App Store Google Play

Адвокат оскаржує постанову про арешт "тризубівця"

25.01.2011 22:33

Адвокат Віктор Ніказаков оскаржує рішення судді Жовтневого райсуду Запоріжжя, який видав санкцію на арешт його підзахисного - «тризубівця» Василя Лабайчука строком на два місяці, якого звинувачують у пошкодженні погруддя Сталіна. Текст апеляції розміщено на сайті Майдан.

Пан Ніказаков звертає увагу на однобічність та неповноту досліджень судом обставин справи. Оскільки рішення про арешт було ухвалене без присутності адвоката і навіть самого обвинуваченого, то суд врахував лише аргументи зі сторони обвинувачення - слідчого і прокурора. 

Адвокат Василя Лабайчука зазначає, що суд робить хибні висновки, зокрема щодо мотивів дій його підзахисного. Так, в постанові суду сказано, що Лабайчук діяв, (мовою оригіналу) «имея умысел на грубое нарушение порядка, по мотивам явного неуважения к обществу, которое сопровождалось исключительным цинизмом».

«Мотивом його дій було обурення протиправним вчинком тих, хто порушуючи Закон України «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні», яким Голодомор визнається актом геноциду Українського народу як наслідок зумисних дій тоталітарного репресивного сталінського режиму, спрямованих на масове знищення частини українського та інших народів колишнього СРСР», - зазначає в апеляції Віктор Ніказаков.

Адвокат наголошує, що згідно з кримінально-процесуальним кодексом України обрання арешту в якості запобіжного заходу можливе лише за наявності достатніх підстав. На думку Віктора Ніказакова висновки судді не містять доказової бази, а є лише припущеннями. А однією з причин арешту на час слідства суд вважає відсутність у Лабайчука постійного житла в Запоріжжі.

«Лабайчук має постійне житло в с. Красносільці Збаразького районуТернопільської області і не його провина в тому, що його без складання належних процесуальних документів про затримання позазаконно таємно етапували «на территорию» м. Запоріжжя, де його під виглядом розслідування справи «про хуліганство» таємно у відсутності адвоката допитують «у якості свідка» в примішеннях СБК працівники СБУ, притискаючи руки наручниками, залякуючи тим, що помістять в камеру разом з особами хворими на туберкульоз або психічно неврівноваженими, схиляючи дати покази щодо якогось міфічного «теракту», - йдеться в апеляції.

Захисник Василя Лабайчука також вказує на низку істотних порушень кримінально-рпоцесуальних норм і вимагає скасувати постанову про арешт його підзахисного. Апеляція направленя до Запорізького апеляційного суду 24 січня.

фото: tocka.net 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Блог у депутата та лайки на проекти рішення – фантастика чи реальність? У містах Львів та Київ наприклад для міського депутата – це буденність, а для Кривого Рогу – фантастика. Які і...
7 грудня відбулася прем’єра фільму українського виробництва “Кіборги”. Допрем’єрний показ пройшов 28 листопада, на нього завітали військовослужбовці, реальні кіборги та їх сімї...
Вчора мій друг Андрій Денисенко ризикнув використати щодо наших політиків таке давно поховане у пісках забуття поняття, як моральність. Точніше: аморальність. Чим викликав у мене глибокий подив.У нашо...
Юрій Фоменко

Лютий 2015 року

Лютий 2015 року. Заграви і канонади на Дебальцевській стороні.З сторони Глодосово, степом на блокпост, вийшла літня жіночка з хлопчиком років чотирьох-п'яти. Ледь одягнені,тремтячи від холода, стояли...