App Store Google Play

Запорізьке СБУ катувало «тризубівця» до дня Соборності?

28.01.2011 20:48
За інформацією, отриманою ГРАДом від адвоката Володимира Прудовського, який захищає «тризубівця» Анатолія Онуфрійчука, останнього 22 січня цього року піддали жорстоким тортурам під час допиту в Запорізькому обласному управлінні СБУ.

У відповідь на законні вимоги Онуфрійчука забезпечити присутність при допиті його адвоката, слідчі СБУ спочатку вдалися до брутальних погроз фізичної розправи, а потім понад півгодини катували його «дибою», вивернувши за спиною закуті у наручники руки над головою «тризубівця».

Про такі самі тортури, якими 21 січня катували у запорізькому СБУ іншого «тризубівця» Василя Лабайчука, заявив його адвокат Віктор Ніказаков.

«Особливо цинічним є катування патріота Онуфрійчука 22 січня у день Соборності України, який, за повідомленням сайту Служби безпеки України, було «вшановано в усіх регіональних управліннях СБУ». Слідчі, які вдалися до цих тортур, нічим не відрізняються від катів ЧК-НКВД і є продовжувачами кривавих справ сталінських поплічників Берії та Єжова, а не офіцерами української спецслужби", - прокоментував інформацію координатор ГРАДу Андрій Денисенко.

Як зазначив громадський активіст, сьогодні вже очевидно, що «справа Тризубу», яку влада намагається сфабрикувати на зразок «Дела врачей» та «Дела вредителей», розсипається на очах. Єдине обвинувачення, що може пред'явити влада в суді - це відпил голови незаконно встановленому погруддю Сталіна, якого в Україні офіційно визнано злочинцем. А це, як максимум, тягне за собою адміністративну відповідальність у вигляді штрафу.

"З одного боку, утримання хлопців під вартою є абсолютно незаконним і за це доведеться комусь відповідати. З іншого, за нашими даними, перед міліцією та СБУ поставлена задача розгромити «Тризуб», дискредитувати «Свободу» і посадити якомога більше їхніх активістів. Очевидно, що «тризубівців» катують з метою добитися зізнання у підриві пам'ятника Сталіну. Це єдиний спосіб запроторити їх за грати, попри заяви самого Тризубу про те, що вибух - провокація для розправи з організацією", - заявив Андрій Денисенко.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

92-роки тому Катеринослав перейменували у Дніпропетровськ. Звісно, не було ніяких референдумів/громадських слухань/можливості подати альтернативну петицію.Теоретично і зараз у місті живуть люди, які н...
Юрій Фоменко

Божі пензлики

У Бога є велика стара торба. Наскільки стара, що геть зношена і в латках. А у тій торбі: гачки, пензлі, гребінці, веретена, сита, сопілочки, граматки, вуздечки, тронки…   І ходить він з то...
Багато чую останнім часом про геройство, мотивованість та крутість, як необхідні якості для солдата. Скажу чесно: фігня це все, як на мене.Герої затикають подвигами чужі або ж свої помилки.Найкраще пр...
Всі журналісти у Дніпрі знають, що я завжди відкритий для співпраці. Незважаючи у владі я, або ні. І жодного разу я не пошкодував про співпрацю. Бо завжди витримувались ази журналістської етики. Тобто...