App Store Google Play

В історичному музеї відкрито виставку "Невтомний збирач старовини"

05.07.2010 12:58
В історичному музеї ім. Яворницького розпочала роботу виставка, присвячена 155-річчю академіка Дмитра Яворницького.

Як повідомили в музеї, до  експозиції увійшли найцінніші раритети з колекцій Дмитра Яворницького, зокрема, археологічні пам'ятки, зібрані як самим академіком, так і археологами, які працювали під його керівництвом. В колекції - унікальні кириличні стародруки ХV-ХVІІІ ст., оздоблені дорогоцінними металами, культова пластика, козацька зброя і обладунки, зразки українського декоративно-прикладного мистецтва, старовинні годинники та багато іншого.

За час свого керування дніпропетровським історичним музеєм Дмитро Яворницький зумів перетворити звичайний губернський музей у справжню скарбницю пам'яток історії.

Яворницький був однією з найяскравіших постатей не лише української, а й загальноєвропейської культури - вчений-енциклопедист, охоронець пам'яток старовини, дослідник в різних галузях гуманістики, талановитий письменник; невтомний діяч національного громадського і просвітницького руху, український патріот.

Майже всі грані непересічної особистості організатори намагались представити на виставці. Найбільш повно громадську роботу академіка, контакти з сучасниками відображає приватне листування.

Загалом епістолярна спадщина історика, яка зберігається у Дніпропетровську, налічує шість тисяч листів від понад півтори тисячі кореспондентів - М. Грушевського, О. Потебні, М. Лисенка, О. Пчілки, М. Коцюбинського тощо.

Виставка триватиме до середини грудня. Часи роботи музею: з 10:00 до 16:00 (вихідний - понеділок); Вартість квитків: 2 грн. для дітей; 4 грн. для дорослих.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ярема ГАЛАЙДА

Нецікава правда війни

Знову завівся з хлопцями про «правду війни». Ну, в сенсі чи треба показувати в кіно цю саму правду.Треба!Але, якщо всю її показувати в кіно, то це буде фігня, повна заунивності і нудьги.Ну...
Для соціальних виплат від держави необхідно відкрити рахунок в національному Ощадбанку. Цікаво, як обличчя держави проявляється у фінансових установах.Заходжу у відділення банку в центрі Дніпра. Довго...
Максим Мірошниченко

Зрозумілість

Можливо, єдиний мотив, який може мобілізувати широкі кола виборців, який буде сприйматися як прогресивний та новий. Не легалайз, не легалізація проституції, гендерна політика і т.д.Поясню. У 2015-16 р...
У нас небезпідставно прийнято вважати, що українська влада використовує ситуацію з війною у внутрішніх політичних іграх, в тому числі і в узурпацію.Гомо політикус в усі часи було важко втриматися від...