App Store Google Play

Цибуля на Дніпропетровщині подорожчала удвічі!

24.01.2011 16:41
Як повідомляє Головне управління статистики Дніпропетровської області, обсяги продажу сільськогосподарських продуктів у 2010 році, в порівнянні з попереднім, у цілому зменшилися на 1,1%. При цьому ціни зросли на 13,7%.

Продаж продуктів тваринництва майже не змінився (100,4%) при зростанні цін на 4,6%, а от продуктів рослинництва - зменшився на 2,5% при подорожчанні на третину.

22 числа кожного місяця фахівці облстату вибірково моніторять ринки регіону та досліджують ситуацію. Так, у грудні 2010 року попит дніпропетровців найбільше зріс на м'ясопродукти, точніше на сало та свинину. Їх стали купувати майже на чверть більше. А от птиця і яловичина були непопулярні - їх купували менше.

Зменшився попит і на молочні продукти. Пов'язане це, передусім, з їх здорожчанням - у грудні вони подорожчали аж на 31%, а загалом за рік - майже на чверть.

Подорожчала, а відтак і стала менше продаватись олія - за минулий рік ціна на неї виросла на 15%, а купувати її перестали кілька відсотків мешканців області.

Найбільше ж у ціні за минулий рік виросла... цибуля ріпчаста!  Індекс ціни склав 208,5%. Лише у грудні вона подорожчала на 50%.  Втім, від цибулі народ відмовлятися не поспішає - споживання її не лише не зменшилось, а навіть трішки збільшилось.

На 65% виросли в ціні також буряки, на 78% подорожчав часник, на 51% - капуста, на 60% - картопля. Остання у грудні додала в вартості 87,0%.

Дорожчим стало і солодке життя - за рік ціна на цукор зросла майже на 64%. На 18% подорожчали хлібопродукти, на 14% - яйця.

Подешевшало торік лише сало - на 10%.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


останні новини

Hoвини ПАРТНЕРІВ

От не хотів про це писати, так ото з друзяками посміявся у приваті з Чорноволихи і думав, що тема не варта великої уваги аби про неї публічно висловлюватись. Аж, як заліз у стрічку новин... мамо, не г...
Ви колись намагалися знайти українців в Інстаграмі? Ну хоча б для того, аби влаштувати опитування їх думки про Укрзалізницю і її "сервіс". Я тут нещодавно спробувала. І виявилося, що це не так вже й п...
Якась нездорова знову пішла хвиля від керівництва ЗСУ. То якийсь пулковник, маріупольський сиділець, добровольців не зміг за рік розгледіти, хоча вони у нього під носом були і сам Марік визволяли, і в...
Анастасія ГОРЯЧА

Прокидайтеся та дійте!

Типова картина типової української родини. Ранок, чоловік та дружина мовчки збираються на роботу. Швидка кава та сніданок. Діти зазвичай неохоче збираються до ненависної школи, а влітку прокидатись на...