App Store Google Play

У Дніпропетровську більшість орендарів землі не доплачують у бюджет

01.09.2010 07:45

З 5519 договорів оренди землі, укладених земельним управлінням Дніпропетровської міськради на 1 липня 2010 року, по 3762 договорам не укладені додаткові угоди по орендній платі зі ставкою 3% від нормативної грошової вартості землі (ставка, законодавчо встановлена ще у 2008 році).

Тобто більша частина договорів оплачується за заниженою ставкою (1% від нормативної вартості землі), що призводить до колосальних недонадходжень у бюджет. Про це повідомила голова тимчасової контрольної комісії Дніпропетровської міської ради по контролю за наповненням дохідної частини міського бюджету й перевірки виконавчих органів міської ради з питань ефективного використання бюджетних коштів Наталія Начарьян, пише Ugmk.info.

«Земельне управління міськради вважає, що стежити за надходженнями орендної плати - функція винятково фіскальних органів, незважаючи на те, що згідно Закону про місцеве самоврядування контроль за сплатою земельних податків є компетенцією місцевих органів влади», - відзначає пані Начарьян. Вказують у земельному управлінні й на неможливість розширювати штат співробітників для того, аби охопити весь фронт робіт.

За результатами аналізу ситуації, комісія рекомендувала міській раді Дніпропетровська створити ще одну структуру, яка б здійснювала цей контроль із боку місцевої влади: приводила договори у відповідність із законодавством, стежила за їх виконанням та мала б можливість стягувати заборгованість.

В якості подібної структури можна було б використати одне з існуючих комунальних підприємств міста, якому міська влада надала б відповідні повноваження, і яке змогло б залучати до співробітництва серйозні юридичні структури.

За інформацією голови тимчасової контрольної комісії, аналіз ситуації по договорах оренди землі триває, у тому числі разом з податковою інспекцією ведеться робота з великими платниками.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ярема ГАЛАЙДА

Уроки Пунічних воєн

Друга Пунічна війна. Ганібал розбив римлян при Требії та Тразименському озері. У цих битвах він вирізав майже 60 000(!!!) римлян та їхніх союзників.А потім нова перемога канфагенян: Канни! За 6 (!!!)...
Тимур Желдак

Про кризу виконавців

Якщо БорисФілатич © як називають його деякі опоненти не стане міським головою вдруге, я точно можу сказати, хто в цьому винен. Я не знаю, це «проіскі врагов» чи звичайне нехлюйство, а...
Максим Мірошниченко

Термінатор з Холодного Яру

Якби ми мали якийсь свій Голівуд, то ми б зняли супермегашпіонську драму про ось цього чоловіка. Юрій Горліс-"Горський". Почав служити в українському війську у 1918-го року, долучившись до антигетьман...
Ледь не щодня, читаючи в стрічці новини про ДТП за участю громадського транспорту, я вкотре впевнююся: корупція вбиває! У середньому щодня в автокатастрофах гинуть 16 людей і близько 90 травмуються. Д...