App Store Google Play

Ремонт доріг, чи відмивання коштів?

02.09.2010 15:35
У Дніпропетровську триває капітальний ремонт дороги на вулиці Набережна Перемоги на ділянці від вулиці Космічної до Мерефо-Херсонського моста. Про це повідомила прес-служба Дніпропетровської міської ради.

Роботи почалися 25 серпня, наразі комунальники цілодобово знімають старий асфальт. Зараз вже зрізано 10% дорожнього покриття із запланованих 125 тисяч квадратних метрів. Загальна ж довжина ділянки капітального ремонту складає 4,1 кілометра.

Після зняття старого асфальту комунальники планують укласти шар вирівнювання завтовшки 6 сантиметрів, потім укладуть робочий шар товщиною 7 сантиметрів. Загалом необхідно укласти 39 тисяч тонн асфальтобетону. Усі ремонті роботи на зазначеній ділянці планується завершити до 22 жовтня. Ремонтується дорога за рахунок залучених кредитних коштів. Загальна вартість робіт складає 42 мільйони 825 тисяч гривень.

Крім вулиці Набережна Перемоги, капітальний ремонт нині виконується на вулиці Космічній, там постійно працюють бригади дорожників. На сьогодні вже завершено капітальний ремонт на Запорізькому шосе, на проспекті Гагаріна від вулиці Телевізійної до вулиці Чернишевського.

Загалом, за даними міської ради,  у місті вже капітально відремонтовано 160 тисяч квадратних метрів зруйнованих ділянок покриття, поточний ремонт виконаний на 285 тисяч квадратних метрів покриття.

Слід відзначити, що до ремонту доріг у місті і городяни і депутати міської ради мають чималі претензії.

Зокрема, невтішні висновки отримала і створена для аналізу наповнення та витрачання міського бюджету депутатська комісія.

Як йдеться в інформації комісії, переможцем торгів з поточного ремонту автошляхів міста  які були проведені з 1 січня по 9 червня поточного року, було визнане МКП УРЕА. Загальна сума укладених ним договорів складає 40 мільйонів 812 тисяч 450 гривень. Але роботи підприємство самостійно не виконувало, натомість  шукало підрядників, які й виконали робіт на суму понад 25 мільйонів гривень. Враховуючи те, що ці підрядники також не мають ані власної техніки, ані персоналу - вони у свою чергу також витрачали гроші на оренду потрібного обладнання та робочої сили, збільшуючи при цьому собівартість робіт та, відповідно,  бюджетні витрати.

Крім того, в договорах з підрядниками не були прописані ані відповідальність виконавця за недотримання договірних зобов'язань у разі невиконання або неналежного виконання робіт, відсутні були і гарантії виконавців.

Проаналізувавши  виконані роботи та витрачені кошти, комісія з'ясувала, що різниця  в калькуляції вартості одного квадратного метру за однакового ремонту коливалася в межах від 218 до 347 грн.

Наразі комунальним підприємством УРЕА займається обласне КРУ.


Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Анастасія ГОРЯЧА

До людей, як до худоби

Якось Яніка Мерило стрімила з СВ потяга, здається, Київ-Львів... Вона казала про реформи, які таки відбуваються в нашій країні, демонструючи новеньку плазму у люксовому вагоні. Довелось якось і мені п...
Юрій Фоменко

Земля країни Герр

1970 рік. Наше місто розросталось на лівому березі. Вже вийшло за межі Мануйлівки і розбудовувалось у плавнях і на пісках.  З появою нових будівель виникало питання закладки зелених зон. А для зе...
Год назад прошёл тендер на создание концепции развития транспортной сети Днепра и всё мои прогнозы по этому документу сбылись:1) Вероятней всего расчитана она будет на 4-5 лет(как раз под сроки реализ...
Дмитро Томчук

В ожидании "халявы"

Есть у меня знакомый народный депутат из Днепра. До того, как стать нардепом, он был бизнесменом. Человек небедный. И , как многие люди этого круга, привыкший считать деньги до копейки. Это старая бух...