App Store Google Play

Комуністи хочуть написати новий гімн України на музику гімну УРСР

05.07.2010 11:27
Луганські комуністи після встановлення білбордів з Леніним  і Сталіним  вирішили переписати український гімн. Представники КПУ вважають вірш Чубинського занадто сумним, а музику Вербицького занадто жалобною, а тому оголосили конкурс на нові слова для головної пісні країни, повідомляє ТСН.

Луганські комуністи оголосили конкурс на найкращий вірш для гімну України. Одна з умов - музична основа має бути гімном Української Радянської Соціалістичної Республіки. А ось слова треба написати інші. Текст має складатися з трьох куплетів і трьох приспівів.

Сучасний гімн України комуністам не до вподоби. Слова не відповідають духу молодої держави, а музика схожа на похоронний марш, каже один із ініціаторів конкурсу, депутат міської ради, журналістка Наталя Максимець:

"Для молодої країни, яка розвивається, яка дуже юна, у якої великі перспективи і дуже велике майбутнє, слова про те, що "ще не вмерла" і взагалі будь-яке згадування про смерть не повинно бути властиво гімну нашої країни".

Ідея з переписуванням українського гімну не нова. Цього року на цю тему вже висловлювалися деякі українські політики та представники творчої інтелігенції Дніпропетровська. Голова Луганської обласної організації Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Дмитро Снєгирьов все це називає українофобським наступом, коли об'єктами для зазіхання стають елементи державності - мова, герб, гімн. Ідею ж луганських комуністів він розцінює, як рекламну акцію, задля підняття низького рейтингу.

"Це не більш ніж PR-ходи, коли ідеології немає. Люди пробують привернути до себе увагу будь-якими дурнуватими акціями на кшталт білбордів зі Сталіним, встановлення пам'ятника тому ж Сталіну. А народ бачить, що то є комуністи і що вони собою являють", - сказав в коментарі Радіо Свобода Дмитро Снєгирьов.

У луганському штабі комуністичної партії й справді розраховують на широку увагу громадськості до конкурсу. Стверджують, що варіанти гімну вже почали надходити. Текст, який переможе, опублікують у місцевій пресі на День Незалежності. Обіцяють: місця для слів про Леніна та партію у новому гімні не знайдеться, а ось позитиву буде вдосталь.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Анастасія ГОРЯЧА

До Дня Збройних сил України

Сьогодні країна відзначає День Збройних сил України. На п’ятому році війни гостро відчувається необхідність віддати шану Героям, які врятували незалежність нашої країни у 2014 році і продовжують...
Про такі випадки складають легенди. Сам я подібного ніколи не бачив, але Древні з нашого депо розповідали, що трапляється це приблизно один раз на 30 років.Я їхав за маршрутом № 19, нічого не передвіщ...
На жаль, ми ще не здатні усвідомити усього масштабу агресивних дій Росії проти України. І навіть на Азовському та Чорному морі. Це через своє "сухопутне" мислення. Ось перед вами усі об'єкти, захоплен...
 Блокада Азовського моря та великих портів Бердянська та Маріуполя — це цілком логічний і очікуваний крок від Росії, яка таким чином поступово формує навколо України класичний “мішок&...