App Store Google Play

Меру Дніпропетровська райради не заважають, але він згоден з партією

21.09.2010 11:51

У Дніпропетровську сьогодні районні ради мерії не заважають, але в Україні в цілому це проблема. Про це 20 вересня в Донецьку на XV всеукраїнських муніципальних слуханнях "Стратегія реформування місцевого самоврядування в Україні" сказав Дніпропетровський міський голова Іван Куличенко.

Мер не забув наголосити свою чільну роль у вирішенні долі дніпропетровських райрад: "Якби я був проти районних рад, їх би давно вже не було". Водночас він підтримав існуючу точку зору Партії регіонів, з подачі якої протягом останнього місяця були ліквідовані районні у місті ради у Києві та Черкасах: "Якщо ми хочемо, щоб виконавча влада мала керованість, то повинні бути підходи однакові для всієї України. У Дніпропетровську сьогодні районні ради не заважають, але в Україні в цілому це проблема є, тому ми говоримо, що її потрібно вирішити на законодавчому рівні".

В даному контексті Іван Куліченко озвучив ідею прийняття закону України, яким би скасовувалися всі районні у місті ради. адже далеко не скрізь регіонали можуть знайти "добре керовану більшість" у містьких радах, яка б ліквідувала ради районів.

На думку Куліченка, сьогодні районні ради приймають лише рішення "хто в них буде головою, скільки буде замів, і як вони їм оплатять зарплату", оскільки бюджет затверджує місто. Саме на рівні мерію фінансуються найбільш витратні питання освіти й охорони здоров'я.

"Виконавча влада може бути під мером або спеціально вповноваженим органом на чолі з мером. Повинні бути єдині завдання під дахом одного будинку. Депутатами одного рівня повинні вирішуватися всі проблеми, а не одні вирішуються в раді, а інші одержують команду, допустимо, звідкись із іншого центра", - аргументував свою позицію мер Дніпропетровська.

Нагадаємо, що саме районна у місті рада є представницьким органом місцевої громади. І хоча на сьогодні вона позбавлена дійсно дієвих важелів керування життям громади, зокрема не вирішує питання збирання та витрати бюджету району, саме в районі мають вирішуватися більшість питань життєдіяльності громадянина: реєстрація актів громадського стану, сплата податків, охорона порядку, військова повинність, майнові зобов'язання, освіта та інші.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Сьогодні за сприяння обласної ради мала можливість на власні очити побачити життя в місцях, куди навряд чи б попала не по роботі. Разом з кількома колегами навідували Зеленодольську ОТГ. Місто Зе...
Всі 100% совкових свят жодним чином не прив‘язані до народних традицій чи релігійної обрядовості, не мають жодного коріння в Україні.ВСІ 100% совкових свят - є чиста політика, абсолютний прояв б...
Все одно всі залишаються при своїй думці чи інтересі, але ж...Ірак, Югославія і її правонаступники, Сьерра-Леона і Ліван, Афганістан і Ліберія, і т.д.Українські військові увесь час незалежності прийма...
Анастасія ГОРЯЧА

І знову про мову

Неможливо не помітити значні зміни у поширенні української мови хоча б у Дніпрі. У місті, де більшість людей звикла говорити російською. Хоча й назвати російською мову дніпрян досить важко, це скоріш...