App Store Google Play

Меру Дніпропетровська райради не заважають, але він згоден з партією

21.09.2010 11:51

У Дніпропетровську сьогодні районні ради мерії не заважають, але в Україні в цілому це проблема. Про це 20 вересня в Донецьку на XV всеукраїнських муніципальних слуханнях "Стратегія реформування місцевого самоврядування в Україні" сказав Дніпропетровський міський голова Іван Куличенко.

Мер не забув наголосити свою чільну роль у вирішенні долі дніпропетровських райрад: "Якби я був проти районних рад, їх би давно вже не було". Водночас він підтримав існуючу точку зору Партії регіонів, з подачі якої протягом останнього місяця були ліквідовані районні у місті ради у Києві та Черкасах: "Якщо ми хочемо, щоб виконавча влада мала керованість, то повинні бути підходи однакові для всієї України. У Дніпропетровську сьогодні районні ради не заважають, але в Україні в цілому це проблема є, тому ми говоримо, що її потрібно вирішити на законодавчому рівні".

В даному контексті Іван Куліченко озвучив ідею прийняття закону України, яким би скасовувалися всі районні у місті ради. адже далеко не скрізь регіонали можуть знайти "добре керовану більшість" у містьких радах, яка б ліквідувала ради районів.

На думку Куліченка, сьогодні районні ради приймають лише рішення "хто в них буде головою, скільки буде замів, і як вони їм оплатять зарплату", оскільки бюджет затверджує місто. Саме на рівні мерію фінансуються найбільш витратні питання освіти й охорони здоров'я.

"Виконавча влада може бути під мером або спеціально вповноваженим органом на чолі з мером. Повинні бути єдині завдання під дахом одного будинку. Депутатами одного рівня повинні вирішуватися всі проблеми, а не одні вирішуються в раді, а інші одержують команду, допустимо, звідкись із іншого центра", - аргументував свою позицію мер Дніпропетровська.

Нагадаємо, що саме районна у місті рада є представницьким органом місцевої громади. І хоча на сьогодні вона позбавлена дійсно дієвих важелів керування життям громади, зокрема не вирішує питання збирання та витрати бюджету району, саме в районі мають вирішуватися більшість питань життєдіяльності громадянина: реєстрація актів громадського стану, сплата податків, охорона порядку, військова повинність, майнові зобов'язання, освіта та інші.


Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Анастасія ГОРЯЧА

До людей, як до худоби

Якось Яніка Мерило стрімила з СВ потяга, здається, Київ-Львів... Вона казала про реформи, які таки відбуваються в нашій країні, демонструючи новеньку плазму у люксовому вагоні. Довелось якось і мені п...
Юрій Фоменко

Земля країни Герр

1970 рік. Наше місто розросталось на лівому березі. Вже вийшло за межі Мануйлівки і розбудовувалось у плавнях і на пісках.  З появою нових будівель виникало питання закладки зелених зон. А для зе...
Год назад прошёл тендер на создание концепции развития транспортной сети Днепра и всё мои прогнозы по этому документу сбылись:1) Вероятней всего расчитана она будет на 4-5 лет(как раз под сроки реализ...
Дмитро Томчук

В ожидании "халявы"

Есть у меня знакомый народный депутат из Днепра. До того, как стать нардепом, он был бизнесменом. Человек небедный. И , как многие люди этого круга, привыкший считать деньги до копейки. Это старая бух...