App Store Google Play

У Дніпропетровську більшість орендарів землі не доплачують у бюджет

01.09.2010 07:45

З 5519 договорів оренди землі, укладених земельним управлінням Дніпропетровської міськради на 1 липня 2010 року, по 3762 договорам не укладені додаткові угоди по орендній платі зі ставкою 3% від нормативної грошової вартості землі (ставка, законодавчо встановлена ще у 2008 році).

Тобто більша частина договорів оплачується за заниженою ставкою (1% від нормативної вартості землі), що призводить до колосальних недонадходжень у бюджет. Про це повідомила голова тимчасової контрольної комісії Дніпропетровської міської ради по контролю за наповненням дохідної частини міського бюджету й перевірки виконавчих органів міської ради з питань ефективного використання бюджетних коштів Наталія Начарьян, пише Ugmk.info.

«Земельне управління міськради вважає, що стежити за надходженнями орендної плати - функція винятково фіскальних органів, незважаючи на те, що згідно Закону про місцеве самоврядування контроль за сплатою земельних податків є компетенцією місцевих органів влади», - відзначає пані Начарьян. Вказують у земельному управлінні й на неможливість розширювати штат співробітників для того, аби охопити весь фронт робіт.

За результатами аналізу ситуації, комісія рекомендувала міській раді Дніпропетровська створити ще одну структуру, яка б здійснювала цей контроль із боку місцевої влади: приводила договори у відповідність із законодавством, стежила за їх виконанням та мала б можливість стягувати заборгованість.

В якості подібної структури можна було б використати одне з існуючих комунальних підприємств міста, якому міська влада надала б відповідні повноваження, і яке змогло б залучати до співробітництва серйозні юридичні структури.

За інформацією голови тимчасової контрольної комісії, аналіз ситуації по договорах оренди землі триває, у тому числі разом з податковою інспекцією ведеться робота з великими платниками.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Сьогодні за сприяння обласної ради мала можливість на власні очити побачити життя в місцях, куди навряд чи б попала не по роботі. Разом з кількома колегами навідували Зеленодольську ОТГ. Місто Зе...
Всі 100% совкових свят жодним чином не прив‘язані до народних традицій чи релігійної обрядовості, не мають жодного коріння в Україні.ВСІ 100% совкових свят - є чиста політика, абсолютний прояв б...
Все одно всі залишаються при своїй думці чи інтересі, але ж...Ірак, Югославія і її правонаступники, Сьерра-Леона і Ліван, Афганістан і Ліберія, і т.д.Українські військові увесь час незалежності прийма...
Анастасія ГОРЯЧА

І знову про мову

Неможливо не помітити значні зміни у поширенні української мови хоча б у Дніпрі. У місті, де більшість людей звикла говорити російською. Хоча й назвати російською мову дніпрян досить важко, це скоріш...