App Store Google Play

Дніпропетровськ проігнорував "День без автомобіля"

22.09.2010 12:25

22 вересня у всьому світі відзначають "День без автомобіля". Вперше подібна акція відбулася 1998 року в Парижі.

І от уже 12 років в понад 35 країнах світу цього дня автомобілісти у великих містах Європи скорочують використання автомобілів для поїздок по місту на користь трамваїв, тролейбусів, велосипедів або пішої прогулянки.

Цього року до акції долучилися і в країнах колишнього СНД. Так, чиновники Москви пересіли сьогодні на метро, а проїзд у громадському транспорті в цей день подешевшав удвічі.

А у Гомелі кожен, хто пред'явить у громадському транспорті водійське посвідчення, може проїхати безкоштовно з 7 до 9 ранку та з 16 до 18 вечора - тобто у години пік.

У Київській мерії та у Кабміні ідею врятувати світ від прискорення зміни клімату підтримали не всі: підтримати акцію висловили згоду лише міністр у справах сім'ї та молоді Равіль Сафіулін та один з замів Київського міського голови Руслан Крамаренко.

А от у Дніпропетровську проведення "Дня без авто" просто проігнорували. Прості городяни - переважно через неможливість дістатися на роботу екзотичним для вулиць Дніпра громадським транспортом, а можновладці - через байдужість. На майданчику перед мерією сьогодні так само багато різного штибу іномарок, а мер міста приїхав на роботу традиційно - на авто. Чимало автівок і на стоянці перед обласною радою - сьогодні там відбувається чергова сесія.

Про проведення акції світового масштабу Дніпропетровські чиновники дізналися... від журналістів, які зателефонували поцікавитись, як саме вони дістались до робочих кабінетів вранці. "Політична еліта" міста та області наразі, схоже, настільки заклопотана майбутніми виборами, що їм абсолютно байдуже до глобальної зміни клімату.

Це вчені свідчать, що її наслідки добре помітні вже зараз: тануть льодовики, піднімається рівень Світового океану, гинуть коралові рифи, океанські течії змінюють свій напрямок. Голодують білі ведмеді - крига, на якій вони полюють, з'являється на місяць пізніше і тане раніше, ніж півстоліття тому.

У Дніпропетровську ж проблеми білих медведів нікого з політиків не цікавлять. Так само, зрештою, як і проблеми місцевих аборигенів - дніпропетровців.

На фото: "День без автомобіля" у Празі

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Юрій Фоменко

Йому було 33...

1983 рік. Хто знав тоді на Курганськім автозаводі, яка буде біографія їх чергового автобуса, виїхавшого з конвеєра на подвір’я підприємства? Хто знав? В степах понад Дніпром возив дітей у школу,...
Сьогодні за сприяння обласної ради мала можливість на власні очити побачити життя в місцях, куди навряд чи б попала не по роботі. Разом з кількома колегами навідували Зеленодольську ОТГ. Місто Зе...
Всі 100% совкових свят жодним чином не прив‘язані до народних традицій чи релігійної обрядовості, не мають жодного коріння в Україні.ВСІ 100% совкових свят - є чиста політика, абсолютний прояв б...
Все одно всі залишаються при своїй думці чи інтересі, але ж...Ірак, Югославія і її правонаступники, Сьерра-Леона і Ліван, Афганістан і Ліберія, і т.д.Українські військові увесь час незалежності прийма...