App Store Google Play

"Свобода" на Дніпропетровщині вшанувала пам'ять героїв Крут

31.01.2011 18:44
29 січня 2011 в Новомосковську вперше за майже двадцять років незалежності України вшанували пам'ять Героїв Крут. Про це заявляє прес-служба Дніпропетровської обласної організації ВО «Свобода». Організували захід Новомосковська організація партії спільно з місцевим осередком Всеукраїнського жіночого товариства ім. Олени Теліги, до заходу також долучилися представники інтелігенції.

Пам'ять героїв Крут «свободівці» вшанували урочистою ходою від Свято-Троїцього храму до пам'ятника Тарасу Шевченку. Ходу відкрили співами гімну України. Проходячи повз пам'ятник Леніну, «свободівці» поклали до підніжжя постаменту символічний вінок з колючого дроту, будяків із зашморгом і написом: «Катюзі українського народу. Серп і молот - смерть і голод».

Під час мітингу, після вшанування пам'яті крутян хвилиною мовчання, лунали вірші на честь героїв.

Свободівець Юрій Столбцов нагадав про історичне значення бою під Крутами: «Той бій, безсумнівно, став прикладом жертовності патріотів-українців, чи не найпершим в історії України нової доб». Він наголосив, що пам'ять про цей подвиг намагалися знищити протягом 70 років існування СРСР і зараз повертаються ті часи: «Зокрема, вже наказано вилучити з історії України згадку про Крути. Тому велике значення має наш сьогоднішній мітинг на честь пам'яті тих юнаків, які віддали своє життя заради нашої незалежності. Ми маємо не лише пам'ятати самі, а й нести людям правду про визвольну боротьбу та її героїв».

«Про 300 спартанців розповідають в усіх школах україни, а сторінки з іменами українських героїв намагаються нахабно виривати з підручників. Чи не є це ознакою окупаційного характеру нинішньої ординської влади? Чи можна підтримувати владу і політичну силу, які топчуть ногами нашу історію? Українці повинні підтримувати політичну силу, яка їх не зраджує, яка бореться за відродження і збереження пам'яті про героїчне минуле України!» - заявив голова Новомосковської організації ВО «Свобода» Анатолій Коваль.

Учасники мітингу склали заяву до міської влади з вимогою встановити на території Новомосковська пам'ятний знак на честь героїв визвольних змагань за волю України.

Також пам'ять про подвиг крутян вшанували у Кривому Розі Маршем Слави. Понад двісті свободівців, представників інтелігенції, патріотичної молоді і небайдужих українців пройшли ходою близько 5 кілометрів по найбільш людяних вулицях міста, вигукуючи патріотичні гасла.

 

За матеріалами прес-служби ВО "Свобода"Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Наше суспільство ще не готове для дозволу на вільне володіння автомобілем.Між тим, на руках у людей накопичилася значна кількість автомобілів - як легальних, так і ні (у тому рахунку, завезених із зон...
Історія індустріальних парків в Європі налічує більше ста років. Їх початкова концепція - створення оптимальних умов для роботи промислових підприємств - актуальна до сих пір. В Європі індустріал...
Тимур Желдак

Про лемінгів

Вони живуть з нами в одному місті, їздять з нами в трамваї і - в більшості - живуть на наші податки.Щоранку вони вишиковуються в черги - символ щасливої радянської молодості - за краплиною ворожої про...
Кривий Ріг найбільше з міст України, котре не є обласним центром. Населення міста - 637 550 мешканців, а бюджет понад 5 мільярдів гривень. Однак у виконавчому комітеті Кривого Рогу немає жодного...