App Store Google Play

Дмитро Ярош: "Створюється революційна ситуація"

26.01.2011 15:32
Друже Дмитре, з чим пов'язана Ваша довга мовчанка? Багато хто чекав Вашого слова відразу після звільнення.

Чесно кажучи, ще в камері ізолятора тимчасового тримання я вже мав у голові статтю, в якій планував детально описати ситуацію, що склалася навколо не тільки «Тризуба», але й усього націоналістичного руху та висловитися щодо подальших перспектив національно-визвольної боротьби. Але життя внесло деякі суттєві корективи.

Вийшовши на свободу, першим ділом треба було зорієнтуватися у тому, що відбувається, дізнатися про долю затриманих хлопців, спробувати максимально їм допомогти. Адже, перебуваючи за ґратами важко отримувати об'єктивну інформацію, а тим більше її аналізувати і робити правильні висновки. До того ж, нова інформація надходить кожного дня, а деколи й кожної години.

Також мусив терміново вирішувати проблеми, пов'язані з перебуванням своєї дружини та трьох дітей в Тернополі у друзів. Як це не дивно для декого, я справді з сім'єю приїхав на Галичину не літаки збивати, а відсвяткувати Різдво Христове. Відсвяткував...

Потім, відповідно, вирішував питання свого технічного забезпечення, бо під час затримання та обшуку у мене були вилучені як ноутбук, так і стаціонарний комп'ютер. А за останні роки я відвик писати будь що ручкою на папері.

Зараз же прийшов час поділитися своїми міркуваннями.

Чи можете Ви розповісти про свій арешт?

Так звичайно. Хоча, як на мене, нічого цікавого не відбувалося. Затримали мене разом з моїм побратимом Андрієм Тарасенком в центрі селища Загвіздя під Івано-Франківськом. Під час обшуку нічого компрометуючого у нас виявлено не було. Протягом дня був присутній на обшуку в квартирі, яку хлопці знімали. Потім допити у якості свідка, потім абсурдна постанова про затримання у якості підозрюваного в підпалі дверей кафе та штабу Януковича в Галичі у 2009 році, потім допит у якості підозрюваного (до речі, в офіційних своїх свідченнях я відразу зазначив, що дана кримінальна справа є сфабрикованою і має на меті політичну розправу над українськими націоналістами), потім дві доби в Івано-Франківському ІТТ (ізолятор тимчасового тримання) і постійні допити різними слідчими та оперуповноваженими, потім Надвірнянський ІТТ - там теж допити, потім слідче управління Івано-Франківського обласного УВС та звільнення з-під варти під підписку про невиїзд. Ось така «пригода»...

А як ставилися до Вас працівники міліції?

Жодна структура в Україні, не є однорідною, у тому числі й правоохоронні органи. Мені довелось поспілкуватися з працівниками карного розшуку, УБОЗУ, СБУ, різними слідчими, працівниками ІТТ, простими міліціонерами. Враження, в принципі, доволі однозначне. У більшості із них я побачив нормальні патріотичні погляди і бажання розібратися в суті справи. Одиниці із них з упередженістю ставляться до української державності та націоналізму. Ставлення конкретно до мене було абсолютно толерантним та всі дії стосовно мене відбувалися підкреслено «за протоколом», тому я особисто ніяких претензій до правоохоронців не маю. Звичайно ж, що хлопці, які проводили допити грали в «поганих і хороших», розповідали нісенітниці стосовно показів інших затриманих хлопців проти мене, висували різні абсурдні звинувачення. Але я розумію - у них така робота. Межу стосовно мене не переходив ніхто. До того ж, я чув після звільнення і від Ростислава Винара, і від Андрія Тарасенка аналогічні слова.

Тому я вдячний тим правоохоронцям, які намагалися виявляти людське ставлення до мене і моїх побратимів. Там це було справді потрібно.

Які Ваші подальші плани, чи Ви не плануєте у зв'язку із затриманням Андрія Стемпіцького знову взяти на себе керівництво «Тризубом»?

Зараз найголовніше зробити так, щоб всі, без виключення, українські націоналісти, що перебувають у місцях позбавлення волі опинилися на свободі. Цьому присвячую весь свій час.

«Тризуб» знову очолювати не збираюсь. Вважаю, що наша Організація - це система, здатна діяти у будь-яких умовах. І навіть арешт всього Проводу не дасть ворогам України можливості знищити нашу націоналістичну структуру. Кадри підготовлені, методологічні бази відпрацьовані, ідейна боротьба триває. «Ніхто не зможе зупинити Ідею, час якої настав!»

Вважаю, що, не зважаючи на затримання керівника Організації, хлопці справляться з тими завданнями, які перед ними ставить час. А я готовий, у свою чергу, допомагати «Тризубу» всім чим зможу.

Вірю в те, що і друг Андрій, і всі націоналісти, що потрапили за ґрати з честю пройдуть ці випробування та скоро вийдуть на свободу.

А що Ви можете сказати про новорічний підрив Сталіна?

За останні місяці, вже під керівництвом Андрія Стемпіцького, ВО «Тризуб» ім. С.Бандери провів декілька успішних акцій політико-пропагандивного та національно-захисного характеру. До речі, абсолютно законних і легальних. Одним із найуспішніших організаційних заходів була участь у «Підприємницькому Майдані». «Тризубівці» не тільки забезпечували безпеку акції та нейтралізовували різні провокації, але й проводили активну агітаційну та пропагандивну роботу. І треба відзначити, що націоналістичні ідеї сприймалися «на ура» підприємцями зі всіх, без виключення, регіонів України.

Той, хто уважно відстежував хроніку подій, бачив в який бік зсувається громадська думка, як змінюється тональність виступів - і це, безумовно, не могло не хвилювати антидержавні сили.

Після цього хлопці провели одну із найкращих акцій в історії «Тризуба» - відпиляли голову незаконно встановленому бюсту кату українського народу Сталіну в Запоріжжі. Ефект і психологічний, й пропагандивний - зашкалив. Ніякої шкоди здоров'ю або майну громадян України завдано не було. Зрозуміло, що й це не могло пройти повз увагу антиукраїнських структур.

Тому, у відповідності до якогось певного плану, ворожі Україні сили розпочали системну кампанію по дискредитації як бандерівського «Тризуба», так і всього націоналістичного руху. Для мене однозначно підрив Сталіна міфічним (а можливо і ні) «Рухом 1 січня» після акції «Тризуба» - це провокація, направлена, власне, на те, щоб виставити українських націоналістів терористами й змусити українських правоохоронців та спецслужби розпочати заходи по ліквідації націоналістичних організацій.

Вважаю, що у цьому випадку ефективно спрацювали російські спецслужби - вони давно звикли підривати, навіть своїх громадян, що ж говорити про «хохлів». А тут у них є відмінний шанс задіяти старий імперський принцип «Розділяй і володарюй» - зіштовхнути лобами українських правоохоронців з українськими націоналістами, а потім прийти «мирити» всіх зі всіма.

До речі, ще будучи затриманим, я говорив багатьом офіцерам про те, що боюсь того, що вибух у Запоріжжі не буде останнім. Так і сталося - нещодавно вороги України провели свої акції в Макіївці. Тепер же по різних ЗМІ, мусується інформація про те, що до вибуху в московському Домодєдово теж причетні українські націоналісти. Абсурд, але дуже кривавий та промовистий.

Вважав і вважаю, що в Україні українські націоналісти здатні вибороти державність своєї нації мирними методами. Якщо кримінально-олігархічний владний режим зажене патріотів у глухий кут, коли політичними методами боротися за Свободу, Справедливість та Добробут народу буде неможливо, тоді ситуація звичайно ж зміниться. А поки національна ідея опановує всі суспільні прошарки та всі області нашої держави, доти треба зробити все для того, щоб українська кров у братовбивчому конфлікті не лилась. Бо, ще раз повторюю, мирити нас прибіжать як зі Сходу, так і з Заходу. А помирять так, що знову роздеруть тіло нашої Вітчизни між світовими імперськими хижаками.

А як Ви можете прокоментувати факт вилучення зброї у членів «Тризуба»?

«Тризуб» - легальна громадська націоналістична Організація, яка існує вже сімнадцять років. За цей час керівництво ніколи не давало розпоряджень стосовно озброєння своїх підрозділів або використання бойової зброї з тою чи іншою метою. «Тризубу» як Організації бойова зброя непотрібна.

На моїх очах з квартири під Івано-Франківськом правоохоронці вилучили дві пневматичні гвинтівки, які без будь-яких дозволів можна купити у будь-якому мисливському магазині. Правда, один переляканий франківський чиновник, мабуть бажаючи вислужитися перед своїм хазяїном, висунув доволі цікаву версію, про підготовку замаху на президента. І там, власне, фігурувала снайперська гвинтівка вилучена з «тризубівської» квартири, якою націоналісти «намагалися» збити борт №1. Він правда не уточнив, що ця снайперська гвинтівка була пневматичною.

Що ж стосується зброї, вилученої у мого побратима Андрія Стемпіцького, то це, наскільки мені говорили самі правоохоронці, травматичний пістолет, заряджений гумовими кулями. Чому його експерти визнали бойовою зброєю мені невідомо, але й це так само схоже на певне замовлення.

Автомат і набої, що начебто вилучено у мого побратима Степана Бичека для мене є загадкою. Не знаю, можливо друг Степан їх знайшов та віз здавати тим же правоохоронцям, але не встиг, можливо щось інше... На це питання, думаю, зможу дізнатися відповідь після того, як він вийде на свободу. Але одне можу сказати з впевненістю, Степан Бичек як людина з бойовим досвідом, бо декілька років свого життя він воював в Афганістані, ніколи б не використав зброю на шкоду Україні та українцям. У цьому я переконаний.

Нещодавно в Інтернеті з'явилося відео, де колишній «тризубівець» Вадим Зінківський звинуватив Вас у тому, що Ви продалися владі та СБУ. Як Ви можете прокоментувати ці звинувачення?

Є ситуації, які зовсім не хочеться коментувати, але треба.

У житті, мабуть, найважче втрачати рідних та близьких людей. В даному випадку я втратив побратима. Думаю, що і «Тризуб», і родина Вадима гідно прокоментували його відеозвернення.

Але до цього все ж таки дещо хотілося б додати.

За час існування «Тризуба» це вже не перше звинувачення нашого керівництва і всієї Організації у продажності. Чиїми агентами тільки не були «тризубівці» - більшості провідних спецслужб світу, ну й, звичайно ж, демонічної СБУ.

Так, і перший керівник «Тризуба» Василь Іванишин, і я, і Євген Філь, і Андрій Стемпіцький, і керівники різних організаційних підрозділів мали десятки, якщо не сотні зустрічей з офіцерами Служби Безпеки України, на яких обговорювалися різноманітні питання. Так, «Тризуб» неодноразово «співпрацював» з СБУ знаходячи компромісні рішення у питаннях проведення акцій, вишколів тощо. Більше того, відкрию «велику таємницю», що «Тризуб» під час Помаранчевої революції координував свої дії з СБУ у справі недопущення провокацій на Майдані, забезпеченні безпеки учасників акцій протесту та протидії антидержавним силам. Були й інші державницькі заходи, в яких координовані дії «Тризуба» і СБУ приносили гарні плоди для української державності.

Але ні я особисто, ні інші керівники нашої Організації ніколи не отримували ніяких грошей за свої дії, ніколи не були підпорядковані ніяким підрозділам СБУ, або інших силових державних структур. Будь-яка співдія із Службою Безпеки України носила державницький характер та виходила з нашої націоналістичної ідеології та принципів!

Сподіваюсь, що такі стосунки ми зможемо зберегти і надалі.

Більше того, я як людина, яка зараз непричетна до керівництва «Тризуба», готовий максимально співпрацювати з українськими спецслужбами і правоохоронними органами у справі розкриття тих вибухів, які кваліфіковані як теракти, бо, ще раз підкреслюю, що вважаю їх провокацією проти українського націоналістичного руху, та проти «Тризуба» зокрема. І ця провокація має бути нейтралізована. Це моя особиста принципова позиція.

При цьому я не збираюсь ідеалізувати СБУ чи захищати її антиукраїнські дії (наприклад, недавнє переслідування українських істориків). В кожній державній структурі є ті, хто готовий за Україну життя віддати, а є ті, хто «за шмат гнилої ковбаси» продасть її не блимнувши оком, або просто пристосуванці. Українські спецслужби не є виключенням.

Тепер, що стосується існуючої влади. Всі дії владного режиму з лютого 2010 року направлені на згортання незалежності та державності українського народу. Їх політика як на зовнішньому відтинку, так і на внутрішньому носить реакційно-промосковський характер. У владних структурах широко представлена пряма агентура російських спецслужб. А отже, українські націоналісти розцінюють існуючу владу як антинаціональну й антидержавну.

Ні я особисто, ні керівництво ВО «Тризуб» ім. С.Бандери ніколи не вело ніяких переговорів, не планувало і, на скільки я знаю, не планує ніяких спільних заходів з існуючим антинародним режимом.

Думаю цього коментаря достатньо.

Наскільки відомо, переслідування розгорнуті не тільки проти «Тризуба». Під владний «прес» потрапили й «свободівці», й активісти антиподаткової акції, про яку Ви згадували. Чи буде «Тризуб» спільно боротися проти цих репресій?

Думаю, що питання об'єднання не тільки націоналістичних сил, а всіх національно-державницьких як ніколи на часі. На сьогодні необхідно відкинути теоретичні дискусії про націоналізм, пробачити один одному ті чи інші гріхи, підвести риску у взаємопоборюванні. Тільки єдиний, всеохопний, загальнонаціональний Рух Опору зможе зупинити антиукраїнський наступ та провести системні революційні зміни в Україні, які забезпечать нашому народу процвітання та гідне національне майбутнє.

А отже, і питання переслідування українських патріотів відпадуть самі собою.

Тому закликаю керівників всіх національно-державницьких партій та організацій сісти за стіл переговорів і на основі національної ідеї - ідеї державності української нації - розробити цілісну концепцію революційної боротьби та запропонувати її українському народу.

Час революційних перетворень стрімголов наближається. Фактори національного визиску та тотальної соціальної несправедливості поєднуються, а отже створюється революційна ситуація. Тепер потрібна тільки така суспільно-політична сила, якій би повірили широкі народні маси і яка б була здатна на революційний марш.

І останнє. Я хочу передати вітання всім хлопцям, що знаходяться за ґратами і запевнити їх, що Організація робить все належне, щоб Ви, мої побратими, якомога швидше побачили сонце Свободи.

Слава Україні!

Розмовляла Олеся Применко, сайт ВО "Тризуб"

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

92-роки тому Катеринослав перейменували у Дніпропетровськ. Звісно, не було ніяких референдумів/громадських слухань/можливості подати альтернативну петицію.Теоретично і зараз у місті живуть люди, які н...
Юрій Фоменко

Божі пензлики

У Бога є велика стара торба. Наскільки стара, що геть зношена і в латках. А у тій торбі: гачки, пензлі, гребінці, веретена, сита, сопілочки, граматки, вуздечки, тронки…   І ходить він з то...
Багато чую останнім часом про геройство, мотивованість та крутість, як необхідні якості для солдата. Скажу чесно: фігня це все, як на мене.Герої затикають подвигами чужі або ж свої помилки.Найкраще пр...
Всі журналісти у Дніпрі знають, що я завжди відкритий для співпраці. Незважаючи у владі я, або ні. І жодного разу я не пошкодував про співпрацю. Бо завжди витримувались ази журналістської етики. Тобто...