App Store Google Play

Міністри дуркують – технікумам горе

31.07.2010 13:05
Вступна кампанія більшості дніпропетровських (а є підозра, що і в інших містах також) коледжів фактично зірвана. Посеред літа, в час, коли вона була в розпалі, коледжі та технікуми займалися профорієнтаційною роботою, почали приймання документів, міністр освіти Дмитро Табачник "розродився геніальною ідеєю" про скасування 12-річної системи навчання у школі.

На сьогодні в області спостерігається дивовижна картина: діти забирають документи з вишів 1-2 рівнів акредитації, аби... повернутися до школи. Замість розпочати професійну освіту молоді люди кращим для себе вбачають "досидіти" ще два роки у школі, аби потім намагатися "втулитися" у виш.

Те, що випускники-дев'ятикласники повертаються в школи, підтверджують і вчителі. Якщо раніше на навчання в 10-11 класи залишалися близько 98% учнів, то із введенням 12-го року навчання їх стало на 15% менше, а старші класи спорожніли наполовину. Тепер вчителі чекають, що вони заповняться учнями.

Але повернення учнів - не головна проблема вчителів - якось вчили подібну кількість дітей і раніше - горе в тому, що за два роки старшокласники мають засвоїти програму, розраховану на три!

"За законом, учень має повне право повернутися в будь-яку школу. Це його особисте право, тому всі навчальні заклади зобов'язані прийняти своїх учнів назад, якщо вони того захочуть", - запевняє начальник управління науки та освіти міськради Світлана Баляй.

Тільки от хто за 2 роки буде в країні готувати їжу, шити одяг, будувати чи зварювати рейки - на це питання не дають відповіді ані наша чиновниця, ані сам пан Табачник.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Максим Мірошниченко

Зрозумілість

Можливо, єдиний мотив, який може мобілізувати широкі кола виборців, який буде сприйматися як прогресивний та новий. Не легалайз, не легалізація проституції, гендерна політика і т.д.Поясню. У 2015-16 р...
У нас небезпідставно прийнято вважати, що українська влада використовує ситуацію з війною у внутрішніх політичних іграх, в тому числі і в узурпацію.Гомо політикус в усі часи було важко втриматися від...
Суддю-сепаратиста з Криму на посаді не відновлено!Чергова судійська зрада не відбулася! Але, на жаль, це ще не перемога..Пам'ятаєте "вибухове" затримання відвертого сепаратиста, а за суміцниством судд...
Анастасія ГОРЯЧА

До Дня Збройних сил України

Сьогодні країна відзначає День Збройних сил України. На п’ятому році війни гостро відчувається необхідність віддати шану Героям, які врятували незалежність нашої країни у 2014 році і продовжують...