App Store Google Play

У Дніпропетровську вийшов новий том «Усної історії Степової України»

15.07.2010 13:19
У рамках проекту «Села України» міжнародної організації «Інститут Україніки» вийшов друком 8-й том «Усної історії Степової України», повідомляє "Радіо Свобода".

Восьмий том книги репрезентує матеріали дослідницької експедиції до села Сурсько-Михайлівка Дніпропетровської області. У селі попрацювали науковці Запорізького наукового товариства імені Якова Новицького, «Інституту Україніки», Інституту української археографії та джерелознавства НАН України.

Унікальність видання у тому, що старовинне козацьке село Сурсько-Михайлівка, засноване легендарним запорожцем Микитою Коржем, досі було мало досліджене.

Книга орієнтована на істориків, філологів, фольклористів, краєзнавців, усіх, хто цікавиться історичною традицією та віруваннями народу.

Сурсько-Михайлівка, село в Солонянському районі Дніпропетровщини, відоме тим, що є місцем розташування старовинного цвинтаря та могили запорожця Микити Коржа (1731-1835 роки).

Микита Корж був довіреною особою останнього кошового отамана Запорозької Січі Петра Калнишевського, свідком останніх днів Січі. Незадовго до смерті його усні оповіді про побут запорожців, історію Січі та її закони записали церковники, а по тому унікальні свідчення в літературній обробці вийшли друком як «Устное повествование бывшего запорожца».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Анастасія ГОРЯЧА

До Дня Збройних сил України

Сьогодні країна відзначає День Збройних сил України. На п’ятому році війни гостро відчувається необхідність віддати шану Героям, які врятували незалежність нашої країни у 2014 році і продовжують...
Про такі випадки складають легенди. Сам я подібного ніколи не бачив, але Древні з нашого депо розповідали, що трапляється це приблизно один раз на 30 років.Я їхав за маршрутом № 19, нічого не передвіщ...
На жаль, ми ще не здатні усвідомити усього масштабу агресивних дій Росії проти України. І навіть на Азовському та Чорному морі. Це через своє "сухопутне" мислення. Ось перед вами усі об'єкти, захоплен...
 Блокада Азовського моря та великих портів Бердянська та Маріуполя — це цілком логічний і очікуваний крок від Росії, яка таким чином поступово формує навколо України класичний “мішок&...