App Store Google Play

З правоохоронцями Дніпропетровщини судитимуться в Європейському суді

28.01.2011 18:32

Історія затримання 19-річного Максима Слободяна з Кривого Рогу має усі шанси на продовження у Європейському суді з прав людини. Сьогодні апеляційний суд Дніпропетровської області відмовився розглядати апеляційну скаргу хлопцю у зв'язку з пропущенням ним строків оскарження (строк Максим пропустив через те, що був арештований і перебував у ізоляторі тимчасового тримання), а апеляційну скаргу його адвоката на постанову Довгінцівського районного суду про арешт Максима залишив без задоволення. Про це на сьогоднішній прес-конференції повідомив журналіст Володимир Бойко.

Нагадаємо, вихованця Єнакіївського державного авіаційно-технічного спортивного клубу затримали пізно ввечері 26 грудня минулого року за начебто хуліганські дії по відношенню до водія маршрутки. Втім, юнак стверджує, що сам звернувся до працівників міліції, аби ті розібралися з нахабним водієм. Проте правоохоронці без пояснень заштовхнули хлопця до машини й повезли до Довгинцівського райвідділу міліції. Там Максим провів майже 12 годин, впродовж яких йому не було висунуто ані жодних звинувачень, ані складено протокол про адміністративне затримання, натомість міліціонери поводили себе з хлопцем м'яко кажучи нахабно і не соромились нецензурних слів на його адресу. Лише о 10:30 суддею Довгінцівського райсуду було винесено усне(!) рішення про арешт Максима Слободяна, а через годину - складено протокол про адміністративне затримання. Як стверджує Максим, це було зроблено з метою приховати, що міліціонери в райвідділі його побили та пограбували, відібравши мобільний телефон.

Буквально на другий день після затримання на цей випадок відреагували в ГУ МВС України у Дніпропетровській області та призначили службову перевірку. Тим часом за Максима вступилася народний депутат України Еліна Шишкіна, котра разом з Оленою Бондаренко, Олесем Донієм, Борисом Шияновим та іншими членами парламенту  опікуються справами Єнакіївського державного авіаційно-технічного спортивного клубу. Вона звернулась до прокурора Довгинцівського району Богдана Власенко з проханням внести протест на постанову про арешт юнака з огляду на те, що судове рішення явно не відповідає вимогам закону.

Окрім того, про цей інцидент негайно повідомили засоби масової інформації. Прокурор Дніпропетровської області Наталія Марчук також призначила перевірка. Але працівники обласної прокуратури, котрі прибули до Кривого Рогу, чомусь почали не перевіряти, а залякувати хлопця порушенням проти нього кримінального справи та збирати проти нього «компромат».

Як повідомив начальник ВЗГ ГУ МВС України у Дніпропетровській області Олексій Щербатов, прокуратура складу злочину в діях працівників Довгинцівського райвідділу не знайшла, проте за наказом начальника обласного управління вони понесли дисциплінарне покарання.

Журналіст Володимир Бойко, котрий висвітлював історію затримання Максима Слободяна на сторінках інтернет-видання «ОРД», зазначає, що останнім часом органи контролю за діями правоохоронців, одним з яких є прокуратура, просто перестали дотримуватися головного свого призначення - захищати права людини. Журналіст впевнений, що права Максима Слободяна будуть точно відстояні у Європейському суді. Що ж стосується правоохоронців і суддів, які нехтують міжнародні зобов'язання України в галузі прав людини, то до них, на думку журналіста, можуть бути застосовані санкції аналогічні тим, що вже оголошені відносно учасників так званої «справ Магнітського» в Росії - тобто заборона на в'їзд до країн Євросоюзу й арешт закордонних активів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Розчарування – відчуття, що не перестає переслідувати українців з року в рік. Чергове розчарування з присмаком зради відчули і дніпряни. У 2015-му був прилив енергії та віри, впевненості, що нар...
…ще не вмерла козацька сила, ще не згинуло козацтво! Воно розвинеться пишним квітом по землі, воно розіллється широкою повінню по всьому світу й буде жити, буде гріти серце наших дітей, покисто...
Масштаби еміграції з України вражають не тільки нас, а і європейську спільноту. Протягом останніх років для українців бажання виїхати на заробітки стало домінуючою ідеєю. Особливо це помітно серед мол...
Ярема ГАЛАЙДА

Хто кому переможець

Во, тввваю ж маму нехай. Навіть не знаю, що і сказати. Точніше знаю, але воно якось усе з області зоофілії та ненормативної лексики.Сиджу оце, гортаю стрічку новин аж тут, опа-на! Бачу ще раз розпрекр...