App Store Google Play

Імпортери банкоматів намагалися приховати від митниці 15 мільйонів

01.09.2010 18:30

Дніпропетровська митниця порушила кримінальну справу за фактом незаконного переміщення вантажу на суму понад 15 млн. грн.

Митниця оформила ввезення товару «пристрої для автоматичної видачі банкнот - банкомати» угорського виробництва в кількості 131 шт. на адресу одного з дніпропетровських підприємств. Підставою для ввезення товару став контракт між цим підприємством та панамською компанією, згідно інвойсів якої сумарна вартість банкоматів склала 144 тис. доларів США. Саме ця вартість була задекларована українським митним органам і стала основою для нарахування та сплати митних платежів до Держбюджету України.

З метою перевірки достовірності даних про вантаж був зроблений запит до митних органів Угорщини. За інформацією, отриманою від угорських колег, стало відомо, що з території Угорщини банкомати були вивезені на підставі інвойсів ірландської компанії, виставлених панамській фірмі, на загальну суму понад 3 млн. доларів США. За цими інвойсами одержувачем товарів було згадане дніпропетровське підприємство, а от в графі з інформацією про адресата інвойсу поряд з панамською фірмою вже фігурувала київська компанія.

Тобто виходило, що панамська компанія закупила товари в Ірландії, а в подальшому перепродала їх дніпропетровському підприємству, але вже у 21 раз дешевше, ніж придбала.

На запит Держмитслужби України митні органи Ірландії повідомили, що насправді ірландська сторона продала 131 банкомат безпосередньо київській компанії за ціною понад 3 млн. доларів США на підставі рамочного міжнародного договору і замовлень на поставку товарів в Україну. Відповідно до замовлень, одержувачем в інвойсах зазначалось дніпропетровське підприємство, а на окреме прохання київської компанії ірландський продавець зазначав платником за своїми інвойсами панамську компанію. Незважаючи на це, саме до київської фірми перейшло право власності на придбані банкомати.

В результаті проведення оперативним відділом Служби боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Дніпропетровської митниці аналізу всіх зібраних матеріалів перевірки було з'ясовано, що панамська сторона не отримувала права власності на банкомати, і, отже, не могла перепродати їх дніпропетровському підприємству. Контракт між вказаними фірмами і всі виставлені на його підставі інвойси є фіктивними, і були використані з метою заниження вартості товарів та ухилення від сплати належних митних платежів.

В результаті порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст. 201 Кримінального кодексу України, повідомляє прес-служба Держмитслужби.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Дніпро ніяк не оговтається від підвищення вартості проїзду на маршрутках. Відтепер вона складає всі 7 гривень! При цьому абсолютно не залежно від якості автобуса і довжини маршрута. А найгір...
Нє, ну от сидів, нікого не займав два дні. Не бухтів би й далі.Встав собі зранечку пішов і разом з сусідом розгріб доріжку під під‘їздом, потім - оскільки у сусіда гараж у дворі і треба якось ви...
Четвертий рік не цікавлюся футболом. Особливо українським. Але і досі чую оце:- Можна програти з честю, а вони...- Як завжди, намагалися утримувати нічию, а в результаті програли...- Вони ж заробляють...
У 280 році до н.е. до Італії вдерся Пірр і розпочав війну з Римом. Він завдав ряд тяжких поразок римлянам і окупував практично всю Південну Італію. Рим опинився у тяжкому становищі. І тут, у 279 році...