App Store Google Play

Дітей від 11 років тепер можна тримати під вартою більше місяця

10.09.2010 10:05

Верховна Рада України прийняла закон, що дозволяє затримувати на строк більше 30 діб підлітків від 11 років, підозрюваних у здійсненні суспільно небезпечного впливу.

За Закон про внесення змін у деякі законодавчі акти України проголосували в четвер 9 вересня 246 народних депутатів з 331, зареєстрованих у залі.

Законом вносяться зміни в Кримінально-процесуальний кодекс України, згідно яким особа у віці від 11 років, що підозрюється в здійсненні суспільно-небезпечного впливу, за яке КК передбачає покарання у вигляді позбавлення волі більше 5 років, і у випадку, якщо є підстави вважати, що така особа буде ухилятися від слідства й суду або виконання процесуальних рішень, може бути поміщена в приймач-розподільник для дітей терміном до 30 діб.

Законом установлюється, що цей термін при наявності підстав може бути продовжений рішенням суду ще не більш як 30 діб.

Відповідно до закону, питання приміщення такої особи в приймач-розподільник для дітей вирішується судом за поданням слідчого або ж органом дізнання за згодою прокурора.

Прокурор, законний представник, захисник неповнолітнього або сам неповнолітній протягом 3 днів від дня прийняття такого рішення можуть подати апеляцію в апеляційний суд. Подача апеляції не зупиняє виконання рішення суду про приміщення підлітка в приймач-розподільник для дітей.

Закон також установлює, що після закінчення строку затримки начальник приймача-розподільника для дітей зобов'язаний негайно звільнити підлітка й передати його батькам або особам, які їх заміняють.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Електротранспорт у Дніпрі та й по всій України є збитковими. Окрім низьких тарифів на перевезення та чималої кількість пільговиків, однією з найбільших проблем, яка робить перевезення н...
19 січня у свято Водохреща щороку традиційно сотні дніпрян йдуть пірнати у ополонку, чи просто забігати у крижану воду, якщо вже так склалися погодні умови. Не виключенням став і 2018 рік. Вважається,...
Мав за три останні дні кілька телефонних бесід . Скажімо так: напружених. З матюками, взаємними посилами куди подалі, незрозумілими звинуваченнями, дивними вимогами та претензіями. Де у кого навіть ви...
Вчора на собі відчув усіемоції які виникають у водія при заносі тролейбуса. Одразу зрозумів, чому на екзаменах і заліках буквально в кожному білеті є питання про дії при заносі. Одразу все згадав і ро...