App Store Google Play

Імпортери банкоматів намагалися приховати від митниці 15 мільйонів

01.09.2010 18:30

Дніпропетровська митниця порушила кримінальну справу за фактом незаконного переміщення вантажу на суму понад 15 млн. грн.

Митниця оформила ввезення товару «пристрої для автоматичної видачі банкнот - банкомати» угорського виробництва в кількості 131 шт. на адресу одного з дніпропетровських підприємств. Підставою для ввезення товару став контракт між цим підприємством та панамською компанією, згідно інвойсів якої сумарна вартість банкоматів склала 144 тис. доларів США. Саме ця вартість була задекларована українським митним органам і стала основою для нарахування та сплати митних платежів до Держбюджету України.

З метою перевірки достовірності даних про вантаж був зроблений запит до митних органів Угорщини. За інформацією, отриманою від угорських колег, стало відомо, що з території Угорщини банкомати були вивезені на підставі інвойсів ірландської компанії, виставлених панамській фірмі, на загальну суму понад 3 млн. доларів США. За цими інвойсами одержувачем товарів було згадане дніпропетровське підприємство, а от в графі з інформацією про адресата інвойсу поряд з панамською фірмою вже фігурувала київська компанія.

Тобто виходило, що панамська компанія закупила товари в Ірландії, а в подальшому перепродала їх дніпропетровському підприємству, але вже у 21 раз дешевше, ніж придбала.

На запит Держмитслужби України митні органи Ірландії повідомили, що насправді ірландська сторона продала 131 банкомат безпосередньо київській компанії за ціною понад 3 млн. доларів США на підставі рамочного міжнародного договору і замовлень на поставку товарів в Україну. Відповідно до замовлень, одержувачем в інвойсах зазначалось дніпропетровське підприємство, а на окреме прохання київської компанії ірландський продавець зазначав платником за своїми інвойсами панамську компанію. Незважаючи на це, саме до київської фірми перейшло право власності на придбані банкомати.

В результаті проведення оперативним відділом Служби боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Дніпропетровської митниці аналізу всіх зібраних матеріалів перевірки було з'ясовано, що панамська сторона не отримувала права власності на банкомати, і, отже, не могла перепродати їх дніпропетровському підприємству. Контракт між вказаними фірмами і всі виставлені на його підставі інвойси є фіктивними, і були використані з метою заниження вартості товарів та ухилення від сплати належних митних платежів.

В результаті порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст. 201 Кримінального кодексу України, повідомляє прес-служба Держмитслужби.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Блог у депутата та лайки на проекти рішення – фантастика чи реальність? У містах Львів та Київ наприклад для міського депутата – це буденність, а для Кривого Рогу – фантастика. Які і...
7 грудня відбулася прем’єра фільму українського виробництва “Кіборги”. Допрем’єрний показ пройшов 28 листопада, на нього завітали військовослужбовці, реальні кіборги та їх сімї...
Вчора мій друг Андрій Денисенко ризикнув використати щодо наших політиків таке давно поховане у пісках забуття поняття, як моральність. Точніше: аморальність. Чим викликав у мене глибокий подив.У нашо...
Юрій Фоменко

Лютий 2015 року

Лютий 2015 року. Заграви і канонади на Дебальцевській стороні.З сторони Глодосово, степом на блокпост, вийшла літня жіночка з хлопчиком років чотирьох-п'яти. Ледь одягнені,тремтячи від холода, стояли...