App Store Google Play

Новомосковськ: територія без целофану

12.07.2010 21:46

Міська влада Новомосковська зобов'язала усі крамниці перейти на паперове упакування. Воно дорожче за поліетилен, але не шкодить довкіллю.

За повідомленням ТСН, на сесії міської влади постановили, що целофан - у вигнання. Оазу екологічного щастя створюють коштом покупців та торговців. У мерії зазначають, що це копійки порівняно з затратами на прибирання шкідливих відходів.

Власники крамниць зізнаються, що новації мерії їх приголомшили і наразі підраховують збитки. А тим часом у крамницях тривають перевірки. Наразі вже половина магазинів має в арсеналі паперові торбинки. Деякі видають безкоштовно.

Найгірше сприйняли новації великі супермаркети. Лише один погодився на папір. Кажуть, що паперові пакети дорого обходятся і вони не такі вмісткі.

Штрафувати підприємців за ігнорування новацій міська влада не у змозі, однак намагається вплинути іншим чином.

У мерії пояснюють: щоби залишити нащадкам чисту землю, згодяться усі засоби. За рік у Новомосковську викидають на смітник півмільйона целофанових торбинок. Наголошується, що целофан не розкладається, і утилізується до 400 років.

У новомосковській мерії вже попросили Кабмін, Верховну Раду та Президента оголосити всеукраїнську війну з целофаном.

Світ поступово відмовляється від упаковки з поліетилену для харчових продуктів з екологічних міркувань: поліетилен становить серйозну загрозу для довкілля, період розпаду пакета сто і більше років. До того ж, при переробці поліетилену виділяються у повітря токсичні речовини. За твердженням фахівців, 60% усіх захворювань в Україні спричинені саме несприятливими еклогічними умовами. За даними Мінекології, наразі на території країни накопичилось понад 25 мільярдів тонн відходів.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Анастасія ГОРЯЧА

До Дня Збройних сил України

Сьогодні країна відзначає День Збройних сил України. На п’ятому році війни гостро відчувається необхідність віддати шану Героям, які врятували незалежність нашої країни у 2014 році і продовжують...
Про такі випадки складають легенди. Сам я подібного ніколи не бачив, але Древні з нашого депо розповідали, що трапляється це приблизно один раз на 30 років.Я їхав за маршрутом № 19, нічого не передвіщ...
На жаль, ми ще не здатні усвідомити усього масштабу агресивних дій Росії проти України. І навіть на Азовському та Чорному морі. Це через своє "сухопутне" мислення. Ось перед вами усі об'єкти, захоплен...
 Блокада Азовського моря та великих портів Бердянська та Маріуполя — це цілком логічний і очікуваний крок від Росії, яка таким чином поступово формує навколо України класичний “мішок&...