App Store Google Play

На Нікопольщині відбулась козацька Велика Різдвяна Рада

13.01.2011 08:04

За давнім козацьким звичаєм на Різдвяні свята відбувалась надзвичайна подія за ради якої козаки з різних паланок, хуторів та зимівників Війська Запорозького низового залишали усі справи і вирушали на Січ. До приїзду у Січ готувались заздалегідь, мов до свята, а у визначений час одягали найкращі вбрання, озброювались кращою зброєю, брали з собою своїх повнолітніх синів, брали гроші та дари для кошової скарбниці, впрягали кращих коней і вирушали на Велику Різдвяну Раду за Запорозьку Січ. Там було справжнє дійство, з усіх сторін в день і вночі до Січі стягалися козаки як ті річки і не було їм кінця.

- Пугу -пугу ?! - вигукували біля воріт чатові січовики.
-
Козак з лугу !
- З якого лугу?!
- Базавлук!

- Заходь брате !
- О дивіться хто приїхав, та це ж Петро Вернидуб! Тільки ступав чобіт козака майдан як його вже хтось впізнавав.
- Це ти Кобилячасмерть? Сергію! Живий ще? Та з якого ляха ти отой жупан стяг ? А ну повернись ... гарний!
-
А що зі мною станеться? Ти краще подивись яку я собі сабельку здобув! Це під Жовтими Водами, разом з татарами загін ляхів розбили.

Приблизно так само і у цьому році 8 січня до меморіалу свого славетного кошового отамана Івана Сірка у назначений час з усієї України збиралися сучасні козаки-запорожці. Вже нема Січі, а все одно на зруйнованому російськими загарбниками місті на Раду приїздять нащадки січовиків. Три роки тому так вирішили запорожці об'єднавшись у козацький благодійний Фонд ім. Івана Сірка і з кожним роком на Раду приїздить все більше козацьких представників з різних регіонів України.

Козаки стали в коло біля могили кошового Сірка, помолись та пройшли маршем на честь славетного отамана, таким чином отримавши благословення поїхали у Микитин Ріг (Нікополь) у міський будинок культури на Велику Раду. По дорозі заїхали до музею де зберігаються найцінніші реліквії запорожців одна з них це ікона «Ставротека» яку завжди виносили на Січі перед козацьким колом і нею благословляли. І на цей раз козаки помолились біля неї, тільки в музеї за гроші.

Раду розпочав голова Фонду Владислав Ладигін (Чубатий), сотник Старосамарської сотні Кодацької паланки зі звіту про діяльність за рік. Потім звітували козацькі організації, та вносили пропозиції на спільні заходи на 2011 рік.

Після звіту голова Фонду склав з себе повноваження, поклав печатку та документи Фонду, подякував громаді за довіру і запропонував згідно козацькому звичаєвому праву переобрати Голову. Правління фонду порадившись, та прийняв в увагу побажання козаків вирішили переобрати ще на один рік Чубатого. Член правління козак Тирса силоміць (бо той також за звичаєм не погоджувався) вручив йому документи та печатку і наказав і далі натхненно працювати. Вже як Голова, Чубатий пообіцяв спуску нікому не давати і запропонував затвердити план на 2011 рік. Після голосування раду закінчили, козаки сфотографувались на згадку та пройшли маршем по місту до пам'ятника Богдана Хмельницького який розташований на місті Микитинської січі, на майдані якої Хмельницький був обраний запорожцями Гетьманом, і розпочалась визвольна війна проти Польської шляхти.

Додому вирушили вже затінки, нікому не хотілось так скоро вирушати додому, бо нема Січі нема де зупиниться, але новий мер Нікополя обіцяв у допомогти для козацтва відбудувати Чортомлицьку Січ. А поки що з сумом обнявшись на прощання, осідлавши своїх залізних коней козаки вирушили на зворотній шлях.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Електротранспорт у Дніпрі та й по всій України є збитковими. Окрім низьких тарифів на перевезення та чималої кількість пільговиків, однією з найбільших проблем, яка робить перевезення н...
19 січня у свято Водохреща щороку традиційно сотні дніпрян йдуть пірнати у ополонку, чи просто забігати у крижану воду, якщо вже так склалися погодні умови. Не виключенням став і 2018 рік. Вважається,...
Мав за три останні дні кілька телефонних бесід . Скажімо так: напружених. З матюками, взаємними посилами куди подалі, незрозумілими звинуваченнями, дивними вимогами та претензіями. Де у кого навіть ви...
Вчора на собі відчув усіемоції які виникають у водія при заносі тролейбуса. Одразу зрозумів, чому на екзаменах і заліках буквально в кожному білеті є питання про дії при заносі. Одразу все згадав і ро...