App Store Google Play

У Дніпропетровську більшість орендарів землі не доплачують у бюджет

01.09.2010 07:45

З 5519 договорів оренди землі, укладених земельним управлінням Дніпропетровської міськради на 1 липня 2010 року, по 3762 договорам не укладені додаткові угоди по орендній платі зі ставкою 3% від нормативної грошової вартості землі (ставка, законодавчо встановлена ще у 2008 році).

Тобто більша частина договорів оплачується за заниженою ставкою (1% від нормативної вартості землі), що призводить до колосальних недонадходжень у бюджет. Про це повідомила голова тимчасової контрольної комісії Дніпропетровської міської ради по контролю за наповненням дохідної частини міського бюджету й перевірки виконавчих органів міської ради з питань ефективного використання бюджетних коштів Наталія Начарьян, пише Ugmk.info.

«Земельне управління міськради вважає, що стежити за надходженнями орендної плати - функція винятково фіскальних органів, незважаючи на те, що згідно Закону про місцеве самоврядування контроль за сплатою земельних податків є компетенцією місцевих органів влади», - відзначає пані Начарьян. Вказують у земельному управлінні й на неможливість розширювати штат співробітників для того, аби охопити весь фронт робіт.

За результатами аналізу ситуації, комісія рекомендувала міській раді Дніпропетровська створити ще одну структуру, яка б здійснювала цей контроль із боку місцевої влади: приводила договори у відповідність із законодавством, стежила за їх виконанням та мала б можливість стягувати заборгованість.

В якості подібної структури можна було б використати одне з існуючих комунальних підприємств міста, якому міська влада надала б відповідні повноваження, і яке змогло б залучати до співробітництва серйозні юридичні структури.

За інформацією голови тимчасової контрольної комісії, аналіз ситуації по договорах оренди землі триває, у тому числі разом з податковою інспекцією ведеться робота з великими платниками.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Антон МОРОЗ

Fiat justitia et pereat mundus

Ніщо так не загартовує людину, як українські суди. Ви бували колись в українському суді? Чи відчували ви праведні страждання від очікування чергового засідання? Якщо ні, то ви - щаслива людина. Або ж...
Чому ми програємо інформаційну війну країні-агресора? Тому що професійно працюють одиниці, а до рівня пропаганди Росії нам як до Сонця на гвинтокрилі…Без лірикиМене вивів із душевної та професі...
Вихідними пройшов гучний фестиваль блогерів. Подія незвична, проводиться тільки у Дніпрі. Розпіарена, розрекламована - здається не було такої людини в місті, яка не знала, що до нас приїхали блогери....
ФейсБог - це не тільки світила політології, а ще й медицини!- Рік від року адепти і противники (навіть, поважні лікарі) не можуть дійти згоди щодо щеплення - у ХХІ столітті!- Смертність від комаря (ма...