App Store Google Play

Вирваний рік

13.07.2010 14:31

Верховна Рада 6 липня проголосувала за скасування 12-річної школи. Законодавчу ініціативу коаліції підтримали 248 народних депутатів. «З 1 вересня ми і далі навчатимемося 11 років. Я сподіваюся, що президент підпише цей закон», - заявив перший віце-спікер, один з авторів законопроекту Адам Мартинюк.

Можливо, Мартинюку невідомо, що продовжити навчатися за 11-річною системою «ми» не можемо - майже всі українські школярі наразі навчаються за 12-річною програмою, і лише випускники-2011 закінчують своє навчання за 11-річною. Поступове запровадження 12-річної середньої освіти почалося десять років тому, для чого було переписано всі навчальні програми, надруковано нові підручники, витрачено чимало ресурсів. Як уже писав Тиждень (№ 7/2010), перехід на 12-річку був зумовлений бажанням наблизити українську освіту до європейський стандартів, а також потребою розвантажити школярів, розтягнувши шкільні програми у часі.

Зараз абсолютно незрозуміло, яким чином можна менше ніж за два місяці написати нові навчальні програми та надрукувати нові підручники для 11-річки. Також питання, що буде зі школярами, які навчаються за 12-річною системою: раптове переведення їх на 11-річку стовідсотково призведе до того, що деякі шматки програми учням не викладатимуть. Як із цим бути, в парламенті не обговорювали. «Яким саме чином система освіти перейде зараз на 11-річку, я не знаю, - каже член Комітету Верховної Ради з питань освіти та науки Олесь Доній. - Думаю, що народні депутати про це не надто дбали. Взагалі ухвалення цього закону є нелегітимним, оскільки не було нормального засідання комітету. Члени коаліції зібралися на засідання комітету без його голови, без кворуму й ухвалили рішення».

Проте міністр Дмитро Табачник уже встиг висловити свою радість із приводу прийняття законопроекту. «Для цього зроблено всі розрахунки. Ми встигаємо абсолютно нормально переглянути навчальні програми, розвантажити їх», - повідомив міністр. За його словами, якби закон не ухвалили, на освіту чекала б катастрофа: протягом року довелося б увести 17 тис. додаткових ставок учителів, що абсолютно неможливо. Цікаво, що в лютому колегія Міністерства освіти зробила заяву, в якій просила не робити поспішних рішень щодо зміни кількості років навчання у школі. Серед іншого в заяві йшлося про те, що 10-річна шкільна освіта позбавить роботи 100 тис. учителів.

Також новий закон вводить обов'язкову дошкільну освіту - з п'яти років діти матимуть відвідувати підготовчі класи у дитячому садочку. Втілити це в життя буде не простіше, ніж за два місяці переформатувати всю шкільну освіту, оскільки місць у дитячих садочках вистачає лише для половини українських дошкільнят (Тиждень, № 42/2009).

Скидається на те, що головна мета нового закону - уніфікувати українську та російську освіту. «Оскільки головна ідеологія нинішньої влади - російський націоналізм, то відповідно основний напрям реформ - уніфікація українського та російського освітнього простору», - впевнений Доній. Справді, з усіх сусідніх країн лише Росія та Білорусь мають 11-річні системи навчання у школі. Втім, зміна кількості років навчання також дасть можливість Партії регіонів та особливо й особисто міністрові освіти Дмитрові Табачнику здійснити давні мрії: під егідою створення нових шкільних програм змінити їхнє наповнення на «ідеологічно правильне», а також надрукувати відповідні підручники.

УТ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ярема ГАЛАЙДА

Нецікава правда війни

Знову завівся з хлопцями про «правду війни». Ну, в сенсі чи треба показувати в кіно цю саму правду.Треба!Але, якщо всю її показувати в кіно, то це буде фігня, повна заунивності і нудьги.Ну...
Для соціальних виплат від держави необхідно відкрити рахунок в національному Ощадбанку. Цікаво, як обличчя держави проявляється у фінансових установах.Заходжу у відділення банку в центрі Дніпра. Довго...
Максим Мірошниченко

Зрозумілість

Можливо, єдиний мотив, який може мобілізувати широкі кола виборців, який буде сприйматися як прогресивний та новий. Не легалайз, не легалізація проституції, гендерна політика і т.д.Поясню. У 2015-16 р...
У нас небезпідставно прийнято вважати, що українська влада використовує ситуацію з війною у внутрішніх політичних іграх, в тому числі і в узурпацію.Гомо політикус в усі часи було важко втриматися від...