App Store Google Play

«Зелена» Дніпропетровщина чекає на туристів

13.07.2010 17:06

Дніпропетровщина, яка не вважається туристичною областю України, шукає чим принадити відпочивальників. Небагатий на архітектурні і природні дива регіон прагне активізувати потік туристів, запропонувавши пам'ятки історії, тихе сільське життя, рукотворні «родзинки».

Ще три роки тому «зелених» садиб на Дніпропетровщині було кілька, зараз вони діють в усіх сільських районах. У кожної - свої принади: власники садиби на Нікопольщині водять гостей лісовими маршрутами і дають майстер-класи з приготування юшки та домашнього хліба, у Петриківці - пропонують пожити в садибі селянина 19 століття і вчать варити вареники з салом.

Коні, троянди, краєвиди, українська кухня...

Лариса Петренко - власниця садиби у Криничанському районі. Діти повиростали і роз'їхались, каже пані Петренко, отож вони з чоловіком взялись і перетворили спорожнілу хату на об'єкт «зеленого» туризму. За невелику платню - п'ять двомісних кімнат, санвузли, душі, кондиціонери, мальовничі краєвиди довкола, національні страви в меню. Влітку гостей катають на конях, взимку - на санях, хвалиться Лариса Петренко.

«Хочемо, щоб люди побачили, як росте картопля і капуста, побачили тварин», - каже власниця сільської садиби.

Там, де немає природних див, «зелених» туристів намагаються привабити рукотворними. В Апостолівському районі діє так звана «кам'яна» садиба. Господар облаштував її повністю з натурального каменю та дерева. До Межівського району, одного з найвіддаленіших від Дніпропетровська, їдуть заради «трояндової» садиби, розповідає директор обласного Центру «зеленого» туризм у і народних ремесел Лариса Філінова.

«Господар має розарій, більше тисячі кущів троянд. Відпочиваючи там, можна вивчати троянди, навчитись розбиратись у сортах та символіці. Можна пожити два, три, чотири дні», - розповідає керівниця обласного Центру «зеленого» туризму.

Пам'ятки є - реклами немає

А втім, зелений туризм приносить селянам не так вже й багато «зелених»: потік туристів-іноземців до дніпропетровської глибинки слабкий. Бракує піару. Село Покровське на Нікопольщині - місце розташування останньої Запорозької Січі, зруйнованої російською царицею. Місцевий краєзнавчий музей з багатою колекцією артефактів доби козацтва міг би здивувати не одного іноземця, розповідає директорка Лариса Гладкочук, якби про нього люди більше знали.

«Ну як ми себе рекламуємо - люди приїздять в гості і потім передають з вуст у вуста, і тоді до нас приїздять й інші. На жаль, ми не маємо комп'ютера, щоб скласти бодай прес-реліз і прорекламувати», - скаржиться директор сільського музею.

«Зелений» туризм на Дніпропетровщині активно розвивається трохи більше трьох років. Торік із майже 17 тис. іноземців з 111-ти країн світу, яких прийняла Дніпропетровщина, до сіл та зелених садиб доїхали одиниці. В обласному управлінні культури та туризму впевнені: ситуацію можна змінити на краще за кілька років. На підтримку цього напрямку сільського бізнесу до 2012 року з обласного бюджету виділили 10 мільйонів гривень.

Юлія Рацибарська, "Радіо Свобода"

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ярема ГАЛАЙДА

Нецікава правда війни

Знову завівся з хлопцями про «правду війни». Ну, в сенсі чи треба показувати в кіно цю саму правду.Треба!Але, якщо всю її показувати в кіно, то це буде фігня, повна заунивності і нудьги.Ну...
Для соціальних виплат від держави необхідно відкрити рахунок в національному Ощадбанку. Цікаво, як обличчя держави проявляється у фінансових установах.Заходжу у відділення банку в центрі Дніпра. Довго...
Максим Мірошниченко

Зрозумілість

Можливо, єдиний мотив, який може мобілізувати широкі кола виборців, який буде сприйматися як прогресивний та новий. Не легалайз, не легалізація проституції, гендерна політика і т.д.Поясню. У 2015-16 р...
У нас небезпідставно прийнято вважати, що українська влада використовує ситуацію з війною у внутрішніх політичних іграх, в тому числі і в узурпацію.Гомо політикус в усі часи було важко втриматися від...