App Store Google Play

Адвокат оскаржує постанову про арешт "тризубівця"

25.01.2011 22:33

Адвокат Віктор Ніказаков оскаржує рішення судді Жовтневого райсуду Запоріжжя, який видав санкцію на арешт його підзахисного - «тризубівця» Василя Лабайчука строком на два місяці, якого звинувачують у пошкодженні погруддя Сталіна. Текст апеляції розміщено на сайті Майдан.

Пан Ніказаков звертає увагу на однобічність та неповноту досліджень судом обставин справи. Оскільки рішення про арешт було ухвалене без присутності адвоката і навіть самого обвинуваченого, то суд врахував лише аргументи зі сторони обвинувачення - слідчого і прокурора. 

Адвокат Василя Лабайчука зазначає, що суд робить хибні висновки, зокрема щодо мотивів дій його підзахисного. Так, в постанові суду сказано, що Лабайчук діяв, (мовою оригіналу) «имея умысел на грубое нарушение порядка, по мотивам явного неуважения к обществу, которое сопровождалось исключительным цинизмом».

«Мотивом його дій було обурення протиправним вчинком тих, хто порушуючи Закон України «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні», яким Голодомор визнається актом геноциду Українського народу як наслідок зумисних дій тоталітарного репресивного сталінського режиму, спрямованих на масове знищення частини українського та інших народів колишнього СРСР», - зазначає в апеляції Віктор Ніказаков.

Адвокат наголошує, що згідно з кримінально-процесуальним кодексом України обрання арешту в якості запобіжного заходу можливе лише за наявності достатніх підстав. На думку Віктора Ніказакова висновки судді не містять доказової бази, а є лише припущеннями. А однією з причин арешту на час слідства суд вважає відсутність у Лабайчука постійного житла в Запоріжжі.

«Лабайчук має постійне житло в с. Красносільці Збаразького районуТернопільської області і не його провина в тому, що його без складання належних процесуальних документів про затримання позазаконно таємно етапували «на территорию» м. Запоріжжя, де його під виглядом розслідування справи «про хуліганство» таємно у відсутності адвоката допитують «у якості свідка» в примішеннях СБК працівники СБУ, притискаючи руки наручниками, залякуючи тим, що помістять в камеру разом з особами хворими на туберкульоз або психічно неврівноваженими, схиляючи дати покази щодо якогось міфічного «теракту», - йдеться в апеляції.

Захисник Василя Лабайчука також вказує на низку істотних порушень кримінально-рпоцесуальних норм і вимагає скасувати постанову про арешт його підзахисного. Апеляція направленя до Запорізького апеляційного суду 24 січня.

фото: tocka.net Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Наше суспільство ще не готове для дозволу на вільне володіння автомобілем.Між тим, на руках у людей накопичилася значна кількість автомобілів - як легальних, так і ні (у тому рахунку, завезених із зон...
Історія індустріальних парків в Європі налічує більше ста років. Їх початкова концепція - створення оптимальних умов для роботи промислових підприємств - актуальна до сих пір. В Європі індустріал...
Тимур Желдак

Про лемінгів

Вони живуть з нами в одному місті, їздять з нами в трамваї і - в більшості - живуть на наші податки.Щоранку вони вишиковуються в черги - символ щасливої радянської молодості - за краплиною ворожої про...
Кривий Ріг найбільше з міст України, котре не є обласним центром. Населення міста - 637 550 мешканців, а бюджет понад 5 мільярдів гривень. Однак у виконавчому комітеті Кривого Рогу немає жодного...