App Store Google Play

Табачник вибиває з ректорів вузів гроші?

31.07.2010 15:12

Міністерство освіти і науки слід перейменувати в міністерство з вибивання коштів з ректорів і підготовки до місцевих виборів. Про це заявила народний депутат України Леся Оробець, коментуючи звільнення ректора Донецького університету Володимира Шевченка за ініціативою керівника освітнього відомства Дмитра Табачника.

Як повідомили в прес-службі «Єдиного центру», за словами політика, факти грубого тиску, яким піддаються керівники кращих вузів України, є лише верхівкою айсберга тотальної фільтрації кадрів вищої школи, яка здійснюється напередодні осінньої виборчої кампанії, інформує ForUm.

«Спочатку скандал навколо примушення в.о. ректора Вінницького національного технічного університету Мокіна Б.І. до перерахування «благодійних» внесків на потреби міністерства. Тепер протиправне звільнення ректора Донецького національного університету, Героя України Володимира Шевченка - без попередження, в розпал вступної кампанії, незважаючи на заперечення профспілки, трудового колективу і кадрової комісії міністерства», - зазначила Оробець.

На думку нардепа, єдиним логічним поясненням таких дій міністра і його заступників є втручання політичного чинника в роботу освітнього відомства. «Керівництво Міносвіти відверто маніпулює службовими повноваженнями для встановлення біля керма провідних вузів осіб, політично й особисто лояльних Дмитра Табачника», - зазначила вона.

У той же час Оробець виразила впевненість у тому, що найближчим часом Володимир Шевченко відновиться на посаді в судовому порядку, а Міносвіти очолить більш гідний кандидат. «Сподіваюся, новий міністр навчиться діяти в правовому полі, а не готувати закон під себе», - підсумувала глава підкомітету з питань базової освіти парламенту.

Як повідомлялось, 29 липня міністр науки і освіти України Дмитро Табачник, не отримавши від ректора Донецького національного університету, академіка НАН України, Героя України Володимира Шевченка добровільної згоди на відхід з посади, звільнив його своїм наказом.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ярема ГАЛАЙДА

Нецікава правда війни

Знову завівся з хлопцями про «правду війни». Ну, в сенсі чи треба показувати в кіно цю саму правду.Треба!Але, якщо всю її показувати в кіно, то це буде фігня, повна заунивності і нудьги.Ну...
Для соціальних виплат від держави необхідно відкрити рахунок в національному Ощадбанку. Цікаво, як обличчя держави проявляється у фінансових установах.Заходжу у відділення банку в центрі Дніпра. Довго...
Максим Мірошниченко

Зрозумілість

Можливо, єдиний мотив, який може мобілізувати широкі кола виборців, який буде сприйматися як прогресивний та новий. Не легалайз, не легалізація проституції, гендерна політика і т.д.Поясню. У 2015-16 р...
У нас небезпідставно прийнято вважати, що українська влада використовує ситуацію з війною у внутрішніх політичних іграх, в тому числі і в узурпацію.Гомо політикус в усі часи було важко втриматися від...