App Store Google Play

Дітей від 11 років тепер можна тримати під вартою більше місяця

10.09.2010 10:05

Верховна Рада України прийняла закон, що дозволяє затримувати на строк більше 30 діб підлітків від 11 років, підозрюваних у здійсненні суспільно небезпечного впливу.

За Закон про внесення змін у деякі законодавчі акти України проголосували в четвер 9 вересня 246 народних депутатів з 331, зареєстрованих у залі.

Законом вносяться зміни в Кримінально-процесуальний кодекс України, згідно яким особа у віці від 11 років, що підозрюється в здійсненні суспільно-небезпечного впливу, за яке КК передбачає покарання у вигляді позбавлення волі більше 5 років, і у випадку, якщо є підстави вважати, що така особа буде ухилятися від слідства й суду або виконання процесуальних рішень, може бути поміщена в приймач-розподільник для дітей терміном до 30 діб.

Законом установлюється, що цей термін при наявності підстав може бути продовжений рішенням суду ще не більш як 30 діб.

Відповідно до закону, питання приміщення такої особи в приймач-розподільник для дітей вирішується судом за поданням слідчого або ж органом дізнання за згодою прокурора.

Прокурор, законний представник, захисник неповнолітнього або сам неповнолітній протягом 3 днів від дня прийняття такого рішення можуть подати апеляцію в апеляційний суд. Подача апеляції не зупиняє виконання рішення суду про приміщення підлітка в приймач-розподільник для дітей.

Закон також установлює, що після закінчення строку затримки начальник приймача-розподільника для дітей зобов'язаний негайно звільнити підлітка й передати його батькам або особам, які їх заміняють.


Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Максим Мірошниченко

Моя країна

Взагалі знаєте, президент моєї країни - це президент закинутої на заднє подвір'я історії країни, яку хочуть розколоти та розвалити. Значній масі населення якої на це начхати. Суди якої виправдовують р...
Анастасія ГОРЯЧА

До людей, як до худоби

Якось Яніка Мерило стрімила з СВ потяга, здається, Київ-Львів... Вона казала про реформи, які таки відбуваються в нашій країні, демонструючи новеньку плазму у люксовому вагоні. Довелось якось і мені п...
Юрій Фоменко

Земля країни Герр

1970 рік. Наше місто розросталось на лівому березі. Вже вийшло за межі Мануйлівки і розбудовувалось у плавнях і на пісках.  З появою нових будівель виникало питання закладки зелених зон. А для зе...
Год назад прошёл тендер на создание концепции развития транспортной сети Днепра и всё мои прогнозы по этому документу сбылись:1) Вероятней всего расчитана она будет на 4-5 лет(как раз под сроки реализ...