App Store Google Play

"Свобода" на Дніпропетровщині вшанувала пам'ять героїв Крут

31.01.2011 18:44
29 січня 2011 в Новомосковську вперше за майже двадцять років незалежності України вшанували пам'ять Героїв Крут. Про це заявляє прес-служба Дніпропетровської обласної організації ВО «Свобода». Організували захід Новомосковська організація партії спільно з місцевим осередком Всеукраїнського жіночого товариства ім. Олени Теліги, до заходу також долучилися представники інтелігенції.

Пам'ять героїв Крут «свободівці» вшанували урочистою ходою від Свято-Троїцього храму до пам'ятника Тарасу Шевченку. Ходу відкрили співами гімну України. Проходячи повз пам'ятник Леніну, «свободівці» поклали до підніжжя постаменту символічний вінок з колючого дроту, будяків із зашморгом і написом: «Катюзі українського народу. Серп і молот - смерть і голод».

Під час мітингу, після вшанування пам'яті крутян хвилиною мовчання, лунали вірші на честь героїв.

Свободівець Юрій Столбцов нагадав про історичне значення бою під Крутами: «Той бій, безсумнівно, став прикладом жертовності патріотів-українців, чи не найпершим в історії України нової доб». Він наголосив, що пам'ять про цей подвиг намагалися знищити протягом 70 років існування СРСР і зараз повертаються ті часи: «Зокрема, вже наказано вилучити з історії України згадку про Крути. Тому велике значення має наш сьогоднішній мітинг на честь пам'яті тих юнаків, які віддали своє життя заради нашої незалежності. Ми маємо не лише пам'ятати самі, а й нести людям правду про визвольну боротьбу та її героїв».

«Про 300 спартанців розповідають в усіх школах україни, а сторінки з іменами українських героїв намагаються нахабно виривати з підручників. Чи не є це ознакою окупаційного характеру нинішньої ординської влади? Чи можна підтримувати владу і політичну силу, які топчуть ногами нашу історію? Українці повинні підтримувати політичну силу, яка їх не зраджує, яка бореться за відродження і збереження пам'яті про героїчне минуле України!» - заявив голова Новомосковської організації ВО «Свобода» Анатолій Коваль.

Учасники мітингу склали заяву до міської влади з вимогою встановити на території Новомосковська пам'ятний знак на честь героїв визвольних змагань за волю України.

Також пам'ять про подвиг крутян вшанували у Кривому Розі Маршем Слави. Понад двісті свободівців, представників інтелігенції, патріотичної молоді і небайдужих українців пройшли ходою близько 5 кілометрів по найбільш людяних вулицях міста, вигукуючи патріотичні гасла.

 

За матеріалами прес-служби ВО "Свобода"

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Продовжуючи тему освіти, яка у Дніпрі набула шалених корупційних розмахів, хочу розповісти про дуже цікавий її сектор, який передбачає набір під «своє» крило потрібних співробітників. А са...
"Замиловує, дратує, бісить ця загальна розслабленість і умиротвореність суспільства. Більшість людей свято переконані, що війна, стихійні лиха, революції, заколоти, повстання та геноцидсаме їх об...
12 вересня Тимура Тумгоєва відправили до Росії. Генеральна прокуратура блискавично зреагувала на запит агресора, навіть незважаючи на рішення Комітету ООН з прав людини про призупинення екстрадиції Ту...
Пару слів про багатостраждалий Дніпровський аеропорт, про скоре мурування-будування якого неодноразово повідомляли по всіх фейсбуках Філатов із Корбаном.Як народний депутат, який просуває питання приє...