App Store Google Play

Дітей від 11 років тепер можна тримати під вартою більше місяця

10.09.2010 10:05

Верховна Рада України прийняла закон, що дозволяє затримувати на строк більше 30 діб підлітків від 11 років, підозрюваних у здійсненні суспільно небезпечного впливу.

За Закон про внесення змін у деякі законодавчі акти України проголосували в четвер 9 вересня 246 народних депутатів з 331, зареєстрованих у залі.

Законом вносяться зміни в Кримінально-процесуальний кодекс України, згідно яким особа у віці від 11 років, що підозрюється в здійсненні суспільно-небезпечного впливу, за яке КК передбачає покарання у вигляді позбавлення волі більше 5 років, і у випадку, якщо є підстави вважати, що така особа буде ухилятися від слідства й суду або виконання процесуальних рішень, може бути поміщена в приймач-розподільник для дітей терміном до 30 діб.

Законом установлюється, що цей термін при наявності підстав може бути продовжений рішенням суду ще не більш як 30 діб.

Відповідно до закону, питання приміщення такої особи в приймач-розподільник для дітей вирішується судом за поданням слідчого або ж органом дізнання за згодою прокурора.

Прокурор, законний представник, захисник неповнолітнього або сам неповнолітній протягом 3 днів від дня прийняття такого рішення можуть подати апеляцію в апеляційний суд. Подача апеляції не зупиняє виконання рішення суду про приміщення підлітка в приймач-розподільник для дітей.

Закон також установлює, що після закінчення строку затримки начальник приймача-розподільника для дітей зобов'язаний негайно звільнити підлітка й передати його батькам або особам, які їх заміняють.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ярема ГАЛАЙДА

Уроки Пунічних воєн

Друга Пунічна війна. Ганібал розбив римлян при Требії та Тразименському озері. У цих битвах він вирізав майже 60 000(!!!) римлян та їхніх союзників.А потім нова перемога канфагенян: Канни! За 6 (!!!)...
Тимур Желдак

Про кризу виконавців

Якщо БорисФілатич © як називають його деякі опоненти не стане міським головою вдруге, я точно можу сказати, хто в цьому винен. Я не знаю, це «проіскі врагов» чи звичайне нехлюйство, а...
Максим Мірошниченко

Термінатор з Холодного Яру

Якби ми мали якийсь свій Голівуд, то ми б зняли супермегашпіонську драму про ось цього чоловіка. Юрій Горліс-"Горський". Почав служити в українському війську у 1918-го року, долучившись до антигетьман...
Ледь не щодня, читаючи в стрічці новини про ДТП за участю громадського транспорту, я вкотре впевнююся: корупція вбиває! У середньому щодня в автокатастрофах гинуть 16 людей і близько 90 травмуються. Д...