App Store Google Play

Азаров зашив місцеві бюджети і відпустив ціну на газ

24.07.2010 09:35

Згідно з розпорядженням, яке 21 липня підписав прем'єр-міністр Микола Азаров, уряд відтермінував на три роки реформи в сфері місцевих бюджетів.

Також з 2011 до 2014 року відкладено «подальше удосконалення бюджетного и податкового законодавства в метою укріплення фінансової основи місцевого самоврядування в середньостроковій перспективі, яке забезпечує цілісність, послідовність і стабільність державної фінансової політики в сфері місцевих бюджетів». Все це зроблено не зважаючи на обіцянку Віктора Януковича передати місцевим радам 60% зведеного бюджету країни, яка міститься програмі економічних реформ.

Депутат Верховної Ради від «Народної самооборони» Юрій Гримчак коментуючи це рішення уряду, нагадав, що при прийнятті бюджету на 2010 рік коаліцією і, зокрема, Партією регіонів, на місцеві бюджети було виділено лише 22,2%.

«Тобто, вони завжди виконують свої обіцянки з точністю до навпаки. В минулому році Верховна Рада прийняла нову систему фінансування місцевих рад, яка передбачала розрахунок місцевих бюджетів аж до села і селища. Тобто це був реальний механізм бюджетного фінансування місцевих громад. Але президент Ющенко наклав вето і, якщо мені пам'ять не зраджує, цей закон так і не був прийнятий. Тоді Партія регіонів казала, що це ручне керування місцевими бюджетами, і обіцяла, коли прийде до влади, зробити набагато краще», - нагадав Гримчак.

За його словами, чи буде цей уряд працювати до 2014 року, чи ні - сьогодні ніхто не знає, в тому числі і сам уряд.

«Але вони хочуть відтермінувати реформу місцевих бюджетів, всі гроші забрати до Києва і ділити їх так, як їм потрібно. А місцева влада тепер буде змушена їздити до Києва і просити гроші на все, окрім хіба що заробітної плати. І то я не впевнений, що в цьому році вистачить коштів для тих, хто отримує її з місцевого бюджету. Я вже мовчу про кошти на ремонт доріг, каналізації, освітлення, водопостачання», - зауважив Гримчак.

У нього не викликає ніяких сумнівів, що все, що обіцяно Партією регіонів, не буде виконано.

«Вони просто не збираються це виконувати. Наприклад, вчора Кабінет міністрів відмінив постанову уряду Тимошенко, якою заборонялось підняття тарифі на газ, хоча Янукович обіцяв, що ціна на газ не підвищуватиметься», - наголосив «самооборонець» і додав, - «Що цікаво, я згадую, як в 2006, 2008 і в 2009 році фракція Блоку Литвина і комуністи завжди виступали за збереження тарифів. Тепер вони протестують проти їх підвищення, але ж фактично це їх уряд приймає це рішення».

Тиждень

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Анастасія ГОРЯЧА

До Дня Збройних сил України

Сьогодні країна відзначає День Збройних сил України. На п’ятому році війни гостро відчувається необхідність віддати шану Героям, які врятували незалежність нашої країни у 2014 році і продовжують...
Про такі випадки складають легенди. Сам я подібного ніколи не бачив, але Древні з нашого депо розповідали, що трапляється це приблизно один раз на 30 років.Я їхав за маршрутом № 19, нічого не передвіщ...
На жаль, ми ще не здатні усвідомити усього масштабу агресивних дій Росії проти України. І навіть на Азовському та Чорному морі. Це через своє "сухопутне" мислення. Ось перед вами усі об'єкти, захоплен...
 Блокада Азовського моря та великих портів Бердянська та Маріуполя — це цілком логічний і очікуваний крок від Росії, яка таким чином поступово формує навколо України класичний “мішок&...