App Store Google Play

"Свобода" на Дніпропетровщині вшанувала пам'ять героїв Крут

31.01.2011 18:44
29 січня 2011 в Новомосковську вперше за майже двадцять років незалежності України вшанували пам'ять Героїв Крут. Про це заявляє прес-служба Дніпропетровської обласної організації ВО «Свобода». Організували захід Новомосковська організація партії спільно з місцевим осередком Всеукраїнського жіночого товариства ім. Олени Теліги, до заходу також долучилися представники інтелігенції.

Пам'ять героїв Крут «свободівці» вшанували урочистою ходою від Свято-Троїцього храму до пам'ятника Тарасу Шевченку. Ходу відкрили співами гімну України. Проходячи повз пам'ятник Леніну, «свободівці» поклали до підніжжя постаменту символічний вінок з колючого дроту, будяків із зашморгом і написом: «Катюзі українського народу. Серп і молот - смерть і голод».

Під час мітингу, після вшанування пам'яті крутян хвилиною мовчання, лунали вірші на честь героїв.

Свободівець Юрій Столбцов нагадав про історичне значення бою під Крутами: «Той бій, безсумнівно, став прикладом жертовності патріотів-українців, чи не найпершим в історії України нової доб». Він наголосив, що пам'ять про цей подвиг намагалися знищити протягом 70 років існування СРСР і зараз повертаються ті часи: «Зокрема, вже наказано вилучити з історії України згадку про Крути. Тому велике значення має наш сьогоднішній мітинг на честь пам'яті тих юнаків, які віддали своє життя заради нашої незалежності. Ми маємо не лише пам'ятати самі, а й нести людям правду про визвольну боротьбу та її героїв».

«Про 300 спартанців розповідають в усіх школах україни, а сторінки з іменами українських героїв намагаються нахабно виривати з підручників. Чи не є це ознакою окупаційного характеру нинішньої ординської влади? Чи можна підтримувати владу і політичну силу, які топчуть ногами нашу історію? Українці повинні підтримувати політичну силу, яка їх не зраджує, яка бореться за відродження і збереження пам'яті про героїчне минуле України!» - заявив голова Новомосковської організації ВО «Свобода» Анатолій Коваль.

Учасники мітингу склали заяву до міської влади з вимогою встановити на території Новомосковська пам'ятний знак на честь героїв визвольних змагань за волю України.

Також пам'ять про подвиг крутян вшанували у Кривому Розі Маршем Слави. Понад двісті свободівців, представників інтелігенції, патріотичної молоді і небайдужих українців пройшли ходою близько 5 кілометрів по найбільш людяних вулицях міста, вигукуючи патріотичні гасла.

 

За матеріалами прес-служби ВО "Свобода"

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Вчора мій друг Андрій Денисенко ризикнув використати щодо наших політиків таке давно поховане у пісках забуття поняття, як моральність. Точніше: аморальність. Чим викликав у мене глибокий подив.У нашо...
Юрій Фоменко

Лютий 2015 року

Лютий 2015 року. Заграви і канонади на Дебальцевській стороні.З сторони Глодосово, степом на блокпост, вийшла літня жіночка з хлопчиком років чотирьох-п'яти. Ледь одягнені,тремтячи від холода, стояли...
Так сложилось, что на протяжении 2,5 лет наша команда(ГромКонтроль) дискутирует с ДнепрОГА и проводит совместную работу по ряду направлений. Одно из них - пригородный и междугородный внутриобластной а...
Кожен громадянин України має право безкоштовно отримати купу землі від Держави у приватну власність!Ціла стаття є в Конституції, нумер 121! Хочеш сільським господарством займатися? Не хочеш? все одно...