App Store Google Play

Українська поезія, ілюстрована витинанками

02.09.2010 08:39

Молода дніпропетровська художниця Катерина Коркач створила незвичайну серію ілюстрацій до поезій Василя Симоненка - у витинанках. Роботи мають увійти до нового видання творів відомого українського поета. Катерина переконана: витинанка з її карколомними різаними лініями якнайкраще здатна передати трагічне звучання творів поетів-борців.

Ідею вирізати книжкові ілюстрації художниця перейняла в одного з колег. Українська витинанка, що бере свої корені в глибині віків, каже вона, співзвучна експресії поезії Симоненка. Аби проілюструвати улюблені рядки, дівчина вдалася до низки вічних образів: дерево як уособлення долі, людські силуети - втомлений, але незнищений народ, пульсуючі кола - життя, яке не зникає без сліду.

В неспокійні, гарячкувато викривлені лінії можна довго вдивлятись, завважувати все нові й нові деталі. Художниця охоче пояснює символіку.

«Ілюстрація до вірша «Там, у степу схрестилися дороги». Дерева, прорізані різкими лініями, наче карколомні шляхи, шляхи долі. Вірш «Впало сонце в вечірню куряву». Теж дерева збурунені, нахилені під вітром. Це стан людської душі і стан України в той час, під гнітом», - розказує Катерина.

У книжкових ілюстраціях витинанка - рідкісна техніка. Катерина Коркач каже: паперове вирізування поділяється на «тинанку» (абсолютно дзеркальне зображення) і власне витинанку (асиметричне). Дівчина надає перевагу останній.

У творчому доробку художниці - ілюстрації до однієї видрукованої книги та ще до кількох невиданих. Чекають на видавця ілюстрації до творів Симоненка, дніпровські пейзажі, чернівецькі краєвиди. Власним коштом випускати збірку дівчина поки не хоче. Та й, переконана, українську книгу мають упорядковувати і видавати професіонали.

«Дніпропетровськ бачив вже ці витинанки, у Художньому музеї я виставляла. Але якщо видавництва зацікавляться, то можуть їх використати», - зазначає художниця.

У планах Катерини на ілюстрування витинанками - твори Лесі Українки, Василя Стуса, Ліни Костенко. Також майстриня опановує нову для себе техніку - дереворит. Її теж буде застосувати для оформлення українських книжок.

Радіо Свобода

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Максим Мірошниченко

Не лише початок, але й поворот

21 листопада - це не тільки початок Революції Гідності. У цей день у 1920-му році уряд УНР перейшов польський кордон і назавжди втратив територію. 12-тисячне військо та урядовці вірили у те, що продов...
Так заведено, що у дошкільному та шкільному віці дитини батьки вигадують додаткові заняття своєму нащадку і відводять на всілякі секції. Одразу після народження, зазвичай протягом року відбувається ці...
Максим Мірошниченко

Побачити все на власні очі

21-го листопада я дуже відносно цікавився студентським Майданом. До 30 листопада. І не підтримував дії радикальних груп на Грушевського. Поки сам не вирішив побачити усе на власні очі.Зараз я не підтр...
Ярема ГАЛАЙДА

Уроки Пунічних воєн

Друга Пунічна війна. Ганібал розбив римлян при Требії та Тразименському озері. У цих битвах він вирізав майже 60 000(!!!) римлян та їхніх союзників.А потім нова перемога канфагенян: Канни! За 6 (!!!)...