App Store Google Play

Відкритий лист Президенту

27.01.2011 10:57
 Відкритий лист

 Президенту України
 Януковичу В.Ф.

                                           Пане Президенте!

Під Вашим керівництвом в Україні іде згортання демократії, прав і свобод людини, відбувається остаточна криміналізація правоохоронних органів, а політичний режим стрімко скочується в бік тоталітаризму з притаманними йому репресивними функціями.

Яскравим свідченням цього є повна відсутність реагування очолюваної Вами влади на незаконне встановлення погруддя Сталіна біля Запорізького обкому КПУ. І це - попри наявність українського і міжнародного законодавства, яке визнає Сталіна винним у злочинах проти українського народу та людства, засуджує сталінський тоталітарний режим та прирівнює сталінізм до нацизму (резолюція Парламентської асамблеї ОБСЄ від 01.07.2009 року, Закон України «Про голодомор в Україні», рішення Апеляційного суду м. Києва від 13.01.2010, рішення ХХ та ХХII з'ۥїздів КПРС - попередниці КПУ). Відтак, встановлення бюсту Сталіна є цинічною наругою над пам'яттю мільйонів жертв Голодомору, політичних репресій, приниженням гідності українського народу, зухвалим викликом державі та законності.

Замість виконання своїх функцій з усунення самовільно встановленого ідолища Сталіна та притягнення до відповідальності провокаторів і правопорушників з КПУ, які вирішили увічнити та популяризувати визнаного в Україні та світі злочинця, Ваші підлеглі розпочали кримінальне переслідування активістів ВО «Тризуб», яке взяло на себе відповідальність за частковий демонтаж цієї споруди. На наших очах, за сценаріями Берії та Вишинського фабрикуються кримінальні справи проти «тризубівців», «свободівців» та простих патріотів України. Така неадекватна реакція влади на незаконні дії сучасних адептів сталінського культу, з одного боку, та прагнення свідомих громадян відновити законність, правопорядок та історичну справедливість, з іншого боку, є невипадковою. Вона яскраво свідчить про спробу відродити подобу сталінського режиму в Україні та продовжити його репресивну практику проти громадян та патріотичних сил.

Серед численних порушень прав людини правоохоронними органами, які в «Україні для людей» зросли в рази, в тому числі серед скоєних при переслідуванні опонентів Вашої влади (політиків, громадських діячів, журналістів), «справа «Тризубу» стоїть окремо. Наразі дії правоохоронців вказують, що міліція виконує політичне замовлення на знищення цієї організації, яке неможливе без Вашого наказу чи мовчазної згоди. Про це прямо свідчать безпідставні затримання і масові арешти та обшуки її членів, притягнення їх до кримінальної відповідальності за надуманими і безглуздими обвинуваченнями (у причетності до вбивств, можливій підготовці замаху на Вашу особу за допомогою мисливської рушниці та травматичного пістолета). Про це свідчать зникнення затриманих в стінах запорізької міліції та повна відсутність інформації у батьків, адвокатів, ЗМІ про місце знаходження та стан здоров'я затриманих протягом 10 діб, зумисне недопущення адвокатів до підзахисних, застосування до затриманих тортур, в тому числі голодом, порушення умов тримання під вартою.

Численні звернення до керівництва міліції і прокуратури м. Запоріжжя з боку адвокатів і громадськості щодо грубих порушень прав людини при проведенні слідства не мали жодних наслідків. Демонстративно нехтуючи правами людини, зловживаючи службовим становищем правоохоронці Запоріжжя чинять злісну непокору законам України і Конституції, порушуючи правовий порядок, визначений ст.19 Конституції України.

Ці дії правоохоронних органів не тільки грубо порушують права людини і громадянина, що закріплені в Конституції України, Загальній декларації прав людини, Європейській конвенції з прав людини та основоположних свобод і Міжнародному пакті про цивільні та політичні права, а й спрямовані на залякування суспільства у цілком сталінському дусі.

Вимагаємо від Вас, пане Президенте, як гаранта Конституції України, вжити невідкладних заходів реагування на цей Відкритий лист, поновити законність та притягнути до дисциплінарної та кримінальної відповідальності посадових осіб правоохоронних органів, що чинять беззаконня і свавілля з правами людини. В противному випадку громадськість України упевниться у думці, що за цим беззаконням стоїте особисто Ви.

У зв'язку з цим нагадуємо не лише про Ваші обов'язки як гаранта Конституції, але й про неминучу відповідальність перед народом України. «Необхідно, щоб права людини охоронялися силою закону з метою забезпечення того, щоб людина не була змушена вдаватися як до останнього засобу до повстання проти тиранії і гноблення» (Загальна декларація прав людини, прийнята і проголошена резолюцією 217 A (III) Генеральної Асамблеї ООН від 10 грудня 1948 року)

Цей Відкритий лист ми надсилаємо також депутатам Верховної Ради України, Європейській комісії з прав людини, Європарламенту, Державному департаменту США.


26.01.2011                                                                                             Дніпропетровська обласна громадська організація «ГРАД»

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

12 вересня Тимура Тумгоєва відправили до Росії. Генеральна прокуратура блискавично зреагувала на запит агресора, навіть незважаючи на рішення Комітету ООН з прав людини про призупинення екстрадиції Ту...
Пару слів про багатостраждалий Дніпровський аеропорт, про скоре мурування-будування якого неодноразово повідомляли по всіх фейсбуках Філатов із Корбаном.Як народний депутат, який просуває питання приє...
Анастасія ГОРЯЧА

Хто такий журналіст?

Із розвитком технологій у сучасному світі стає все важче визначити термін "журналіст". Звичка ділитися у соцмережах своїми спостереженнями стала нормою у побуті багатьох родин. У більш завзятих є наві...
Вчера шестилетний мальчик выпал из окна третьего этажа 147 школы, и лишь спустя сутки эта информация стала публичной.Администрация учебного заведения не сочла нужным заявить в полицию, ограничившись в...