App Store Google Play

Пазли Януковича

27.01.2011 12:26

Після того, як Арсеній Яценюк та його партнери на противагу основній акції опозиції провели власний захід в День Злуки, і це у своєму телеінтерв`ю відзначила заступниця голови адміністрації президента Ганна Герман, в принципі, нічого говорити більше не треба - пазли склалися.

Ці політики можуть скільки завгодно заявляти про конструктив, про створення нового націонал-демократичного проекту, про небажання бути поруч з Тимошенко через її амбіції - факт полягає в тому, що вони діють в ключі, вигідному нинішній владі, і їхні кроки підхоплюють та інформаційно підтримують її, влади, спікери.

Команда Януковича прагне повністю опанувати українське політичне поле за прикладом Росії, де навіть опозиція утворюється після дозволу Кремля. Ну а купку "відморожених", що залишилися поза зоною контролю, щомісяця гамселять кийками на Тріумфальній площі в Москві.

Яценюк з моменту приходу Януковича до влади вів окрему від інших опозиційних сил лінію. Та й, власне, в опозицію він потрапив дивно - після того як, за його ж словами, не вдалося домовитися з новим президентом про посади. Тобто, про якесь ідеологічне підґрунтя опозиційної діяльності Яценюка не йдеться.

Загалом же, саме в сфері ідеологій Арсеній Петрович робить цікаві кульбіти. Згадаймо, що на президентські вибори він йшов як заправський євразієць дугінського зразку, а ось тепер перекваліфікувався в управдоми, пробачте, в нацдеми.

Та й Петро Порошенко, який був присутнім на акції Яценюка, теж відзначається широким колом політичних інтересів і зв`язків. Свого часу він входив до числа засновників Партії регіонів, потім очолював ліву "Солідарність", перебував на керівних посадах у переважно ліберальній "Нашій Україні", і ось тепер новий, націонал-демократичний етап в кар`єрі?

Щодо В`ячеслава Кириленка та Анатолія Матвієнка, то тут можна лише поспівчувати. Тимошенкофобія, як виявилося, річ заразна, і одного політика, майже Месію, ця хвороба з`їла. Та найгірше, що в підсумку через це поставлено під загрозу всю державу.

Не можна запідозрити, приміром, Тараса Стецьківа, Анатолія Гриценка, багатьох інших людей, в особливих симпатіях до лідера "Батьківщини", якщо вже в ній вся заковика. Але вони були біля Софії 22 січня, виступали на мітингу. Очевидно тому, що впевнені у своїх силах, не бояться загубитися у чужій тіні.

Складання Яценюком іграшкової української мапи ж, з іншого боку, дало владі можливість продемонструвати, що єдиної опозиції немає, заявити, що на Софійську площу прийшло мало людей і натомість показати "позитивні" кадри з Контрактової.

Немає сумнівів в тому, що влада шляхом інформаційного та адміністративного тиску намагається всадити нарешті Яценюка в головне опозиційне "крісло".

Але технології не всесильні, а українці не настільки примітивні. Та й про який позитив можна говорити на тлі мордобою в парламенті? Або, як новоявлені нацдеми можуть бути конструктивними до того, що виробляє у своєму відомстві Табачник?

В принципі, людей, які включилися у маніпулятивну гру, затіяну владою, можна називати як завгодно, тільки не опозицією.

Є час змагатися у політтехнологічній вправності, а є час, коли країну просто треба рятувати.

Ця азбучна істина відома з давніх-давен. "Хто взяв на себе приниження країни - стає государем, і хто прийняв на себе нещастя країни - стає володарем", - спеціально для Арсенія Яценюка написано в давньокитайському трактаті "Дао де цзін".

Мінливість політичних масок рано чи пізно набридає, і, зрештою, симпатії людей будуть з тими, хто показує їм своє справжнє обличчя.

Євген БУЛАВКА, для УПHoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Юрій Фоменко

На узбіччі

Огріньський півострів. Шлях між мостами від Дніпра до Самари. Одні автівки цим шляхом летіли в місто, інші виривались з нього.  Повітряні вихори за ними підіймали опалий лист з землі назустріч па...
Наше суспільство ще не готове для дозволу на вільне володіння автомобілем.Між тим, на руках у людей накопичилася значна кількість автомобілів - як легальних, так і ні (у тому рахунку, завезених із зон...
Історія індустріальних парків в Європі налічує більше ста років. Їх початкова концепція - створення оптимальних умов для роботи промислових підприємств - актуальна до сих пір. В Європі індустріал...
Тимур Желдак

Про лемінгів

Вони живуть з нами в одному місті, їздять з нами в трамваї і - в більшості - живуть на наші податки.Щоранку вони вишиковуються в черги - символ щасливої радянської молодості - за краплиною ворожої про...