» згідно з рішенням міської ради від 22.03.2011. 

В порушення вимог Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності» проект «Санування та дозавантаженння існуючого сміттєзвалища» не має висновку комплексної державної експертизи. Отримати цей висновок неможливо, оскільки в документації не вистачає цілого розділу з комплектом необхідних документів (публікація в засобах масової інформації, громадські слухання, тощо). Немає в проекті об'єктних та локальних кошторисів, звіту про існуючий стан сміттєзвалища, звіту про інженерно-геологічні вишукування, що є порушенням вимог державних будівельних норм (ДБН).

Віталій Купрій стверджує, що службові особи управління охорони навколишнього природного середовища здійснили незаконне перерахування приватній фірмі більше 200 тис. грн. за не належним чином оформлену документацію, чим завдали територіальній громаді міста значної шкоди. За даним фактом Дніпродзержинська міжрайонна природоохоронна приокуратура 5 серпня порушила кримінальну справу.   

У зв'язку з цим використовувати зазначений робочий проект за цільовим призначенням не можливо. Утилізація сміття на сміттєзвалищі, розташованого біля вул. Дорожньої  м.Дніпродзержинська, всупереч приписам СЕС продовжується на протизаконних підставах. Слід зауважити, що відтермінування вирішення питання розширення сміттєзвалища призводить до погіршення екологічного стану міста, оскільки накопичене роками сміття починає горіти, виділяючи небезпечні для людського життя речовини.

З іншого боку, за словами депутата Віталія Купрія, в місті існує корупційна схема по привласненню коштів споживачів житлово-комунальних послуг. 

Так, одним з виконавцем послуг з вивозу твердих побутових відходів є комунальне підприємство КАТП 042808, яке діє на підставі тарифу, затвердженого виконкомом у вересні 2008 року. Однією з складових тарифу є захоронення побутових відходів на міському сміттєзвалищі. До 27.07.2011 року, вартість цієї послуги складала 4,08 грн. за 1 куб.м. сміття для населення і 5 грн. за 1 куб.м для інших споживачів.   

Оскільки рішенням Дніпродзержинської міської ради від 22.03.2011 КП «Комунальник» доручено ведення господарської діяльності на існуючому міському звалищі, то починаючи з 10.05.2011 року КАТП 042808 не виставляв рахунки за захоронення побутових відходів житлово-комунальним підприємствам (ЖЕКам і ТОВ «Компанія з управління комунальним житлом»), які надають послуги з утримання будинків та прибудинкових територій у м.Дніпродзержинську. Але зазначені підприємства нарахування споживачам не зменшили і безпідставно отримали десятки тисяч гривень коштів споживачів-мешканців багатоквартирних будинків міста.  

Більше того, ЖЕКи наживаються і на тому, що виставлять громадянам рахунки за роботи, які фактично не виконуються. Так, рішенням виконкому від 22.10.2008 №825 затверджено річні норми утворення твердих побутових відходів по м. Дніпродзержинську на рівні 1,7 куб.м. з розрахунку на одного споживача. Зазначена цифра є завищеною. Якщо порівняти фактичний вивіз сміття, то КАТП 042808 виконує послуги житлово-комунальним підприємствам (які надають послуги з утримання будинків та прибудинкових територій у м.Дніпродзержинську) на рівні не більше 1,4 куб.м. на рік. Тобто послуги з вивозу та захоронення сміття обходяться громаді майже на 20% дешевше. Але ЖЕКи привласнюють ці кошти, не зменшуючи нарахування квартплати. А за останні 2 місяці до сміттєвої мафії долучилась приватна структура «Компанія з управління комунальним житлом», яка так само незаконно збагатилася на громадянах.

Давайте глянемо на проблему глибше. До 10 травня 2011 року в межах затвердженого у 2008 році тарифу КАТП 042808 надавало споживачам послуги, у тому числі з захоронення побутових відходів на міському сміттєзвалищі за розрахунку 4,08 (для населення) і 5 (бюджетні  установи та інші споживачі) грн. за 1 куб.м. відходів. 

КАТП 042808 було згодне й надалі продовжувати надавати зазначенні послуги за вказаними тарифами. Але нещодавно рішенням виконкому №311 від 27 липня 2011 встановлено нові тарифи на надання вже КП «Комунальник»  послуг з захоронення побутових відходів. Зазначені тарифи підняті для бюджетних установ з 5 грн.за 1 куб.м. до 8,99 грн. за 1 куб.м. з ПДВ, тобто збільшені на 80%. Збільшено тариф і для інших споживачів, включаючи суб'єктів господарювання, що надають послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій. 

Чому ж виникла необхідність підвищити тарифи? Відповідь на це питання банальна: «бо дуже хочеться вкрасти». Так, посадові особи КП «Комунальник»  під час підготовки матеріалів для затвердження тарифу надали в контролюючі органи неправдиву інформацію щодо кошторису на свої послуги і більш ніж вдвічі завищили заробітну плату співробітників підприємства, зокрема його директора. Держана інспекція по цінам зазначений факт проігнорувала. В результаті бюджет міста та споживачі витрачатимуть значні кошти на сплату необґрунтовано підвищених тарифів. 

Хто ж стоїть за брудною сміттєвою аферою? З огляду на те, що майже все керівництво міста є членами Партії регіонів, відповідь треба шукати рухаючись до верху по вертикалі влади. А ми, пересічні громадяни, й далі продовжуватимемо вдихати концерогенне повітря, тільки вже сплачуючи за це трохи більше.

Богдан ХОРОБРИЙ, ГРАД-ДніпродзержинськHoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Максим Мірошниченко

Нащадки слави Січових Стрільців

Дзвонить пан Юрій Фоменко, каже шо поки одні петлюрівці-дезертири сплять або чубляться в інтернеті, інші петлюрівці саджають на Соборній площі ялівець (можжевєльнік) біля пам'ятного хреста воякам...
Максим Мірошниченко

Моя країна

Взагалі знаєте, президент моєї країни - це президент закинутої на заднє подвір'я історії країни, яку хочуть розколоти та розвалити. Значній масі населення якої на це начхати. Суди якої виправдовують р...
Анастасія ГОРЯЧА

До людей, як до худоби

Якось Яніка Мерило стрімила з СВ потяга, здається, Київ-Львів... Вона казала про реформи, які таки відбуваються в нашій країні, демонструючи новеньку плазму у люксовому вагоні. Довелось якось і мені п...
Юрій Фоменко

Земля країни Герр

1970 рік. Наше місто розросталось на лівому березі. Вже вийшло за межі Мануйлівки і розбудовувалось у плавнях і на пісках.  З появою нових будівель виникало питання закладки зелених зон. А для зе...