App Store Google Play

Українська поезія, ілюстрована витинанками

02.09.2010 08:39

Молода дніпропетровська художниця Катерина Коркач створила незвичайну серію ілюстрацій до поезій Василя Симоненка - у витинанках. Роботи мають увійти до нового видання творів відомого українського поета. Катерина переконана: витинанка з її карколомними різаними лініями якнайкраще здатна передати трагічне звучання творів поетів-борців.

Ідею вирізати книжкові ілюстрації художниця перейняла в одного з колег. Українська витинанка, що бере свої корені в глибині віків, каже вона, співзвучна експресії поезії Симоненка. Аби проілюструвати улюблені рядки, дівчина вдалася до низки вічних образів: дерево як уособлення долі, людські силуети - втомлений, але незнищений народ, пульсуючі кола - життя, яке не зникає без сліду.

В неспокійні, гарячкувато викривлені лінії можна довго вдивлятись, завважувати все нові й нові деталі. Художниця охоче пояснює символіку.

«Ілюстрація до вірша «Там, у степу схрестилися дороги». Дерева, прорізані різкими лініями, наче карколомні шляхи, шляхи долі. Вірш «Впало сонце в вечірню куряву». Теж дерева збурунені, нахилені під вітром. Це стан людської душі і стан України в той час, під гнітом», - розказує Катерина.

У книжкових ілюстраціях витинанка - рідкісна техніка. Катерина Коркач каже: паперове вирізування поділяється на «тинанку» (абсолютно дзеркальне зображення) і власне витинанку (асиметричне). Дівчина надає перевагу останній.

У творчому доробку художниці - ілюстрації до однієї видрукованої книги та ще до кількох невиданих. Чекають на видавця ілюстрації до творів Симоненка, дніпровські пейзажі, чернівецькі краєвиди. Власним коштом випускати збірку дівчина поки не хоче. Та й, переконана, українську книгу мають упорядковувати і видавати професіонали.

«Дніпропетровськ бачив вже ці витинанки, у Художньому музеї я виставляла. Але якщо видавництва зацікавляться, то можуть їх використати», - зазначає художниця.

У планах Катерини на ілюстрування витинанками - твори Лесі Українки, Василя Стуса, Ліни Костенко. Також майстриня опановує нову для себе техніку - дереворит. Її теж буде застосувати для оформлення українських книжок.

Радіо СвободаHoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Максим Мірошниченко

Моя країна

Взагалі знаєте, президент моєї країни - це президент закинутої на заднє подвір'я історії країни, яку хочуть розколоти та розвалити. Значній масі населення якої на це начхати. Суди якої виправдовують р...
Анастасія ГОРЯЧА

До людей, як до худоби

Якось Яніка Мерило стрімила з СВ потяга, здається, Київ-Львів... Вона казала про реформи, які таки відбуваються в нашій країні, демонструючи новеньку плазму у люксовому вагоні. Довелось якось і мені п...
Юрій Фоменко

Земля країни Герр

1970 рік. Наше місто розросталось на лівому березі. Вже вийшло за межі Мануйлівки і розбудовувалось у плавнях і на пісках.  З появою нових будівель виникало питання закладки зелених зон. А для зе...
Год назад прошёл тендер на создание концепции развития транспортной сети Днепра и всё мои прогнозы по этому документу сбылись:1) Вероятней всего расчитана она будет на 4-5 лет(как раз под сроки реализ...