App Store Google Play

У Дніпродзержинську процвітає земельна корупція

04.08.2011 16:44

На пленарному засіданні Дніпродзержинської міської ради  29.07.2011 громадянам України Мартіянову П.Ф., Квасу О.Ф., Саранчі О.А. було незаконно надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для індивідуального будівництва по вул. Дніпробудівській.

Про це нашу редакцію повідомив депутат міської ради Віталій Купрій.

Зазначене рішення було неправомірно внесено на розгляд ради в.о. начальника управління земельних відносин Павлом Поштою, який не тільки підготовив незаконне, але й виступив перед депутатами на сесії особисто. Під час виступу чиновник намагався виправдати свої корупційні діяння,користуючись юридичною нефаховістю більшості народних обранців. Так, згідно з ст.16 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» планування територій на місцевому  рівні здійснюється шляхом розроблення та затвердження  генеральних  планів  населених пунктів, планів зонування територій і детальних планів території. А згідно з ст.25 цього ж закону режим забудови територій, визначених  для містобудівних потреб, обов'язковий для врахування під час розроблення землевпорядної документації.

За словами депутата, план зонування та детальний план території кварталу по вул. Дніпробудівській не розроблявся. Нагадаємо читачам, що надання аналогічної неправомірної згоди на розробку проектів землевідводу громадянам по вул. Павлика Морозова і вул. Льва Толстого було підставою для порушення кримінальної справи прокуратурою м.Дніпродзержинська. Слідство по цій справі триває, але одним з перших його результатів було припинення державної служби колишнього начальнику управління Держкомзему у м.Дніпродзержинську Сергія Вариводи.

Надання міською радою дозволу окремим громадянам на розроблення проекту землеустрою приводить до того, що інші особи фактично позбавляються права законно претендувати на отримання відповідних земельних ділянок у власність. Цим саме Павло Пошта, використовуючи надані йому службові повноваження, в порушення обмежень, встановлених п. г) ч.1 ст.4 ЗУ «Про засади запобігання та протидії корупції», фактично вчинив корупційне діяння, яким підготував і виніс на розгляд сесії міської ради проект рішення, а також виступив особисто в його підтримку, за яким громадяни Мартіянов П.Ф., Квас О.Ф., Саранча О.А. неправомірно отримали вигоду у вигляді переваги при отриманні в користування земельної ділянки над іншими громадянами.
Пан Пошта, використовуючи надані йому службові повноваження, в порушення обмежень, встановлених п. г) ч.1 ст.4 ЗУ «Про засади запобігання та протидії корупції»,  фактично вчинив корупційне діяння, яким підготував і виніс на розгляд сесії міської ради незаконний проект рішення, а також виступив особисто в його підтримку.

Віталій Купрій з депутатської трибуни указував на незаконність земельної оборудки, але більшість від Партії регіонів проігнорувала зауваження правозахисника і проголосувала за корупційне рішення. Чому? Читайте далі.

Цікавим є факт, що ще весною 2011 року перший заступник міського голови Костянтина Гузенко відмовляв всім без виключення мешканцям міста у наданні згоди на розробку проектів землевідведення, мотивуючи саме тим, що в м.Дніпродзержинську не розроблені плани зонування та детальні плани території (див. відповіді ). Але чомусь влітку змінив свою думку і своїм підписом на проекті рішення сприяв вчиненню корупційного діяння. Зрозуміло, що депутати від Партії регіонів не наважились виступити проти свого колеги - майбутнього кандидата в депутати у Верховну раду. Тому й голосували за хоча і незаконне, але підтримане паном Гузенко рішення.

Зі свого боку наша редакція провела власне розслідування причин підтримки Костянтином Гузенко корупційних дій. Як з'ясувалось, один з претендентів на землі громади в мальовничому куточку міста - це директор ТОВ «Компанія з управління комунальним житлом» Олександр Квас. Саме ця компанія незаконно привласнює частину квартплати мешканців багатоквартирних будинків правобережної частини міста.у розмірі в сотні тисяч гривень на місяць. Всі факти свідчать про те, що незаконно отримані від громадян кошти направляються на фінансування піар-заходів виборчої кампанії Костянтина Гузенко. Не є випадковим, що саме з активізацією житлових аферистів в Дніпродзержинську з'явилась провладна газета «Кстаті» та безліч білбордів з зображенням першого заступника мера. В свою чергу з фінансистами виборів влада розплачується землею територіальної громади.

Скільки ж коштуватиме громаді виборча кампанія Партії регіонів? Питання риторичне.

В правоохоронні органи вже направлені заяви з приводу земельної корупції. Ми й надалі інформуватимемо читачів про перебіг подій в цій справі.

ГРАД-Дніпродзержинськ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Все одно всі залишаються при своїй думці чи інтересі, але ж...Ірак, Югославія і її правонаступники, Сьерра-Леона і Ліван, Афганістан і Ліберія, і т.д.Українські військові увесь час незалежності прийма...
Анастасія ГОРЯЧА

І знову про мову

Неможливо не помітити значні зміни у поширенні української мови хоча б у Дніпрі. У місті, де більшість людей звикла говорити російською. Хоча й назвати російською мову дніпрян досить важко, це скоріш...
Колись я вимкну телефон, відкладу всі справи і напишу велику розлогу статтю про два Дніпра...Коментарі під деякими новинами Дніпрограду наполегливо повертають до дійсності: саме це місто менше 10 рокі...
Ігор КУЛІКОВСЬКИЙ

Про естетичність топономіки

Все одно якось бентежить напрямок думок у деяких коментаторів: мати і сприймати у Дніпрі вулиці Робесп'єра і Гарібальді, Одоєвського і Менделєєва (не плутати з Менделом Шнеєрсоном), Марата і Вагн...