App Store Google Play

Прокуратура та міліція переслідують громадян за їх політичні погляди

15.09.2010 09:48

Після того, як міська політична партія «За Україну!» заявила про свою підтримку Віталія Купрія як кандидата на посаду Дніпродзержинського міського голови, правоохоронні органи міста стали перешкоджати діяльності партійного осередку. 

Мета - шляхом залякування не допустити місцевих громадсько-політичних діячів до участі в виборах 31 жовтня. Ситуація вже відома керівникам партії. 13 вересня на зустрічі з народним депутатом України В'ячеславом Кириленко було обговорено план дій для того, щоб захистити конституційні права дніпродзержинців об'єднуватись та обиратись на посади органів місцевого самоврядування. Віталій Купрій впевнено заявив нашій редакції, що його рішення балотуватись на посаду міського голови є незмінним, а незаконним діям правоохоронців буде надано належний відпір.

Пропонуємо ознайомитись з заявою керівника Дніпродзержинської міської організації Політична партії «За Україну!» до Генерального прокурора з цього приводу:

ЗАЯВА

Політична партія «За Україну!» та, зокрема, її Дніпродзержинський міський осередок (далі Осередок) беруть активну участь в розбудові нашої держави. Діяльність Осередку відбувається в межах чинного законодавства: існує свідоцтво про реєстрацію управління юстиції, дані про осередок та його керівний склад внесені в державний реєстр юридичних осіб та орган статистики. 

Осередок бере участь в місцевих виборах 31.10.2010 та буде висувати відповідних кандидатів. Після того, як Осередок заявив про підтримку відомого в місті правозахисника, оппозиціоного лідера, Віталія Купрія як кандидата на посаду Дніпродзержинського міького голови, правоохоронні органи міста та інші особи почали втручатись в діяльність Осредку та перешкоджати його діяльності.

Так, колишній керівник Осередку Євген Мошна незаконно утримує печатку, чим ускладнює підготовку документів в виборчі комісії для висування кандидатів в органи місцевого самоврядування. Міліція бездіє та не звертає увагу на мої заяви з цього приводу. Євген Мошна діє за вказівкою скандально відомого бізнесмена Радислава Федоренко, незаконні будівлі якого по вул.Мурахтова згоріли при бандитських розборках в 2007 р. Радислав Федоренко та керівництво міліції м.Дніпродзержинська  мають намір висувати свої кандидатури в депутати від Партії регіонів.

Для оскарження бездіяльності працівників міліції, які по суті використовують своє службове становище для політичної боротьби, я направила відповідну скаргу до прокурора м.Дніпродзержинська. Прокурор не тільки не розглянув мою скаргу і не опитав мене за вказаними фактами, але й також почав втручатись в політичну діяльність Осередку.

Так 10 вересня, о 8:00 міліція почала активно розшукувати ВСІХ! членів Осередку. На їх приватні мобільні телефони робились дзвінки. До їх квартир почали приходити люди у штатському, начебто з метою відібрати пояснення за вказівкою прокурора м.Дніпродзержинська. До одного члена партії Ігоря Дяченка працівник міліції прийшов на місце роботи та почав розпитувати його, яке відношення він має до партії, чи є він її членом, яку участь він бере в діяльності місцевого осередку, чи збирається балотуватись, тощо. Розцінивши такі запитання, як провокацію та перевищення правоохоронцями влади, Ігор Дяченко написав відповідну заяву прокурору.

Не зважаючі на це працівники міліції за вказівкою прокурора продовжують розшукувати членів Осередку та намагаються дізнатись від них про його діяльність. Так 13.09.2010 від Олени Соколенко та Вікторії Бовкун були відібрані відповідні пояснення. На теперішній час члени Осередку вважають дії правоохоронців незаконними та такими, що направлені на перешкоджання діяльності політичної партії, що має ознаки злочину, передбаченого ст.170 ККУ. Порушується конституційне право членів партії бути обраними до органів місцевого самоврядування, оскільки своїми діями правоохоронці фактично залякують членів Осередку, щоб змусити не балотуватись на виборах 31.10.2010. 

Згідно ст.2 Закону України «Про об'єднання громадян» (далі Закон) політичною партією є об'єднання громадян. Згідно ч.2 ст.8 Закону втручання державних органів та службових осіб у діяльність об'єднань громадян не допускається.

На підставі вищенаведеного ПРОШУ Вас вжити негайних заходів щоб припинити втручання прокуратури та міліції м.Дніпродзержинська в діяльність Дніпродзержинської міської організації політичної партії «За Україну!».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Максим Мірошниченко

Не лише початок, але й поворот

21 листопада - це не тільки початок Революції Гідності. У цей день у 1920-му році уряд УНР перейшов польський кордон і назавжди втратив територію. 12-тисячне військо та урядовці вірили у те, що продов...
Так заведено, що у дошкільному та шкільному віці дитини батьки вигадують додаткові заняття своєму нащадку і відводять на всілякі секції. Одразу після народження, зазвичай протягом року відбувається ці...
Максим Мірошниченко

Побачити все на власні очі

21-го листопада я дуже відносно цікавився студентським Майданом. До 30 листопада. І не підтримував дії радикальних груп на Грушевського. Поки сам не вирішив побачити усе на власні очі.Зараз я не підтр...
Ярема ГАЛАЙДА

Уроки Пунічних воєн

Друга Пунічна війна. Ганібал розбив римлян при Требії та Тразименському озері. У цих битвах він вирізав майже 60 000(!!!) римлян та їхніх союзників.А потім нова перемога канфагенян: Канни! За 6 (!!!)...