App Store Google Play

Свято-Троїцький собор нарешті дочекався реставрації

13.07.2010 14:33
Працівники підприємства „Укрєврокровля" з Дніпропетровська розпочали виконання зовнішніх робіт на Свято-Троїцькому соборі. Про це стало відомо з інформації виконкому Новомосковської міськради.

Висотники-професіонали замінюють проіржавілі елементи даху дзвіниці, знімають стару фарбу зі стін, яка там накопичувалась ще з часу її будівництва. За словами робітників, складнощів додає те, що будівля храму зроблена з дерева, що унеможливлює використання, наприклад, паяльних ламп для зняття старої фарби, тому доводиться працювати спеціальними промисловими фенами.

Після очистки зовнішньої поверхні будівель проводитимуться реставраційні роботи, ґрунтування дерев'яних елементів та фарбування собору.

Кольорова гамма собору залишиться незмінною - білі стіни, зелені бані.

Акція зі збирання коштів на ремонт і реставрацію Свято-Троїцького собору триває. Кожного, хто пожертвував, акуратно записують до спеціально виготовленої для цього книги.

Довідка: Новомосковську церкву вважають шедевром дерев'яної монументальної архітектури козацького бароко 18-го століття. Це єдиний дев'ятибаневий хрестово-купольний храм у світі, він також внесений до списку світової культурної спадщини ЮНЕСКО.

За понад 200-річну історію пам'ятку світової архітектури реконструювали тільки раз. Сучасна реконструкція має обійтись у 13 мільйонів гривень.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Анастасія ГОРЯЧА

До Дня Збройних сил України

Сьогодні країна відзначає День Збройних сил України. На п’ятому році війни гостро відчувається необхідність віддати шану Героям, які врятували незалежність нашої країни у 2014 році і продовжують...
Про такі випадки складають легенди. Сам я подібного ніколи не бачив, але Древні з нашого депо розповідали, що трапляється це приблизно один раз на 30 років.Я їхав за маршрутом № 19, нічого не передвіщ...
На жаль, ми ще не здатні усвідомити усього масштабу агресивних дій Росії проти України. І навіть на Азовському та Чорному морі. Це через своє "сухопутне" мислення. Ось перед вами усі об'єкти, захоплен...
 Блокада Азовського моря та великих портів Бердянська та Маріуполя — це цілком логічний і очікуваний крок від Росії, яка таким чином поступово формує навколо України класичний “мішок&...