App Store Google Play

Досвід Дніпропетровської міськради з розкрадання землі переймають в селі

26.01.2011 12:18

В ході проведення досудового слідства по кримінальній справі, порушеній прокурором Дніпропетровського району, встановлено, що голова Любимівської сільської ради, використовуючи своє службове становище, у порушення вимог Земельного кодексу та іншого законодавства про землю, склав та видав завідомо неправдиві офіційні документи: рішення ХХХІV сесії V скликання Любимівської сільської ради від 23.12.2009 року, яким п'яти громадянам надав згоду на складання технічної документації на передачу земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд площею по 0,25 га у власність.

Цікавим виявилося те, що самі громадяни навіть не підозрювали про своє бажання стати власниками землі.

В подальшому, на підставі рішення сесії від 23.12.2009 року було виготовлено технічну документацію з землеустрою та видані Державні акти на право власності на 5 земельних ділянок, розташованих за межами території населеного пункту Любимівка на території Любимівського лісництва, в межах території земель лісогосподарського призначення, чим завдано шкоди державним інтересам у вигляді незаконного відчуження земель, що є державною власністю, на суму 1 млн. грн.

Як з'ясувало слідство, голова Любимівської сільської ради в період з жовтня 2009 року по січень 2010 року, реалізуючи спільний з двома співучасниками злочинний намір - заволодіння землею, з корисливих мотивів, маючи за мету подальший продаж землі, незаконно обернули на свою користь ще 12 земельних ділянок, які є державною власністю та входять в Державний земельний фонд. Всього спільники незаконно заволоділи 17 земельними ділянками, загальна вартість яких складає 2768180 грн.

Двом зловмисникам, які знаходяться на підписці про невиїзд, 11 січня 2011 року пред'явлено обвинувачення за ч.2 ст. 358 та ч.5 ст.191 КК України (підроблення документів, використання підроблених документів; привласнення, розтрата майна в особливо великих розмірах). А голові Любимівської сільської ради, якому обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту, - за ч.2 ст.366 та ч.5 ст.191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах та службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки).

12 січня прокурором Дніпропетровського району Андрієм Храпливим затверджено обвинувальний висновок та кримінальну справу направлено до Дніпропетровського районного суду для розгляду по суті. На земельні ділянки накладено арешт.

Обвинуваченим загрожує від 7 до 12 років позбавлення волі, повідомила сьогодні прес-служба прокуратури Дніпропетровської області.

Як підрахували свого часу юристи громадської організації ГРАД, за каденцію Дніпропетровська міська рада п'ятого скликання видала кількасот незаконних рішень про відведення в довгострокову оренду чи продаж понад 190 гектарів землі, чим завдала міському бюджету шкоду на сумму більш ніж 10 мільярдів гривень. Втім, міський голова Іван Кулченко, який підписав усі ці рішення, й далі продовжує виконувати свої обов'язки.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Дніпро ніяк не оговтається від підвищення вартості проїзду на маршрутках. Відтепер вона складає всі 7 гривень! При цьому абсолютно не залежно від якості автобуса і довжини маршрута. А найгір...
Нє, ну от сидів, нікого не займав два дні. Не бухтів би й далі.Встав собі зранечку пішов і разом з сусідом розгріб доріжку під під‘їздом, потім - оскільки у сусіда гараж у дворі і треба якось ви...
Четвертий рік не цікавлюся футболом. Особливо українським. Але і досі чую оце:- Можна програти з честю, а вони...- Як завжди, намагалися утримувати нічию, а в результаті програли...- Вони ж заробляють...
У 280 році до н.е. до Італії вдерся Пірр і розпочав війну з Римом. Він завдав ряд тяжких поразок римлянам і окупував практично всю Південну Італію. Рим опинився у тяжкому становищі. І тут, у 279 році...