App Store Google Play

Через 2 місяці у Дніпропетровську зникне половина звичних маршрутів

17.06.2011 16:21
Проект нової транспортної мережі міста вже готовий до обговорення. В найближчому майбутньому в нього внесуть коригування і через місяць-півтора затвердять. Кількість маршрутів планується скоротити удвічі.

Реформування транспортної системи Дніпропетровська йде повним ходом. Через пару місяців з міських вулиць зникне половина звичних маршрутів, з 151 маршруту залишиться близько 70-ти, - розповів голова постійної комісії з питань транспорту і зв'язку Олександр Бєляєв.

"Зараз ми виносимо цей проект на обговорення, з тим, щоб в найближчий місяць усі змогли внести пропозиції і ми встигли їх розглянути, - говорить Бєляєв. - Через місяць-півтора затвердимо нову схему і проведемо конкурс на нові маршрути".

Фахівці вивчили вже існуючі маршрути і вирішили прибрати або скоротити довгі рейси, які перетинають усе місто (40, 76, 79, 107, 126 і т.п.). З кінця в кінець на таких маршрутах їздять менше 5% пасажирів, а витрата палива суттєва, коментує депутат.

"Я розумію, що пересадка не зовсім зручна, але завдяки цьому ми можемо трохи стримати тарифи, - говорить Бєляєв. - Але проблем на пересадці не буде, адже усе буде максимально відрегульовано".

Нова мережа по конфігурації нагадує "зірку", лінії маршрутів з великими пересадковими вузлами. Пасажир зможе без проблем дістатися з одного кінця міста в іншій. Така схема дозволить стримати зростання цін на проїзд, зробивши усі маршрути приблизно однаковими по кілометражу і допоможе реанімувати електротранспорт, вважає Бєляєв. До речі, трамвайну і тролейбусну мережу з часом теж піддадуть істотним змінам, розвинувши трамвайну мережу.

Трамвайні і автобусні маршрути постаралися максимально "розвести" і виключити повне дублювання. Так, по проспекту Карла Маркса від вулиці Карла Либкнехта до вулиці Шмидта ходитиме тільки трамвай №1, автобусних маршрутів тут взагалі не буде. Кінцеву зпинку тролейбусів з центру планують прибрати. З'їхавши з центрального мосту, тролейбуси рухатимуться по Набережній або по вулиці Ленінградській у бік вокзалу.

У центрі міста відстою автобусів взагалі не буде, вони базуватимуться на периферії. Завдяки чіткому дотриманню графіків, вдасться уникнути скупчення автотранспорту в одному місці.

Після того, як нову транспортну мережу затвердять, для перевізників розроблять графіки руху, кількість і місткість рухомого складу, і лише потім запропонують інвесторам займатися пасажироперевезеннями.

"Деякі маршрути ми віддаватимемо "пакетами" одному перевізникові, щоб він міг максимально погоджувати графіки і доставити пасажирів з одного кінця міста в іншій з найменшими тимчасовими і фінансовими витратами з боку пасажира, - ділиться планами Бєляєв. - Наприклад, вони зможуть зробити "єдиний квиток", щоб по ньому з пересадкою людина змогла проїхати не за 6, а за 4 гривні".

Конкурс проводитимуть вже цього літа і вже тоді віддадуть маршрути на обслуговування перевізнику на 5 років. Це буде мотивацією транспортникам робити фінансові вливання в розвиток підприємства, якість перевезень і закуповувати автобуси великої місткості.

Автобусні маршрути. Ті, які діють зараз і які плануються після реформи.

gorod.dp.ua

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Здавалося б, народ, який хоче вижити в буремному світі перманентної агресії, має усвідомлювати необхідність наявності сильної армії, а також мовної та духовної ідентичності. В даний момент кому як не...
У нас чергова серія саги про #мовнийпатруль у Дніпрі. Цього разу у центрі нашого епізоду феєрична відмазка Стоп Нелегал - Закон один для всіх, два активісти якої ̶Б̶о̶ш̶и̶р̶о̶в̶ ̶т̶а̶ ̶П̶е̶т̶р̶о̶в̶ і...
Останнім часом, коли дивлюся на те, що відбувається навколо, вже вкотре мені спадає на думку аналогія між Україною та Іудеєю часів Другої Іудейської війни. Події тої війни досить живописно описав у св...
Ярослав СИНИЦЯ

Станиця Луганська

Станиця Луганська зараз,це  не те, що було три роки тому.  Людська натура така, що має здатність пристосовуватись до будь-яких умов, і за дуже короткий час. Про війну тут нагадують цілі квар...