App Store Google Play

Рада ввела змішану виборчу систему без участі блоків на місцевих виборах

12.07.2010 15:05

Верховна Рада встановила, що місцеві вибори проводяться за мажоритарно-пропорційною системою без участі блоків політичних партій.

За прийняття в цілому законопроекту №6601 "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної республіки Крим, місцевих рад і сільських, селищних, міських голів" проголосували 259 депутатів за мінімально необхідних 226.

Зокрема, парламент визначив, що вибори депутатів Ради Криму, обласних, районних, міських, районних у містах рад проводяться за змішаною мажоритарно-пропорційною системою (50% - за списками політичних партій, а 50% - за мажоритарною системою відносної більшості).

Вибори сільських, селищних, міських голів будуть проводитися тільки за мажоритарною системою відносної більшості (обраним вважається кандидат, що отримав понад 50% голосів виборців, які взяли участь у виборах).

Відповідно до прийнятого закону, висувати кандидатів у депутати можуть тільки політичні партії, місцеві організації відповідного рівня яких зареєстровані не пізніше ніж за 365 днів до дня виборів.

Самовисування дозволяється на виборах сільського й селищного голови.

Виборчий процес триватиме 50 днів.

Територіальні виборчі комісії будуть формуватися за поданням місцевих організацій, представлених у поточному скликанні Ради політичних партій.

Склад дільничних виборчкомів буде формуватися за поданнями місцевих організацій партій, які висунули кандидатів у депутати за мажоритарною системою, а також за поданням кандидатів, висунутих від мажоритарних округів.

Під час розгляду відповідного законопроекту в другому читанні парламент вилучив з нього вимоги щодо внесення кандидатами в депутати й сільські, селищні, міські голови грошової застави при балотуванні.

У перехідних положеннях закону зазначається, що 31 жовтня пройдуть чергові вибори всіх місцевих рад, сільських, селищних, міських голів, крім мера Києва, Київської міської ради й Тернопільської обласної ради.

Рада розглядала законопроект близько 6 годин, розглянувши 1 351 поправки.

Як повідомлялось, Рада призначила чергові місцеві вибори на неділю, 31 жовтня.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ярема ГАЛАЙДА

Нецікава правда війни

Знову завівся з хлопцями про «правду війни». Ну, в сенсі чи треба показувати в кіно цю саму правду.Треба!Але, якщо всю її показувати в кіно, то це буде фігня, повна заунивності і нудьги.Ну...
Для соціальних виплат від держави необхідно відкрити рахунок в національному Ощадбанку. Цікаво, як обличчя держави проявляється у фінансових установах.Заходжу у відділення банку в центрі Дніпра. Довго...
Максим Мірошниченко

Зрозумілість

Можливо, єдиний мотив, який може мобілізувати широкі кола виборців, який буде сприйматися як прогресивний та новий. Не легалайз, не легалізація проституції, гендерна політика і т.д.Поясню. У 2015-16 р...
У нас небезпідставно прийнято вважати, що українська влада використовує ситуацію з війною у внутрішніх політичних іграх, в тому числі і в узурпацію.Гомо політикус в усі часи було важко втриматися від...