App Store Google Play

Досвід Дніпропетровської міськради з розкрадання землі переймають в селі

26.01.2011 12:18

В ході проведення досудового слідства по кримінальній справі, порушеній прокурором Дніпропетровського району, встановлено, що голова Любимівської сільської ради, використовуючи своє службове становище, у порушення вимог Земельного кодексу та іншого законодавства про землю, склав та видав завідомо неправдиві офіційні документи: рішення ХХХІV сесії V скликання Любимівської сільської ради від 23.12.2009 року, яким п'яти громадянам надав згоду на складання технічної документації на передачу земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд площею по 0,25 га у власність.

Цікавим виявилося те, що самі громадяни навіть не підозрювали про своє бажання стати власниками землі.

В подальшому, на підставі рішення сесії від 23.12.2009 року було виготовлено технічну документацію з землеустрою та видані Державні акти на право власності на 5 земельних ділянок, розташованих за межами території населеного пункту Любимівка на території Любимівського лісництва, в межах території земель лісогосподарського призначення, чим завдано шкоди державним інтересам у вигляді незаконного відчуження земель, що є державною власністю, на суму 1 млн. грн.

Як з'ясувало слідство, голова Любимівської сільської ради в період з жовтня 2009 року по січень 2010 року, реалізуючи спільний з двома співучасниками злочинний намір - заволодіння землею, з корисливих мотивів, маючи за мету подальший продаж землі, незаконно обернули на свою користь ще 12 земельних ділянок, які є державною власністю та входять в Державний земельний фонд. Всього спільники незаконно заволоділи 17 земельними ділянками, загальна вартість яких складає 2768180 грн.

Двом зловмисникам, які знаходяться на підписці про невиїзд, 11 січня 2011 року пред'явлено обвинувачення за ч.2 ст. 358 та ч.5 ст.191 КК України (підроблення документів, використання підроблених документів; привласнення, розтрата майна в особливо великих розмірах). А голові Любимівської сільської ради, якому обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту, - за ч.2 ст.366 та ч.5 ст.191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах та службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки).

12 січня прокурором Дніпропетровського району Андрієм Храпливим затверджено обвинувальний висновок та кримінальну справу направлено до Дніпропетровського районного суду для розгляду по суті. На земельні ділянки накладено арешт.

Обвинуваченим загрожує від 7 до 12 років позбавлення волі, повідомила сьогодні прес-служба прокуратури Дніпропетровської області.

Як підрахували свого часу юристи громадської організації ГРАД, за каденцію Дніпропетровська міська рада п'ятого скликання видала кількасот незаконних рішень про відведення в довгострокову оренду чи продаж понад 190 гектарів землі, чим завдала міському бюджету шкоду на сумму більш ніж 10 мільярдів гривень. Втім, міський голова Іван Кулченко, який підписав усі ці рішення, й далі продовжує виконувати свої обов'язки.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Блог у депутата та лайки на проекти рішення – фантастика чи реальність? У містах Львів та Київ наприклад для міського депутата – це буденність, а для Кривого Рогу – фантастика. Які і...
7 грудня відбулася прем’єра фільму українського виробництва “Кіборги”. Допрем’єрний показ пройшов 28 листопада, на нього завітали військовослужбовці, реальні кіборги та їх сімї...
Вчора мій друг Андрій Денисенко ризикнув використати щодо наших політиків таке давно поховане у пісках забуття поняття, як моральність. Точніше: аморальність. Чим викликав у мене глибокий подив.У нашо...
Юрій Фоменко

Лютий 2015 року

Лютий 2015 року. Заграви і канонади на Дебальцевській стороні.З сторони Глодосово, степом на блокпост, вийшла літня жіночка з хлопчиком років чотирьох-п'яти. Ледь одягнені,тремтячи від холода, стояли...