App Store Google Play

Наш трайбалізм

09.08.2010 13:46
Після літніх мандрів європами на колесах остаточно переконуєшся, що всяка країна тим комфортніша та красивіша, чим менше у ній людей, які вважають себе ідіотами. Або дозволяють себе так трактувати з боку влади. У цій думці переконуєшся не одразу, але коли знову перетинаєш у Чопі міст і кордон над Тисою - вона утверджується наріжним каменем оновленої української дійсності.

Про дурнів і дороги говорити вже немає сенсу. Все одно міжнародну трасу Київ-Чоп, де стирчать таблиці "дорога обслуговується..." ніхто не обслуговує. І лежать роздерті колеса іноземних вантажівок при дорозі, а самі фури перекошено стирчать у кюветі. Будь-яка дорога на поворотах Європи має нахил до центру кривої. Видно, у їхніх школах дітей вчать фізики про відцентрову силу. У наших Карпатах - траса рівна і без нахилів - "тіри" та вантажівки на швидкості 60 км на годину легко залишають асфальт заради зелених схилів. Усе-таки праві ті мери, які вимагали у рамках підготовки до Євро-2012 виділити бюджетні кошти на побудову нових моргів у їхніх містах.

 А якщо з'їхати з траси і мандрувати до курортних містечок: у Сколе, Славськ чи ще глибше у красиві гори, то ні коліс, ні кісток вже не позбираєш. Танки тут не пройдуть. Саме по цих курортах рискали віце-прем'єр Колесніков та голова Національного олімпійського комітету Бубка. Оглянули приватні замки-садиби з сателітними антенами, курортні бази із дерев'яними туалетами з видом на полонину, колибами під шашлики і туристичну горілку, сільмаги, повалені склади, гори металобрухту і порослі ліщиною цистерни, поламані УАЗи, ями, каміння і залишки асфальту від перших совітів.

Ці столичні герої "карпатського трофі" вижили і радісно прозвітували: після оглядин карпатських курортів Львівщини провести зимову Олімпіаду-2022 на Буковині, та що на Буковелі, не лише треба, як сказав великий Янукович, але й можливо. Нові Васюки - цей анекдот від Остапа Бендера збудують у Карпатах! Усі телевізори радісно розтрубили благу вість. Вони, ті що мають владу і бюджет, таки справді "раждєни, что б сказку сдєлать бил'ю"? Ніхто ж не насміхається і не глузує з цього. Ну що ми, ідіоти якісь?!

Який чудернацький народ мешкає у країні без доріг і з дорогими авто. Тиждень головний піп Москви пересувався цими дорогами на "Каділлак Ескалейді" і його кожен крок показують усі телеканали країни. А що ще дивитися у відпустку? "Кіріломобіль", до речі, коштує не менше мільйона і є дуже популярною моделлю серед наркодилерів Північної Америки. Скромність та християнська аскеза каділакового попа не викликає подиву у рядових прихожан.

А ще такий самий "Каділлак" виявився популярним і серед міністрів внутрішніх справ нашої країни. І людей зовсім не зачіпає те, що головний міліціонер Могильов усіх мешканців, яких він оберігає, має за повних ідіотів. Його "Каділлак" - зовсім і не його, бо джипик подарували спонсори МВС, пояснив Могильов. Жоден громадянин ніколи не чув нічого про спонсорів міністерства внутрішніх справ Франції і не бачив таких подарунків, наприклад, державній поліції Німеччини. Хтось обурився, що скромний генерал міліції перекриває розпечені дороги спітнілими рядовими міліціонерами і катається на цьому сувенірному "Каділлаку"? Хтось сказав Могильову: ми - не ідіоти, ідіоти - не ми?!

Дивною виглядає ця Святая Русь і цей куточок "Русского міра" з "Каділлаками" і лісовими пожежами спекотного літа. Народ алкоголічно-розмірено засмічує пляжі батьківщини, лісові галявини і стежки, необлаштовані береги озер та річок. Це наша земля - сміти де хочеш! +40 по Цельсію. Люди мовчки стоять у кримських автокорках на перекритих для начальства дорогах, лежать між горами власного сміття, яке гниє на спеці. Тиша і літня благодать. Благодатна земля з благословенним народом.

У нових комунальних платіжках за спекотний липень уже майже вдвічі збільшили цифру за опалення. Не за теплу воду, якої не було півліта, а саме за опалення. Ідіотизм? Але ж не видно обурення тих, хто не вважає себе спітнілим ідіотом біля гарячої літньої батареї. Ті, наймудріші з них, центнерами викуповують муку та цукор у навколишніх магазинах. Створити ажіотаж і паніку людям звичніше, ніж протестувати. Обурюватися не у наших звичках.

Ми живемо в державі, де прем'єр-міністр читає з папірця банальні прості речення і в кожному слові робить помилки. Де президент у Межигір'ї мешкає як Людовік ХІV у Версалі, має інтелект як у Буша-молодшого, амбіції як у Путіна Першого, замашки як у Лукашенка та державний управлінський стиль як у Мабуту Банга. І в нас, як і в "мабутівському" Заїрі, попри строкату багатопартійність, на практиці вже процвітає однопартійний трайбалізм.

Трайбалізм, як вчить словник, це - культурно-побутова, культова і суспільно-політична племінна відособленість; один з проявів міжплемінної ворожнечі. Культурно-побутова і культова відособленість від усього, що не є чистим совком. Плем'я совкових функціонерів, яке довго контролювало простий народ донбаського вугільного басейну та донського степу, такий собі біло-блакитний трайбалізм, і він вже накрив усю державу.

Недаремно винятково єнакіївські та макіївські хлопці очолили усі вертикалі та горизонталі по всій країні, навіть у біло-блакитному Криму. Вожді племені приміром харківських чи київських членів свого "трайбалу" вважають партійцями другого сорту і до кінця не довіряють їм. Спитайте у закарпатського Шуфрича. Екс-мер Макіївки Джарти, якого царювати поставили у Криму, і цього тижня підтягнув чергового співплемінника з макіївського "трайбалу" - начальник кримінальної міліції Макіївки Олександр Алексєєв став начальником міліції міста Феодосія.

А от проявом міжплемінної ворожнечі став новий скандал із кримськотатарським Меджлісом, який відмовився лягти під Лужкова та інших московських "стратегів захоплення і розвитку Криму". Голова адміністрації вождя племені Льовочкін зайнявся міжплемінними розборками і пригрозив корінному народу Криму "адекватнимі мєрамі".

Африканський трайбалізм та український стають усе більше схожими. І вже по-новому розумієш Ганну Герман, яка вождя блакитного "трайбалу" колись описала: "Янукович - як Африка". Вона нас попереджала...

ТСН

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Анастасія ГОРЯЧА

До Дня Збройних сил України

Сьогодні країна відзначає День Збройних сил України. На п’ятому році війни гостро відчувається необхідність віддати шану Героям, які врятували незалежність нашої країни у 2014 році і продовжують...
Про такі випадки складають легенди. Сам я подібного ніколи не бачив, але Древні з нашого депо розповідали, що трапляється це приблизно один раз на 30 років.Я їхав за маршрутом № 19, нічого не передвіщ...
На жаль, ми ще не здатні усвідомити усього масштабу агресивних дій Росії проти України. І навіть на Азовському та Чорному морі. Це через своє "сухопутне" мислення. Ось перед вами усі об'єкти, захоплен...
 Блокада Азовського моря та великих портів Бердянська та Маріуполя — це цілком логічний і очікуваний крок від Росії, яка таким чином поступово формує навколо України класичний “мішок&...