App Store Google Play

Дітей від 11 років тепер можна тримати під вартою більше місяця

10.09.2010 10:05

Верховна Рада України прийняла закон, що дозволяє затримувати на строк більше 30 діб підлітків від 11 років, підозрюваних у здійсненні суспільно небезпечного впливу.

За Закон про внесення змін у деякі законодавчі акти України проголосували в четвер 9 вересня 246 народних депутатів з 331, зареєстрованих у залі.

Законом вносяться зміни в Кримінально-процесуальний кодекс України, згідно яким особа у віці від 11 років, що підозрюється в здійсненні суспільно-небезпечного впливу, за яке КК передбачає покарання у вигляді позбавлення волі більше 5 років, і у випадку, якщо є підстави вважати, що така особа буде ухилятися від слідства й суду або виконання процесуальних рішень, може бути поміщена в приймач-розподільник для дітей терміном до 30 діб.

Законом установлюється, що цей термін при наявності підстав може бути продовжений рішенням суду ще не більш як 30 діб.

Відповідно до закону, питання приміщення такої особи в приймач-розподільник для дітей вирішується судом за поданням слідчого або ж органом дізнання за згодою прокурора.

Прокурор, законний представник, захисник неповнолітнього або сам неповнолітній протягом 3 днів від дня прийняття такого рішення можуть подати апеляцію в апеляційний суд. Подача апеляції не зупиняє виконання рішення суду про приміщення підлітка в приймач-розподільник для дітей.

Закон також установлює, що після закінчення строку затримки начальник приймача-розподільника для дітей зобов'язаний негайно звільнити підлітка й передати його батькам або особам, які їх заміняють.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Рік після призначення екс-очільника місцевого беркута керівником муніципальної поліції я не коментував ситуацію в Дніпрі.Старався бути об‘єктивним і виваженим, щоби не заважати міській владі про...
Чим більше наближаються вибори, тим більше маніпуляцій влади із суспільством можна побачити. Одна з таких маніпуляцій була здійснена під час нещодавнього форуму “Валити не можна залишитись&rdquo...
Ярема ГАЛАЙДА

Про козаків та блазнів

Блазенська вихватка Кармазіна наробила багато шороху. Новий Гетьман кількох з 700 козацьких «військ» України мало того, що пустишка так ще й грається з усілякими Всєвєлікімі.Можна було б п...
Гурток з попередньою робочою назвою "Юний Дніпровський каратель" після всіх бєзобразій першої половини травня нарешті проводить вихідні на свіжому повітрі.Як завжди - з багатокілометровим переходом, н...